Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Ау многу бе сте минале тоа? Ние бевме 330 и нешто :) Па обично првиот му е елиминаторен. И горе доле после сите имаа повише поени на вториот и третиот. Би требало и за вас да е така. У глобала полесно е.:smir:
Фала,:smir: јас сепак да си прашам, зашто потрешко е ако паднеш на втор, доцна ги даваат резултатите може на 5-6 или покасно а испитна од 10-11 почнува :S
 
Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
Е да, така е, малку време за спремање до испит но затоа групите во Јануари се малку полесни од Мај и Август освен елиминаторниот, тој секогаш е тежок
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Е да, така е, малку време за спремање до испит но затоа групите во Јануари се малку полесни од Мај и Август освен елиминаторниот, тој секогаш е тежок
True story. Во јануари многу беше лесно, освен елиминаторната со чудната задача од веројатност.
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Е да, така е, малку време за спремање до испит но затоа групите во Јануари се малку полесни од Мај и Август освен елиминаторниот, тој секогаш е тежок
Во Август не беше тежок, може дека само тогаш го спремав :pos:
Иначе лани на увид пушти 100-150 души со бодови под границата, може и оваа година тоа да го испрактикува за на 2 колоквиум да дае задача решена од збирка и да ги испобутка сите. Опасна кугли4ка.
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Колеги финансиски менаџмент во четвртокот даде домашно??? Ај ве молам кажете...
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Во Август не беше тежок, може дека само тогаш го спремав :pos:
Иначе лани на увид пушти 100-150 души со бодови под границата, може и оваа година тоа да го испрактикува за на 2 колоквиум да дае задача решена од збирка и да ги испобутка сите. Опасна кугли4ка.
Ги испобутка зашто сите фино лепо си ја препишаа, наместо да си ја решаваат заокружувајќи на повеќе децимали, од оние во збирката. Мала разлика, али докажуваш дека ти е решавана, а не препишана. И после човекот не бил ѕвер :)
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Ги испобутка зашто сите фино лепо си ја препишаа, наместо да си ја решаваат заокружувајќи на повеќе децимали, од оние во збирката. Мала разлика, али докажуваш дека ти е решавана, а не препишана. И после човекот не бил ѕвер :)
Секако.. ама не се сите паметни како вампгрл :)
Го делам мислењето дека е ѕвер од септември па навака :pos: А до тогаш беше најголемиот кретен, сеа е миличко деденце шо ШуШка :pipi:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Bidejki ve gleam ste se zazborele za matematika,daj kazete na sto da obrnam vnimanie za ispitot u januari,bidejki od koa go padnav minatiot oktomvri kolokviumot neam otideno ni prijaveno niednas matematika za polaganje,nitu pak bev sea na kolokviumov,pa mislam deka e vreme da pocnam da razmisluvam za januari:):):))))))
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Секако.. ама не се сите паметни како вампгрл :)
Го делам мислењето дека е ѕвер од септември па навака :pos: А до тогаш беше најголемиот кретен, сеа е миличко деденце шо ШуШка :pipi:
Ех, да беа сите како мене светот ке беше поубаво место за живеење:pipi: Ај во ист пост да си пишам и дека сум убава зашто ке ме исфрлите од темава иначе. И Вери Нојс Грл е убава, и сите ние сме убави :pos::pos::pos:
Него иде некој на предавања финансиско? Чисто да каже Љубе до каде е. Благодариме
 
Член од
15 јануари 2009
Мислења
92
Поени од реакции
13
Дали има некој семинарска на тема електронско банкарство барам итно
 
V

Viktor g

Гостин
Bidejki ve gleam ste se zazborele za matematika,daj kazete na sto da obrnam vnimanie za ispitot u januari,bidejki od koa go padnav minatiot oktomvri kolokviumot neam otideno ni prijaveno niednas matematika za polaganje,nitu pak bev sea na kolokviumov,pa mislam deka e vreme da pocnam da razmisluvam za januari:):):))))))
Кој луксуз на што да обрнеш внимение математика па Јанев и се е можно :nesvest: затоа ќе ти кажам вака обично паѓат матрици ама зависи од гр некаде невозможно е да ја составиш матрицата паѓа веројатност некоај со збирен број на веројатности и ти паѓа една со оние ануитети табелата е ова ми текнува што ми кажале дека паѓало
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.011
Bidejki ve gleam ste se zazborele za matematika,daj kazete na sto da obrnam vnimanie za ispitot u januari,bidejki od koa go padnav minatiot oktomvri kolokviumot neam otideno ni prijaveno niednas matematika za polaganje,nitu pak bev sea na kolokviumov,pa mislam deka e vreme da pocnam da razmisluvam za januari:):):))))))

И јас мислам дека редно е да земеш да мислиш на математиката :):):):):):)
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Кој луксуз на што да обрнеш внимение математика па Јанев и се е можно :nesvest: затоа ќе ти кажам вака обично паѓат матрици ама зависи од гр некаде невозможно е да ја составиш матрицата паѓа веројатност некоај со збирен број на веројатности и ти паѓа една со оние ануитети табелата е ова ми текнува што ми кажале дека паѓало
Hah,fala ti kolega:):):))))

--- надополнето ---

И јас мислам дека редно е да земеш да мислиш на математиката :):):):):):)
Hahahahaha,si polozi ti prv kolokvium i sea ke mi prais ligi a,namesto da zemes i da me posovetuvas neso,ako,ako,ke vidis ti:zid::):):):)))))))
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
A sto e poverojatno deka ke se padne izvod ili integral. Sto poveke dava na kolokvium?
 
Член од
14 септември 2010
Мислења
40
Поени од реакции
0
Има резултати трговско право на страната на zephryUgent :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom