Кафичи и дискотеки за запознавање на осамени личности

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Таква работа синко во Македонија не наоѓаш. Добро освен Џубокс ама треба да исполнуваш барем еден од следниве услови
-да имаш над 45 години
-да си разведен
-да си грд
-ако не си ништо од горенаведеното тогаш да ти фали некоја даска во главата.

Кај нас кафиќите и кафаните не служат за запознавање. Тоа е казниво со закон.
Само грд сум, друго ништо:(

Детуле милфици шо трчаат по 18 годишни шиљокурани многу ретко ке најдеш освен во некој порнич или пред мртв.
Ме советуваш порниЌи да снимам? Нејќу!
 

Koko Roko

Oh Mr. Topper!!!!!!
Член од
21 јуни 2010
Мислења
623
Поени од реакции
563
Како не бе :) туку и во скопјево постарите се влезени во некој филм демек принцови и гоподин вистински го чекаат,наоѓаат мани со купишта а самите не се погледнуваат во огледало, вообразеност колку сакаш и недај боже да нарачаш пијачка на неколку осамени дами кој си седат сами во сепаре,и лигават една пијачка по цели сати си го ебал ежот во тој момент место благодарност и започнување на некој нормален разговор добиваш само растење на бедно его јебеш га во денешно време не е човек ни каваљер да биде ни удварач ке те напраат ненормален :pos2:
 
V

Viktor g

Гостин
Оној кој не знае да се пушта на женска и да му се соблече некоја гола, нема да знае шо да и праи, а не па да отиде у кафич за осамени срца и да ќари нешо.
Патем по Скопје има толку осамени души, ама се нема му*а за удварање.
Да кажам искрено ова не е точно се имам пуштано на мн девојки и од некој корпи ти доаѓа да се самоубиш толку недопирливи пребирливи а завршуваат на крај со најлошите од сите.. Така што не е во прашање машка храброст туку женската возвишеност имам прилика да живеам со 3 жени дома и знам може некој да ти се допаѓа он да ти пријде и ти да го одбиш и да очекуваш пак да проба :kesa: Стварно сите велат искреност а кога ќе ја добијат секогаш едно те исто лажеш па нз каде е проблемот
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
185
Поени од реакции
4
Да кажам искрено ова не е точно се имам пуштано на мн девојки и од некој корпи ти доаѓа да се самоубиш толку недопирливи пребирливи а завршуваат на крај со најлошите од сите.. Така што не е во прашање машка храброст туку женската возвишеност имам прилика да живеам со 3 жени дома и знам може некој да ти се допаѓа он да ти пријде и ти да го одбиш и да очекуваш пак да проба :kesa: Стварно сите велат искреност а кога ќе ја добијат секогаш едно те исто лажеш па нз каде е проблемот
РЕСПЕКТ 100% сосем си во право. а таа што вика дека се немало м-да за удварање нека се види во огледало па ке види зошто не и се удвараат на неа. е од такви клошарки ми се гади.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Да кажам искрено ова не е точно се имам пуштано на мн девојки и од некој корпи ти доаѓа да се самоубиш толку недопирливи пребирливи а завршуваат на крај со најлошите од сите.. Така што не е во прашање машка храброст туку женската возвишеност имам прилика да живеам со 3 жени дома и знам може некој да ти се допаѓа он да ти пријде и ти да го одбиш и да очекуваш пак да проба :kesa: Стварно сите велат искреност а кога ќе ја добијат секогаш едно те исто лажеш па нз каде е проблемот
Аман немој да се самоутепуваш дете немој ради жена а уште помалку ради корпа колку и да била гадна и тешка, нека те држи во живот фактот дека кад тад ке ја видиш со некој многу под твое ниво па ке можеш да и се искезиш у фаца и да и речеш : Кај ми беа очите кога ти се пуштав мора да сум бил пијан
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Гледав еднаш на ТВ во Хрватска си имаат поштено нешто како кафуле, ама со соби и се останато каде што одат слободни девојки и дечки за секс авантура :) Се плаќа само влез внатре (како во дискотека или слично) и си знаеш дека сите се дојдени за тоа, си почнуваш муабет и ако си одговарате си одите во соба.

Кај нас не знам колку би функционирало ова, со оглед на менталитетот и срамот да не ме видат комшиите и да не ме зборат на улица.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Таква работа синко во Македонија не наоѓаш. Добро освен Џубокс ама треба да исполнуваш барем еден од следниве услови
-да имаш над 45 години
-да си разведен
-да си грд
-ако не си ништо од горенаведеното тогаш да ти фали некоја даска во главата.

Кај нас кафиќите и кафаните не служат за запознавање. Тоа е казниво со закон.
Ах, јаречкиот цинизам.
Ајде јас ќе бидам малку пореален, бате ти на 18 години искрено кај сакаш да идеш не треба мандалото да ти чуе затоа што се ти е дозволено...ама баш се.
За џубокс..па види у суштина треба над 28-29 да си за да можеш да уживаш во друштвото на избрчкани тектици со смрдливи пички и полно ќесе. Ама ти ја имаш најдобрата класа на цури на располагање...СРЕДНОШКОЛКИ, затоа терај си и уживај...и запамти не ебе убав него удав.

Оној кој не знае да се пушта на женска и да му се соблече некоја гола, нема да знае шо да и праи, а не па да отиде у кафич за осамени срца и да ќари нешо.
Патем по Скопје има толку осамени души, ама се нема му*а за удварање.
Има осамени срца, ама врти сучи сусаро е во право кафичи кај нас не се место за запознавање.
Башка задњиве неколку години барем скопјанкиве се отидени во неповрат. Колку имам видено згодни момци со утепани грди девојки (не скокајте само сум реален)...само затоа што им е прекурчено на машкиве од...ја сум принцеза, шта ми ти можеш...
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Ах, јаречкиот цинизам.
Ајде јас ќе бидам малку пореален, бате ти на 18 години искрено кај сакаш да идеш не треба мандалото да ти чуе затоа што се ти е дозволено...ама баш се.
За џубокс..па види у суштина треба над 28-29 да си за да можеш да уживаш во друштвото на избрчкани тектици со смрдливи пички и полно ќесе. Ама ти ја имаш најдобрата класа на цури на располагање...СРЕДНОШКОЛКИ, затоа терај си и уживај...и запамти не ебе убав него удав.

Има осамени срца, ама врти сучи сусаро е во право кафичи кај нас не се место за запознавање.
Башка задњиве неколку години барем скопјанкиве се отидени во неповрат. Колку имам видено згодни момци со утепани грди девојки (не скокајте само сум реален)...само затоа што им е прекурчено на машкиве од...ја сум принцеза, шта ми ти можеш...
Едно забораваш да кажеш а тоа е голата ввистина дека тие што се однесуваат и велат: ја сум принцеза, шта ми ти можеш... по одреден период на такво однесување се претвараат во избрчкани тектици со смрдливи пички и полно ќесе. баш поради тој нивни предходен став јас сум принцеза
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.948
Поени од реакции
24.125
Оној кој не знае да се пушта на женска и да му се соблече некоја гола, нема да знае шо да и праи, а не па да отиде у кафич за осамени срца и да ќари нешо.
Патем по Скопје има толку осамени души, ама се нема му*а за удварање.
Од една друга тема

Знаеш сум го правел муабетот со другари и другарки несомнено дека е актуелна тема па ќе се потрудам поопширно и позатупувачки да одговорам од заклучокот што сум го донел.
Главниот проблем е неприродноста на таа иницијална почетна комуникација што не е основана на медијаторство. Во други држави спонтани запознавања се најприродна и нормална работа, луѓето се навикнати на тоа и се иде полесно. Кај нас не е така од неколку причини воглавном малограѓанштина, секој сеир фаќа, затвореност и крутост на луѓето кога се такви нови во клуб запознавања. Кога ќе видиш како некој од еден ќош во некој локал и пристапува за муабет на некоја си икс во друг ќош во преку 90% од ситуации дефинитивно ја знае од негде претходно. Тешкото мнозинство нормално вклучувајќи се и себе и повеќето другари и другарки што ги знам своите сегашни и бивши партнери ги имаат запознаено преку медијторство-кај братучедка и на роденден, од на мајка и вујната кај исти фризер што иделе и слично. Има и дел што се запознале да речеме на некој курс по странски јазик, на факултет, на екскурзии и слично ама па таму условите се други, таму што се вика сакал-нејќел ќе се запознаеш, таму имаш некое време на адаптација што го немаш во клубот затоа што тие луѓе сепак ги гледаш често па после одредено време некој ќе каже нешто во стил извини таа скриптата да не ја имаш да ја ископирам, па срамежливо ќе падне прво кафе од група, амфитеатар што сте па понатаму после ќе продолжи комуникацијата да си тече а со тоа и запознавњето, па размена на телефони, па ако начекаш некоја што ти е посимпатична можеш индивидуално да ја викнеш на дејт. Со други зборови релативно бавна процедура. Во локали односно клубови и дискотеки ако се одлучиш на таков пристап таа цела процедура што нормално трае од неколку дена до неколку недели буквално ја кратиш на времетраење од еден разговор, а на повеќето девојки па и на машки тој начин им е туѓ, многу исфорсиран и избрзан, неприроден и автоматски од старт реакциите особено кај женските се негативни. Стандрарден исклучок е Новогодишната ноќ. Таа комбинација од алкохол и празнична еуфорија како и сумирање на целиот очај од претходната година руши многу бариери се е поопуштено и работите течат онака смуут. Илузорно е затоа што сепак се тоа ти е во глава и секој вечер или викенд може да бидат такви ама не се. Глупа перцепција и потсвесно турање на халуцинација во мозок дека за Нова Година се е дозволено а за други викенди не.

Кога ќе се навикнете на тоа дека додека седите на шанк и на кафе со другарките во некој кафич дека некој може да земе столче и да седне до вас, кога нема да превртувате очи, смрштувате фаци, и давате реакции од типот ај бриши, јас сум дојдена да се журкам а ти ми ја расипуваш вечерта тогаш ќе се сменат работите. Не може ем сакам да ми пристапи во дискотека, ем ако не ми е погодена вечерта да го гледам како таа покварената професорка од средно, со крут став и однос. Тоа не значи дека ако пристапот му е идиотски дека не треба да го отерате во три лепе, или дека ако не ви се свиѓа дека мора да му давате броеви или да продолжите со понатамошни договарања. Ама став, понашање и реакции ко да ви рекол за колку се даваш, само заради тоа што дошол рекол здраво и пробал да врзе два реда муабет стално ќе ги одвраќаат машките, да се разбереме. Си имаат и они некое си достоинство и не можат да читаат на гравче дали вие сте излегле вечерта само заради тоа што другарка ви дошла од Австралија, или заради тоа што сте расположени за флерт. Или треба да тече таа комуникација нормално и природно (без разлика каков ќе биде исходот на крај) и ќе прифатите дека кога и да излезете негде ќе бидете ловени без разлика дали сте расположени или не или нема да тече воопшто, како што е работата сега.

Јас мислам дека машките немаат толку страв од одбивање колку што не го сакаат моментот да доколку дојде до одбивање тоа да биде на начин на којшто тие после би се чувствувале како глупи и волови што воопшто помислиле на тоа.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Оној кој не знае да се пушта на женска и да му се соблече некоја гола, нема да знае шо да и праи, а не па да отиде у кафич за осамени срца и да ќари нешо.
Патем по Скопје има толку осамени души, ама се нема му*а за удварање.
види се во огледало па види зошто никој не ти се пушта.... е од женски клошари највеке ми се гади. иди пиј млеко може ке пораснеш[/QUOTE]
Една информација за искусниот форумџија vlatko_sk, се реплицира на тема, а не по ПП.


А околу мојот став дека се нема му*а за удварање, се нема.
Ама се е тоа поради "јаките путки" по градов. Патем секое зошто си има свое затоа.
Кога една девојка во денешно време би знаела да ги цени вистинските вредности во животот, сигурно дека би избрала да има некој со кого ќе се гордее, а не некој на кого мора да му ги исполни сите желби пошо ја купил со пари.
Така да, не скокајте многу околу мојот претходен пост, пошо ситуацијата околу удварање на мужи кон жени е страшна (само заради фактот дека некогаш попиле корпа од некоја фуфа или па биле најбољи у маало т.е лопатари).

--- надополнето ---

РЕСПЕКТ 100% сосем си во право. а таа што вика дека се немало м-да за удварање нека се види во огледало па ке види зошто не и се удвараат на неа. е од такви клошарки ми се гади.
E од вакви напаленковци ми се сере, ама јебига понекогаш и вистината знае да биде страшна посебно околу мудата. :icon_lol:
Тие не се продаваат на пазар дечко и не летај како прле пред магаре.
Ова е форум и секој има право да си каже свое мислење :helou:
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Мене ми изгледа клуб за запознавање на очајни личности, се согласувам со Сусаро дека кај нас локалите се само места за да бидеш виден и ништо повеќе, не знам и како би ја убедил некоја за нешто кога до мене јачи звучник од 200 децибели и кога зборувам треба да грмам како свети Илија за да ме разбере нешто.

Личности не се запонаваат во клубови или барем ретко

Еве ти неколку места каде што се запознаваат личности и не си толку осамен

-јога клуб
-планинарски клуб
-училиште по германски, англиски и зулу јазици
-теретана
-друштва за заштита на животни таканаречени ПЕТА
-клуб Валијант :) should be a joke
-факултет, разни курсеви, црква, џамија, погреби, родендени, имина, болница, автобус итн итн
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Знаењето е сила, умешноста е моќ. Да, факт е дека има цури кои мислат дека треба да си го испотиш газот за да ги освоиш и на крај пак ќе ти се прават фуфици. Сум имал искуство со такви бајаги, ама од самиот човек зависи како ќе гледа на целата работа. Не секогаш треба да се иде како слеп за стап. Да, ти се свиѓа девојката, ама ако воопшто не е заинтересирана за флерт или мување или било што, џабе ти е што и да се трудиш. Таквите девојки лесно можеш да ги приметиш. Повеќе се заинтересирани за друштвото со кое се дојдени отколку за било кој околу нив. Штом не можеш да воспоставиш првостепен контакт од типот шмекање, па ненадејно погледнување очи во очи итн, значи типката не е вечерта за фаќање, флерт, мување или било што. Доколку од некоја причина не може да те примети, а сепак сакаш да се обидеш кај неа, никогаш не се оди директно. Мораш првин да си поставиш атмосфера, да го опипаш теренот на нашки кажано. Тука спаѓаат оние глупите фори као случајно поминување пред неа (истото го прават и девојките) за да видиш дали ќе ти обрне внимание, „девојко упаљач“ бла бла и сл. Доколку и тогаш не ја заинтересираш, џабе везеш. Додека пак моментот частење пијачка од самиот почеток те открива дека не те бива за муабет, не знаеш како да пријдеш освен со пари и затоа не може ни ништо друго да очекуваш, освен ако не се најде девојка што само пари ја интересираат па да упали.

Се имам запознавано со девојки на милион начини: во воз, во бус, на снимање реклами, на одмори (добро ова е стандард, ретко да нема некој што не запознал некоја на одмор), по кафиќи, дискотеки... скоро секаде. Со некои сум имал нешто, со некои не, но не е тоа најбитната работа. Најбитното е секогаш да оставиш позитивен впечаток. Дури и кога губиш, губи со насмевка. ;)
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Значи од неколку поста главен заклучок е дека жените се актерки невидени, едвај чекаат да ви бапнат корпа, а нема врска што се сами и чекаат светлосни години за некој да им пријде. Очигледно сечие искуство е приказна само по себе, така да кога станува збор за запознај се во кафиќ или дискотека приказните кои ги знам се бројат на ситно. Има и причина за тоа која искрено ја разбирам. Ви пристапува комплетен странец за кој не знаете ни дали името точно го кажал, а да се разбереме јас стојам на ставот кој само си се потврдува со секој изминат ден во ова Скопје дека луѓето се тачки без разлика на пол и не знаеш што да очекуваш од нив. Нормалните луѓе денес се на цена, ретки се и се вистинско откритие што е смешно. Се деформиравме целосно.
Цела тема е посветена на тоа како жените се дрски при прв пристап, па нормално дека ќе имате и такви реакции, секакви жени има, ама да ставите минус на цел женски пол зашто некоја си ви ставила двојка при прв пристап е трагично, сам себе го убијал работава.
И пак ќе кажам, Скопје и не е така голем град, луѓето се тие, а башка ретко ги менуваат навиките, ако излегуваат на едно место не се мрдаат на друго, е сега кога веќе знаете кој оди таму си знаете со кого си фаќате работа отприлика. Гледате како одма знаете во кој кафиќ кој излегува и што може да се очекува.
Кралиците на ноќниот живот во Скопје ви се лоша услуга за егото. Знаете што ве чека.
И ако смеам да додадам нешто што за жал морам да го признаам макар што сум женско, не давајте жена да почувствува очај или барем само мал трепет во пристапот, е тука имате шанса да видите змија на дело и ќе ве мота како сака во мнозинството случаи. Јас се надевам дека нема да го стрефите баш тој тип.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Пријавете се на Све за љубав или купете си некоја од Мала Преспа (за 200евра) друго незнам што да ви кажам за да ви помогнам...
 

Koko Roko

Oh Mr. Topper!!!!!!
Член од
21 јуни 2010
Мислења
623
Поени од реакции
563

Kajgana Shop

На врв Bottom