Економски факултет (reloaded)

Член од
30 ноември 2010
Мислења
53
Поени од реакции
3
Знае некој дали има резултати по МАРККЕТИНГ ПОЛИТИКА НА ЦЕНИ кај Олга бидејки кажала на нет демек немало да ги истакнат ..
 
Член од
24 септември 2010
Мислења
67
Поени од реакции
2
Колеги, ќе биде ли некој љубезен да ми објасни во ПП или како и да е, што е со овие студии на случај по МЧР, гледам и овде се дискутира.... Јас падната од марс сум :) , ама вонредно студирам, на колоквиуми не одам и само книги имам и никој за контакт :( , а испити се ближат. Како се решаваат, каде постојат решенија за нив, претпоставувам ги дава на испит (истиве од книгава или други?)....
Секаква информација ми е добредојдена. Фала :)
никој? :(
 
Член од
23 август 2010
Мислења
37
Поени од реакции
1
Kolegi, dali nekoj znae za ORGANIZACISKO ODNESDUVANJE onie sto se pusteni na vtor kolokvium uslovno, koj e vsusnost uslovot za da zemes ocenka? :s I koga se polaga vo 11 ili 12?
 

Ni

Член од
29 ноември 2009
Мислења
34
Поени од реакции
0
Значи истите кејсови од книгата се многу е лесно носат по 10 бода 2 се решаваат имас 20 минути ги решаваш за 5 а 15 мин повторуваш прашањата што ги дава за кејсот се поврзани со соодветната тема од која е кејсот или пак прашањето така да ке видис која тема се прашањата која е кејсот
Пр. кејсот е обука на болничари 147 стр мислам
прашањето е кој метод на обука е најдобарЧ
1. моделирање на однесувањето
2. менаџерски игри
3. симулации
4.менторство
го читаш кејсот и после секој од понудените одговори најчесто си има дефиниција во книгата и ке видиш кој одговара лесно е не се замарај

со среќа
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Ај малку офтопик, ама сепак во склоп на темата: Да им посакаме на апсолвентите да си поминат најубаво оваа вечер!:smir:
 
Член од
13 март 2011
Мислења
19
Поени од реакции
1
Znae li nekoj koga ke dava oceni upravuvanje so rizik?
 
Член од
11 август 2010
Мислења
96
Поени од реакции
33
Колеги ај кој знае да ми објасне дека се наоѓа канцеларијата на проф. по МЧР Димитар Бојаџиоски , фала унапред :D
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Колеги ај кој знае да ми објасне дека се наоѓа канцеларијата на проф. по МЧР Димитар Бојаџиоски , фала унапред :D
Доле е, после студентски во ходникот напред.:salut:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
колеги дали ке можи некој да ми кажи шо е скратено макроекономија од 1 колоквиум и како беше на испит јануари и на шо да му обрнам поќе внимание оти и немам многу време :) :salut:
 
Член од
17 мај 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Колеги, на листата на положени по економика пишуваше дека студентите што не го поминале вториот колоквиум ИМААТ право да го преполагаат само тој. Дали тоа значи дека ако сакам да го преполагам цел испит, треба да го известам проф. или асист? фала :)
 
Член од
24 септември 2010
Мислења
67
Поени од реакции
2
Значи истите кејсови од книгата се многу е лесно носат по 10 бода 2 се решаваат имас 20 минути ги решаваш за 5 а 15 мин повторуваш прашањата што ги дава за кејсот се поврзани со соодветната тема од која е кејсот или пак прашањето така да ке видис која тема се прашањата која е кејсот
Пр. кејсот е обука на болничари 147 стр мислам
прашањето е кој метод на обука е најдобарЧ
1. моделирање на однесувањето
2. менаџерски игри
3. симулации
4.менторство
го читаш кејсот и после секој од понудените одговори најчесто си има дефиниција во книгата и ке видиш кој одговара лесно е не се замарај

со среќа
Фала колега :)
Туку, тоа значи дека со книга МЧР се оди на испит? И ако да, мора да е оригинал?
 
Член од
16 февруари 2011
Мислења
50
Поени од реакции
6
Kolegi, ekonomika na pretprijatie da ne ima nekoj prasanja koi se pagaat na ispit?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom