Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Кака не дојде од португалска лига колку што се сеќавам така ?

A дека ќе биде Кака друго издание малку потешко :smir:
Еј боже, Кака не дожол од португалска лига, не заебаај пер? :icon_lol:

Не мислев за тоа од каде дошол, туку начинот на игра и придонесот..

А за тоа дали нема да биде или ќе биде не можеме да кажеме пред да биде завршен трансферот..
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Еве ме по 10тина дена пак на форумот :)

Читам му бил роденден на ван Бомел и на Кака. Епа ајде среќен нека им е и на двајцата.

Да ја честитам титулата :)

И да, Пато пак се повреди?
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Еве ме по 10тина дена пак на форумот :)

Читам му бил роденден на ван Бомел и на Кака. Епа ајде среќен нека им е и на двајцата.

Да ја честитам титулата :)

И да, Пато пак се повреди?
Да пак е повреден пато, се враќа за 1 ипол недела изгледа, иначе шо те немаше? :)
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
ко на мсн да сте :)

Што се однесува до трансферите, би бил задоволен ако ги донесат Мексес, Таиво и Гансо/Сахин. Додека за тоа на кој треба да му се продолжи договорот, на кој не, а кој треба да се продаде оставам на Галијани. Мислам дека нема да заебе работа :).
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520

kpb

Rossonero
Член од
13 јануари 2011
Мислења
183
Поени од реакции
33
За Мексес и Таиво работата е завршена, ги лапаме летово.Сахин и Гансо и двајцата тешко многу со оглед на тоа дека не верувам Пирло да не продужи договор ќе го остаат него да ги подучи младичиве а за Хулк давам ЕДЕН ГОЛЕМ БЕЛ БУМБАР СО РОГОВИ чоекот штом у Јапанска лига газеше и наоѓаше мотивација у Италија ќе биде еден од најдобрите... и да би го жртвувал Робињо за ХУЛКОТ! :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
За Мексес и Таиво работата е завршена, ги лапаме летово.Сахин и Гансо и двајцата тешко многу со оглед на тоа дека не верувам Пирло да не продужи договор ќе го остаат него да ги подучи младичиве а за Хулк давам ЕДЕН ГОЛЕМ БЕЛ БУМБАР СО РОГОВИ чоекот штом у Јапанска лига газеше и наоѓаше мотивација у Италија ќе биде еден од најдобрите... и да би го жртвувал Робињо за ХУЛКОТ! :D

И ја исто, али Ибрата никогаш ! :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Абе да не ги урочам ама 3 трансфери ни се сигурни за во Лето,Маркети,Мексес и Таиво,на пат е 4-от-Гансо.

И незнам каква врска имаат Сахин и Гансо и зошто да не се донесат двајцата,не дека МОРА Сахин да биде донесен како замена за Пирло за кој јас пак сум убеден дека нема да го продолжи договорот и веќе е на големо во преговори со Јуве,може да се скубнат Паломбо и Поли од Самп. како директни замени за Пирло и Гатузо и онака ќе испаднат од лига тие шупаците.
 

kpb

Rossonero
Член од
13 јануари 2011
Мислења
183
Поени од реакции
33
Абе да не ги урочам ама 3 трансфери ни се сигурни за во Лето,Маркети,Мексес и Таиво,на пат е 4-от-Гансо.

И незнам каква врска имаат Сахин и Гансо и зошто да не се донесат двајцата,не дека МОРА Сахин да биде донесен како замена за Пирло за кој јас пак сум убеден дека нема да го продолжи договорот и веќе е на големо во преговори со Јуве,може да се скубнат Паломбо и Поли од Самп. како директни замени за Пирло и Гатузо и онака ќе испаднат од лига тие шупаците.
Ако веќе викаш дека Пирло си иде тогаш Сахин треба да е првиот избор дефинитивно.Гансо може да игра и на позицијата на Сидорф а Сахин да си биде плејот, а од твоиве варијанти Поли ми секако пред тој кољачот ПАЛОМБО :))))

--- надополнето ---

И ја исто, али Ибрата никогаш ! :)
Ибрата мора да е тука за послабите екипи за Пипо за појаките ко на пример Реал ... :))))
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Абе да не ги урочам ама 3 трансфери ни се сигурни за во Лето,Маркети,Мексес и Таиво,на пат е 4-от-Гансо.

И незнам каква врска имаат Сахин и Гансо и зошто да не се донесат двајцата,не дека МОРА Сахин да биде донесен како замена за Пирло за кој јас пак сум убеден дека нема да го продолжи договорот и веќе е на големо во преговори со Јуве,може да се скубнат Паломбо и Поли од Самп. како директни замени за Пирло и Гатузо и онака ќе испаднат од лига тие шупаците.
Сахин ако го земеме Пирло одма нека го даваат дечкото е звер башка има 22 години млад,си го спомнал Паломбо не е лош играч ако се знае дека Сампдорија тоне сите играчи ги продадоа и ништо чудно да испаднат од лигата оваа сезона.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Еј боже, Кака не дожол од португалска лига, не заебаај пер? :icon_lol:

Не мислев за тоа од каде дошол, туку начинот на игра и придонесот..

А за тоа дали нема да биде или ќе биде не можеме да кажеме пред да биде завршен трансферот..
Не ме свати што сакав да ти кашам али ај нема врска :smir:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
зашто играме од 7 бе? што е со терминиве денес... Јуве од 9 .. .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom