Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
PS:Ako ne ti teknuva za sto ti zboruvam idi 4-5 strani nanazad i vidi sto pisal beneamata,a sto si pisal posle toa ti,ocigledno e deka sakas da bides interesen kopirajki nesto tugjo,za razlika od jas,koj bar pisuva nesto svoe:):):):):):)
Ако мислиш на тоа што прашав за годините, не го ни видов постот на Бенеамата за да го копирам, не ми треба да крадам од други за да добијам инспирација, така да не ти држи вода тоа за оригинал - копија :)

Патем, измеѓу колоквиумски можеш да си ја прочиташ "О писменех" од Црноризец Храбар, нема да ти дојде лошо :)

И најверојатно нема да те цитирам на наредниот пост, доста ти се цитати не сакам да ти се крене егото да мислиш дека си толку важен па да збориме цело време со тебе :smir:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Ако мислиш на тоа што прашав за годините, не го ни видов постот на Бенеамата за да го копирам, не ми треба да крадам од други за да добијам инспирација, така да не ти држи вода тоа за оригинал - копија :)

Патем, измеѓу колоквиумски можеш да си ја прочиташ "О писменех" од Црноризец Храбар, нема да ти дојде лошо :)

И најверојатно нема да те цитирам на наредниот пост, доста ти се цитати не сакам да ти се крене егото да мислиш дека си толку важен па да збориме цело време со тебе :smir:
Citirajki me ti,egoto moze samo da mi se spusti,bidejki od takvi kako tebe ne ni sakam vnimanie,so zadovolstvo ke go prifatam toa sto nema da me citiras i ne planiram ni jas da vleguvam vo verbalen duel so tebe bidejki "Nikogas ne se raspravaj so idiot,prvo ke te simne na svoe nivo,pa posle ke te pobedi so iskustvo",taka da kolega,ne e vazno dali si go videl ili ne,vo toj slucaj sakase da se napravis so toa,isto sto i jas vikas deka se pravam(interesen),i jas ne te napadnav za nisto prv,tuku naprotiv,ti pocna,i zatoa od sega ako ne ti se svigja mojot nacin na izrazuvanje,nemoras da gi citas moite postovi,a ako mislis deka so toa sto si go cital Crnorizec hrabar deka si nesto popameten ke ti kazam samo edno nesto,sekoj covek ima kapacitet na mozokot,no tvojot ocigledno e deka ni cela svetska literatura da ja procitas nema da ti bide nadgraden od pricina sto si ogranicen,zatoa nareden pat ne kazuvaj mi ni sto,ni kako,ni zosto da citam i pogledni se prvo sebesi!!!

PS:Izvini ako upotrebiv nekoi navredlivi zborovi,no ti prv pocna taka da ova e samoodbrana:):):):):):)))):smir:

--- надополнето ---

Абе од толку девојки што им се пушти, и зема барем на некоја мсн/фб или јок? :)

--- надополнето ---

п.с. Можеш и преку ПП ако не сакаш да се фалиш јавно :)
Hehehe,ne be druze,devojkive se predadeni na ucenje,nemozes da gi najdes na net:P:):):):):))))))
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Некој да има искуство со Германски 1, како е, што професор предава?
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Дечки, сменет ли е распоредот што беше истакнат на факултет пред околу една недела?
Уште нешто. Има ли некој што е трета година, што има Банкарство и Економија на инвестиции? Да ми кажете ако сте биле на предавање што, како? И од втора Основи на менаџмент, Шуклев кажа нешто ново оваа година??? Пошто тој ми остана, а планирам годинава здраво да го фатам
 

juve_persempre

▐ I am VIKING▐
Член од
17 февруари 2010
Мислења
296
Поени од реакции
83
Дечки, сменет ли е распоредот што беше истакнат на факултет пред околу една недела?
Уште нешто. Има ли некој што е трета година, што има Банкарство и Економија на инвестиции? Да ми кажете ако сте биле на предавање што, како? И од втора Основи на менаџмент, Шуклев кажа нешто ново оваа година??? Пошто тој ми остана, а планирам годинава здраво да го фатам
Sto smer si po novata ili starata programa si, a imas bankarstvo i Ek. na Investicii vo treta godina ? :toe:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
сакам една консултација..Бруцош сум и зедов социологија I семестар а за втор сакам да го земам менаџмент на човечки ресурси (ми треба некој со 8 кредити) и всушност прашањето ми е ,еден кредит ми фали и треба да платам 3.3евра или??
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
ај некој што бил на предавање на политика на социјален развој нека пише дали професорот бара присуство на предавања
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
55
Поени од реакции
2
финансиски менаџмент и основи на маркетинг мора да имаме оригинали ???
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Дечки, сменет ли е распоредот што беше истакнат на факултет пред околу една недела?
Уште нешто. Има ли некој што е трета година, што има Банкарство и Економија на инвестиции? Да ми кажете ако сте биле на предавање што, како? И од втора Основи на менаџмент, Шуклев кажа нешто ново оваа година??? Пошто тој ми остана, а планирам годинава здраво да го фатам
Ne sum treta, cetvrta sum ali imam bankarstvo. =) Na predavanje dojdoa asistentite Kiril i uste eden ne mu go znam imeto. Predavanjata ne se zadolzitelni. Ubavo e da se polozi na kolokviumi bidejki ispitot se sodrzel od 2-3 prasanja i moralo se da ti bide odgovoreno za da polozis. Moze da pravime strucen trud ili seminarska za poviska ocena. Temite ke bile objaveni vo tekot na ovaa nedela, a zemanjeto tema ke bilo na 10 i 11 noemvri samo na ovie dve dati, toa vazese za strucniot trud, a za seminarska ne se sekavam dali bea isti terminite.
Ekonomija na investicii go imav lani.Go poloziv na ispit u juni i lesno pominav, moze zatoa sto mi se padnaa istite prasanja od januari. Predavanjata se zadolzitelni, ako sakas da polagas na kolokvium, pusta domasni koi mora da se vratat naredniot den. Ubavo predava profesorot. Ima teroija i zadaci,prviot kolokvium e lesen, votriot mislam deka e najtezok, barem spored mene, skoro celiot e so zadaci. Toa e toa. Rasporedot ne e smenet.
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
Ne sum treta, cetvrta sum ali imam bankarstvo. =) Na predavanje dojdoa asistentite Kiril i uste eden ne mu go znam imeto. Predavanjata ne se zadolzitelni. Ubavo e da se polozi na kolokviumi bidejki ispitot se sodrzel od 2-3 prasanja i moralo se da ti bide odgovoreno za da polozis. Moze da pravime strucen trud ili seminarska za poviska ocena. Temite ke bile objaveni vo tekot na ovaa nedela, a zemanjeto tema ke bilo na 10 i 11 noemvri samo na ovie dve dati, toa vazese za strucniot trud, a za seminarska ne se sekavam dali bea isti terminite.
Ekonomija na investicii go imav lani.Go poloziv na ispit u juni i lesno pominav, moze zatoa sto mi se padnaa istite prasanja od januari. Predavanjata se zadolzitelni, ako sakas da polagas na kolokvium, pusta domasni koi mora da se vratat naredniot den. Ubavo predava profesorot. Ima teroija i zadaci,prviot kolokvium e lesen, votriot mislam deka e najtezok, barem spored mene, skoro celiot e so zadaci. Toa e toa. Rasporedot ne e smenet.
Јас сум 1 год и го земав како изборен банкарство и те молам колега ако можеш да ми кажеш од која книга треба да се учи и дали се треба, и кој професор предава по овој предмет, бидејки немав можност да отидам на првото предавање.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Колеги Финансиско сметководство дали треба оргинал книга, или може и копија? т.е дали професорот ја бара на колоквиум, испит?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom