Економски факултет (reloaded)

Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
I jas bev na konsultacii i asistentkata po Statistika rece deka zadacite ke bidat slicni kako tie od vezbi. No slicni ne znaci i isti. :)
A toa za pettata tema mislam deka e netocno. Asistentkata rece deka ke ima prasanja od site temi.
Во овој случај слични задачи значи и исти, само со различни бројки. За петтата тема е точно, лани едно прашање имаше само! Како што ви кажале така ќе биде се, Маца и Драган ги прават тестовите и немаат некакви задни намери намерно да ви дадат потешки или тоа што не го кажале па намерно да го дадат на колоквиум и сите да испопаѓаат. Многу се фер и стварно тестот е прилично лесен и се положува без поголрми потешкотии. Се што си кажуваат да обрнете внимание тоа има, тоа што ви кажале не треба - не треба, тоа што рекле малку - малку :))
 
Член од
20 септември 2010
Мислења
30
Поени од реакции
1
СТАТИСТИКА од 5 тема,ке треба примерок на целини,повекеетапен и систематски примерок,или само стратификуван?
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
СТАТИСТИКА од 5 тема,ке треба примерок на целини,повекеетапен и систематски примерок,или само стратификуван?
Од тема 5 како што разбрав требало Статискита на примерок(5.3 лекција),после распоред на аритметичка средина на примероците(5.4)и централна гранична теорема,значи од 5.4до 5.4.3(195 страна)
Стратификуван примерок нели е 6 тема :0?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Од тема 5 како што разбрав требало Статискита на примерок(5.3 лекција),после распоред на аритметичка средина на примероците(5.4)и централна гранична теорема,значи од 5.4до 5.4.3(195 страна)
Стратификуван примерок нели е 6 тема :0?
Во 5та има како теорија... делење на масата на групи, а во 6та е решавање...

Боби[Мкд];4158985 напиша:
Uvid ekonomika koga ima?
Ах Боби се избрза ... прелесно беше нели ? :pos:
 
Член од
24 декември 2010
Мислења
66
Поени од реакции
13
Разбра ли некој кога ќе има истакнато резултати јавни финансии и каде??
 
Член од
13 октомври 2010
Мислења
40
Поени од реакции
0
Najverojatno na zephyr, najkasno do ponedelnik rekla asistentkata...
Sto bese so prasanjata uste ne mi e jasno :\ haos!!!
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Претприемништво резултати да не има ако знае некој? :)
 
Член од
12 октомври 2010
Мислења
11
Поени од реакции
0
Da ne slucajno nekoj gi slikna rez na fax po MONETARNA EKONOMIJA ????
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Najverojatno na zephyr, najkasno do ponedelnik rekla asistentkata...
Sto bese so prasanjata uste ne mi e jasno :\ haos!!!
Zoso?Tolku nezgodni bea prasanjata?Mislam,i jas polagav,no bidejki nisto neznaev i otidov samo na gosti,nemozam da dadam zaklucok kakvi bea,iako mene mi izgledaa na sosema ok od mojov aspekAt:):):):)))))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom