Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Иде некој на финансиско да каже дали Љубиша дополнително ја спуштил границата? Така наслушнав нешто.

Макроекономија сите преостанати глави ке бидат за втор колоквиум или ке биде скратено нешто?
 
Член од
16 февруари 2010
Мислења
54
Поени од реакции
2
Англиски резултати да не има на факултет?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Англиски резултати да не има на факултет?
Англиски има уште од четвртокот резултати. Кај прва година таблата се.
A sto e poverojatno deka ke se padne izvod ili integral. Sto poveke dava na kolokvium?
Извод мислам дека горе доле има во секоја група, а интеграл може и да не се падне.
 
Член од
20 август 2010
Мислења
167
Поени од реакции
24
Иде некој на финансиско да каже дали Љубиша дополнително ја спуштил границата? Така наслушнав нешто.

Макроекономија сите преостанати глави ке бидат за втор колоквиум или ке биде скратено нешто?
Ja нема спуштено границата. Али пушта и со по 45 поени под услов да му вратиш поени и да му бидеш редовен на предавање. Значи на некој начин му доаѓа дека 45 е новата граница, али треба да идеш кај него да го прашаш за да те запише, и да те пушти на втор колоквиум. Денес му беа и некои со по 42 поени и ни под разно неќеше да ги пушти.
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
28
Поени од реакции
2
Ja нема спуштено границата. Али пушта и со по 45 поени под услов да му вратиш поени и да му бидеш редовен на предавање. Значи на некој начин му доаѓа дека 45 е новата граница, али треба да идеш кај него да го прашаш за да те запише, и да те пушти на втор колоквиум. Денес му беа и некои со по 42 поени и ни под разно неќеше да ги пушти.

Jas imam 45 poeni i me pusti da idam na 2 kolokvium no pod uslov da vratam poeni..ama nisto ne spomna da bidam redovna na predavanje...Toa znaci deka mora da idam na predavanje ? :nesvest:
 
Член од
20 август 2010
Мислења
167
Поени од реакции
24
Jas imam 45 poeni i me pusti da idam na 2 kolokvium no pod uslov da vratam poeni..ama nisto ne spomna da bidam redovna na predavanje...Toa znaci deka mora da idam na predavanje ? :nesvest:
Епа незнам за тебе, али мене ми го потенцираше тоа. Ми рече еднаш ке читал, и ако не сум била на предавање ке нема да ме пушти на втор. Како и да е неможам да ризикувам. Кога не си учев, сега ке си киснам на финансиско:icon_neut..
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Епа незнам за тебе, али мене ми го потенцираше тоа. Ми рече еднаш ке читал, и ако не сум била на предавање ке нема да ме пушти на втор. Како и да е неможам да ризикувам. Кога не си учев, сега ке си киснам на финансиско:icon_neut..
Абе не зезај, Љубиша го мрзи да дише, не па да чита и да прати кој треба да биде присутен и да враќа поени :pos:
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Иде некој на финансиско да каже дали Љубиша дополнително ја спуштил границата? Така наслушнав нешто.

Макроекономија сите преостанати глави ке бидат за втор колоквиум или ке биде скратено нешто?
Макро нема да бидат сите сигурно а кои точно не знам, ако е како лани ќе ги остави последните неколку
 
M

Mario Gómez

Гостин
Абе дајте линк директно од зефур страницата да видам резултати од трговско, немоем да се снајдам никако... :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom