Фан Клуб: Јувентус

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.671
Поени од реакции
5.352
Според Тутојуве,Јувентус против Катанија повторно се враќа со стандардната 4-4-2 формација:

Буфон

Мота--Бонучи--Барзаљи--Гросо

Красич--Мело--Аквилани--Маркизио

Матри--Дел Пиеро





--- надополнето ---

Не викам дека Аквилани е лош играч ама со игрите кои ги прикажува во последно време мислам дека не е тоа она што го бараме и очекуваме од Јуве. Ако челниците се помирени со фактот Јуве да биде ваков тим каков што е сега (борба од 5-7 место), тогаш Аквилани одговара ама ако мислат да ги помрднат работите тогаш не може да се продолжи со ваков состав. Реалната цена на Аквилани е далеку помала од 16 милиони и мислам дека тоа ќе бидат фрлени пари во вода ако ги исплатиме. Па Тотенхем го донесе еден Ван дер Варт за помала цена!
За Аквилани Ливерпул плати повеќе од 25 милиони,а Рома одби понуда од Јуве пред 2 години од 25-30 милиони евра од Јуве. Под водство на Прандели, Аквилани е најстандарндниот среден играч во Италијанската репрезентација.
 

commandante

diablo blue
Член од
16 мај 2008
Мислења
393
Поени од реакции
72
Па ова не е можно. Ај кога игра 4-3-3 формација и му требаат офанзивни бекови го разбирам тоа што Мота игра пред Соренсен. Сепак Соренсен е централен стопер да не заборавиме. Ама кога игра 4-4-2 со две крила зошто мора да игра со офанзивни бекови. Мислам секако дека би било подобро со офанзивни бекови, но кога тие што ги имаш се многу слаби подобро играј без нив. Според мене тоа што Мота трет натпревар по ред е стартер е добар знак дека Дел Нери не е за во Јувентус :smir:
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Моментално во Италија има многу подобри играчи од Аквилани кои играат против нас па никому ништо. Аквилани би бил само капка во морето...
Се дури не се стегне управата и да фрли асални пари на засилувања, Јуве ќе тапка во место. Многу пати сме дискутирале за ова и сега ќе биде излишно јас да пишувам на кои позиции ни требаат играчи. Тоа барем ние фановите го знаеме, а се надевам дека ќе го увидат и тие на кои тоа им е работа.
Ако управата издвои асален буџет за засилувања,воопшто нема да се ценкаат за цената на Аквилани.Го оправдувам потегот на Марота да проба да се намали цената на играчот,али реално глеано,дури и Ливерпул да се согласи на ваков потег тоа ќе биде намалување за 3-4 милиони.Не се будали ни тие,за играч за кој го платија 25 милиони по една одиграна сезона во дресот на Ливерпул да го продаваат за 10 милиони.

Еве и да се откажеме од Аквилани,за 16 милиони не верувам дека ќе најдеме некој подобар од него на таа позиција.Монтоливо под 20 милиони сигурно не го дава Фиорентина,ќе треба да им даваме играчи,да правиме замени,курци,палци.Пирло зима плата од 4-5 милиони,ќе нас толку пари зима само Буфон.Така да таа плата нема теорија да му ја даде Марота.
 

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76
А што читам Ричард во Јуве!!! линк
што играеше во одбраната овој

--- надополнето ---

Ако управата издвои асален буџет за засилувања,воопшто нема да се ценкаат за цената на Аквилани.Го оправдувам потегот на Марота да проба да се намали цената на играчот,али реално глеано,дури и Ливерпул да се согласи на ваков потег тоа ќе биде намалување за 3-4 милиони.Не се будали ни тие,за играч за кој го платија 25 милиони по една одиграна сезона во дресот на Ливерпул да го продаваат за 10 милиони.

Еве и да се откажеме од Аквилани,за 16 милиони не верувам дека ќе најдеме некој подобар од него на таа позиција.Монтоливо под 20 милиони сигурно не го дава Фиорентина,ќе треба да им даваме играчи,да правиме замени,курци,палци.Пирло зима плата од 4-5 милиони,ќе нас толку пари зима само Буфон.Така да таа плата нема теорија да му ја даде Марота.
монтоливо ли е 20 милиона ,ни на сон за 20 милиона не смеат да го земат од 15 милиона не смеае да вреде повеке во мометов .
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Аквилани мора да се откупи,нема да најдеме подобар плејмејкер,16 мил. не е голема сума за Аквилани.

А во август играме пријателски со Манчестер и Барселона,куп организиран од Најк,како што читав на векиа сињора.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Аквилани мора да се откупи,нема да најдеме подобар плејмејкер,16 мил. не е голема сума за Аквилани.

А во август играме пријателски со Манчестер и Барселона,куп организиран од Најк,како што читав на векиа сињора.
Нека ја средат одбарава дотогаш за да не се брукаме пред сезона ко тогаш со Виљареал.:kesa:
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Нека заврше веќе проклетава сезона, едвај чекам да видам каков ќе биде меркатото за нас.

Она што сум речиси 100% сигурен е дека сега засега има премногу шпекулации за сите можни играчи, а јас им верувам највеќе на изјавите на Марота. Така да се крстам во тоа што рече дека лани купуваа квантитет, а сега квалитет. Ме иритира тоа што постојано не поврзуваат со напаѓачи, а нападот ни е сосема ОК.

Како и да е, прво тренер ( само не Мацари, Манчини и остала багра добри, а не ШАМПИОНСКИ тернери) кој ќе каже што му треба во тимот и да се направи една здрава конкурентна екипа. Се надевам дека конечно уште некој младинец ќе се наметне во првиот тим, зашто се удираме во гради дека имаме една од најдобрите младински школи, само резултатите од истата некако слабо.
 
A

apidrone

Гостин
Манчини беше шампион со Интер и тоа 3 пати (знаеме како и под кои околности, ама сепак шампиони беа).
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Знам, само ете ич не го сакам, башка тоа што има јадено гомна против Јуве за време на фарсополи, некако ич не ми влева надеж дека може да направи екипа од Јуве.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Манчини беше шампион со Интер и тоа 3 пати (знаеме како и под кои околности, ама сепак шампиони беа).
Немој не ме радуј:) шампиони биле без конкуренција,Рома им беше само конкуренција и тоа плус благодарение на Јуве кој отиде во Сериа Б и Ибрахимович отиде во Интер,значи се што освоија е благодарение на Јуве,не е никаква заслуга на Манчини и Интер тие титули и затоа никад нема да ги поштувам како што ги поштувам на пример Милан.

Доволно е да се види кое беше финалето од 2003 ЛШ ,кој владееше во Италија,Јуве и Милан!
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
ова со Акви ми ја враќа сликата од ланскиот трансфер маркет кога Јувентус не се засили значително заради немањето средства......ми мириса на истото и годинава :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom