Колку сте високи колку сте тешки? Проблеми, ситуации?

Член од
25 декември 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.092
193 висок
76 кг, но планирам да се здебелам уште едно 5-6кг
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
193 висок
76 кг, но планирам да се здебелам уште едно 5-6кг
Nemaj gajle,gleaj na svetlata strana,mozes da jades blago celo vreme,za razlika od nekoidrugi,hahahahaha:):):):):))))
PS:Gledaj taa kilaza so ke ja stais da ne bide samo kolku za na vaga da pokaze poise,tuku da raspredelis kvalitetno mevce na tebe,ne se u stomak:):):):)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Nemaj gajle,gleaj na svetlata strana,mozes da jades blago celo vreme,za razlika od nekoidrugi,hahahahaha:):):):):))))
PS:Gledaj taa kilaza so ke ja stais da ne bide samo kolku za na vaga da pokaze poise,tuku da raspredelis kvalitetno mevce na tebe,ne se u stomak:):):):)
Не видовме ти да пишеш што и како, па и тебе да те искоментираме :pipi:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
184cm/77kg:):):)I jas mozam da jadam blago:):):)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
184cm/77kg:):):)I jas mozam da jadam blago:):):)
Можеш, сега засега ....... Али ако продолжиш да јадеш, без да трчаш, да вежбаш, да одиш на билдинг, се тоа ќе ти се залепи ........ За твое добро ти кажувам, да си знаеш :pipi:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Можеш, сега засега ....... Али ако продолжиш да јадеш, без да трчаш, да вежбаш, да одиш на билдинг, се тоа ќе ти се залепи ........ За твое добро ти кажувам, да си знаеш :pipi:
Hahahahahaha,od kaj znaes so ke mi se desi,moze takov sum bez da sportuvam,moze se izlezavam po celi denovi:):):)Genetika radi :pipi:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Hahahahahaha,od kaj znaes so ke mi se desi,moze takov sum bez da sportuvam,moze se izlezavam po celi denovi:):):)Genetika radi :pipi:

Не ни објасни каков си без да спортуваш :pipi: Никој не те видел, откај да знаеме :pos2:
А више ако се излежаваш по цел ден, ти нема спас. Ќе бараш после другарчиња за да трчаш по кеј :pos2::pos2:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Не ни објасни каков си без да спортуваш :pipi: Никој не те видел, откај да знаеме :pos2:
А више ако се излежаваш по цел ден, ти нема спас. Ќе бараш после другарчиња за да трчаш по кеј :pos2::pos2:
Pa moze drug sport praktikuvam be,nekoj koj e povrzan so krevetot,pa taka gi odrzavam solidnite proporcii:):):):pipi:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Pa moze drug sport praktikuvam be,nekoj koj e povrzan so krevetot,pa taka gi odrzavam solidnite proporcii:):):):pipi:
Ааааааааааа, е тоа е веќе нешто друго ........ :pos2::pos2:
Најарно ќе биде, сите шо имаат вишок, или сакаат да ја задржат витката линија, да го практикуваат твојот начин. Ем вака задоволени, ем и со благо задоволени :pos2::pos2:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Ааааааааааа, е тоа е веќе нешто друго ........ :pos2::pos2:
Најарно ќе биде, сите шо имаат вишок, или сакаат да ја задржат витката линија, да го практикуваат твојот начин. Ем вака задоволени, ем и со благо задоволени :pos2::pos2:
Eee,gleas kako si znaes,zatoa sledete gi moite soveti,pa osven zadovolstvo ke imate i drugi beneficii:vitka forma,kondicija itn...:):):):):):pipi::pos2:
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
190 со 92....Пак почнав да забушавам со вежбањето али ке се се вратам во нормала ветувам....:toe:
 

D-r Walle

www.zazdravje.com.mk
Член од
26 декември 2010
Мислења
28
Поени од реакции
17
Пресметајте БМИ... Така ќе се рангирате во група нормална, прекумерна или надпросечна телесна тежина... Ќе имате увид до каде смеете да одите со исхраната :D

Еве едноставен калкулатор за пресметување на body mass index-от:

http://www.zazdravje.com.mk/upload/pages.php?pageid=42
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
190/115 :helou:

--- надополнето ---





Ако си убава и на 18-23 години си точно за мене
:smir:
ЕПТЕН СУМ УБАВА - НАВИСТИНА - АМА ИМАМ 30-КА .... ШТЕТА ... НЕЛИ??? ХЕ ХЕ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom