Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јануари 2011
Мислења
13
Поени од реакции
0
Како тоа?? Само 2, задачи без прашањата?? Ќе има ли истакнато некаде за термини???
па така ми кажаа, дополнителни задачи од тие теми што не си ги решил, ќе има сигурно...ќе видиме..
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.010
И мене ова ме интересира. Има некој што ќе полага поправен основи на сметководство да каже каде ќе се полага?
Не знам кај се полага ...... али ако биде пак во читална .....:toe: Нема ли распоред на факултет?
 
Член од
21 јануари 2011
Мислења
13
Поени од реакции
0
И мене ова ме интересира. Има некој што ќе полага поправен основи на сметководство да каже каде ќе се полага?
вчера слушнав од асистентите дека сметководство мн тежок испит им се спремало на тие што барале поголема оцена :toe:
аааа...за полагање у 13ч. во сите простории на факултетот...така и пишал маил Атанаско на една другарка,ама незнам дали тоа се важи за сите :toe:
пишите му меил, ќе ви каже :pipi:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.010
вчера слушнав од асистентите дека сметководство мн тежок испит им се спремало на тие што барале поголема оцена :toe:
Да не слушна за тие шо ќе одат поправен каков испит им се спрема? :pipi:
 
Член од
31 август 2010
Мислења
84
Поени од реакции
4
Да не слушна за тие шо ќе одат поправен каков испит им се спрема? :pipi:
Па што сме ние криви што не пуштиле на поправен, можеа на цел испит... инаку има некои што положиле па ќе преполагаат за повисока оценка..ама како ќе ги делат нив за само нивниот да биде тежок xD
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
53
Поени од реакции
0
ај малце помош за запишување втор семестар гледам дека е одговорено пред мене само не ми е најјасно...значи плќам 200 евра и плус 6.7 евра од кредит за некои од предметите што ми останале од прв а што мислам да ги полагам у јуни????
 
Член од
14 септември 2010
Мислења
40
Поени од реакции
0
Па што сме ние криви што не пуштиле на поправен, можеа на цел испит... инаку има некои што положиле па ќе преполагаат за повисока оценка..ама како ќе ги делат нив за само нивниот да биде тежок xD
А од кај да знам дали ќе преполагам или не кога ме нема на ниту еден список? И навистина како ќе знаат кој преполага а кој полага само втор поправен?
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
ај малце помош за запишување втор семестар гледам дека е одговорено пред мене само не ми е најјасно...значи плќам 200 евра и плус 6.7 евра од кредит за некои од предметите што ми останале од прв а што мислам да ги полагам у јуни????
Значи ги собираш сите кредити на предметите што ќе ги запишеш овој семестар, па ги множиш со 6.7 евра и ќе ти испадне околу 200 евра. Тие што ти останале од прв семестар, ти се платени веќе коа си упишувал/а година, моеш да си ги полагаш у јуни и август без да платиш ништо, само ќе треба да ги пријавиш во дадениот рок.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
А од кај да знам дали ќе преполагам или не кога ме нема на ниту еден список? И навистина како ќе знаат кој преполага а кој полага само втор поправен?
Извини, да те прашам, го имаш положено и вториот и ќе преполагаш, така? И ако преполагаш како ќе биде само вториот колоквиум или цел испит?
 
Член од
21 јануари 2011
Мислења
13
Поени од реакции
0
Па што сме ние криви што не пуштиле на поправен, можеа на цел испит... инаку има некои што положиле па ќе преполагаат за повисока оценка..ама како ќе ги делат нив за само нивниот да биде тежок xD
па да...за тие зборам,за тие што ќе преполагаат за поголема оцена :D
ааа...незнам за поправен..ја сум на цел испит :D

--- надополнето ---

А од кај да знам дали ќе преполагам или не кога ме нема на ниту еден список? И навистина како ќе знаат кој преполага а кој полага само втор поправен?
па и мене ме нема, тие што сме паднати на втор колоквиум не нема нигде... а знаат,затоа што посебно се пријавуваат тие што сакаат да преполагаат испит
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom