Економски факултет (reloaded)

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Јавни финансии дали пушташе список за колоквиум и дали мора да те има на тој список и ревизија дозволува ли да се полага ако не си бил на предавања:icon_ques
Фала од напред и од назад
Па претпоставувам не го пуштаа списокот без причина, така да најдобро отиди си во кабинет кај асистентите може ќе ти дадат да се допишеш.

Него сигурна си дека сакаш да благодариш и однапред и одназад? :)
 
Член од
8 март 2011
Мислења
6
Поени од реакции
0
Aj ke ve molam od E-biznis nekoj ako odel na predavanje da znae dali utre ke bidekolokuviumot Pravni i Eticki Aspelkti na Internet ili e premesten da ne odam za dzabe na faks!
 
Член од
31 август 2010
Мислења
84
Поени од реакции
4
Ај нека потврди некој за ова. Денес спомна асистентката нешто, не треба принципите до Вагнер.. ама не ја разбрав точно.
Епа колега таа страна од 167 до 171-ва е тоа воведот за принципите, тоа не треба, треба од финансиски принципи да се почне...
 
Член од
30 ноември 2010
Мислења
53
Поени од реакции
3
Дали пушти финансиски пазари и институции список за колоквиум кој сака да полага ??
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
колега ваљда ти паднала ок група 3тата имаше заебанции у прашања колку сакаш. двосмислено поставени прашања со одговори да ги мислиш кои се што се... :D али ок ок испадна на крај, ја пошто се служев и со технички, недозволени помагала(ливчиња нормално) добро ми искочи хахаха

--- надополнето ---



кај нас дојде тој асистент или професор не ги разбирам :pos2: и рече дека немало прашање со сите точни максимум до 3
јас бев 3та група и не беше баш лесно , ме интересира прашањето со ОКТА како го одговори ? :)
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
јас бев 3та група и не беше баш лесно , ме интересира прашањето со ОКТА како го одговори ? :)
Близина до автопат (патишта):pos:

Дали пушти финансиски пазари и институции список за колоквиум кој сака да полага ??
Не, али имаш список пред кабинетот на Кирил.
 
Член од
30 ноември 2010
Мислења
53
Поени од реакции
3
Не, али имаш список пред кабинетот на Кирил.[/QUOTE]

Каков список ??? треба ли да се запишеш или ги има сите и тие што го презапишуваат предметот
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Каков список ??? треба ли да се запишеш или ги има сите и тие што го презапишуваат предметот
Список за сите што поднеле пријави да го запишат. Нема пуштано на пример на предавања па да се запишеме, него од пријави на студентски.

Него.. уште едно прашање кое веројатно нема да биде одговорено -.-
Ај ако ги има некој прашањата по финансиски пазари што имаше на wordpress да стави линк, пошто тој таму не работи.
 

Dietrich

Just a fan...
Член од
12 мај 2010
Мислења
161
Поени од реакции
80
Има ли некој прашања по меѓународна економија онака на предавања што ги кажувала, и да има желба да ги сподели, благодарам однапред? :smir:
 
M

Mario Gómez

Гостин
И јас го потврдувам ова со ОКТА ... под а) беше гарант
Океј за заштита на средината, и ја тоа го заокружив, ама нели беше и заштита на земјата, како неекономски фактор на локација?

ОКТА нели е лоцирана во Скопје, каде и е 80% од македонската индустрија?


Ии на пример ако сака агресор стратешки да ја бомбардира Македонија, еден авион може и аеродромот и ОКТА заедно да ги бомбардира.


Ја заокружив и овој одговор, ОКТА требаше во Велес да ја стаат, навикнати се они. :pos:
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Боби[Мкд];4147833 напиша:
Океј за заштита на средината, и ја тоа го заокружив, ама нели беше и заштита на земјата, како неекономски фактор на локација?

ОКТА нели е лоцирана во Скопје, каде и е 80% од македонската индустрија?



Ии на пример ако сака агресор стратешки да ја бомбардира Македонија, еден авион може и аеродромот и ОКТА заедно да ги бомбардира.


Ја заокружив и овој одговор, ОКТА требаше во Велес да ја стаат, навикнати се они. :pos:
Да ама ако си допрочитал во книгата пишува дека улогата на тој фактор е намалено поради развојот на воената опрема и технологијата ... така да јас мислам дека е само под а) :smir:

Уште ОКТА им фали на ВЕЛЕС бе ... хахах :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom