Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

RdN

Член од
13 септември 2010
Мислења
20
Поени од реакции
1
Го знам тоа, фала у секој случај што напиша, но јас немам останато ниеден предмет од претходната год. се ми е положено. ЗНачи мене ме интересираше кога ке упишам 2ра дали треба да платам 100 евра за семестар како лани( бидејки сум во државна квота) или да множам тоа 3.3 па колку ке ми излезе толку да платам?:?
Множи :vozbud:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.981
Поени од реакции
5.582
Колеги што сте запишале година... дали ви беше дозволено да пријавувате испити со повеќе од 35 кредити, зашто сакам двата изборни да ги изберам во овој семестар. И сигурно ли е тоа дека не мора да си полагал Англиски 1 за да го земеш како изборен Англиски 2? :raz: И патем, кога веќе прашувам, дали некој беше денес на Стратегиски менаџмент, книга, ова, она... :)
 
M

Mario Gómez

Гостин
abee kade ima tabela na net za koga se predavanjata za izbornite...


inaku pekolen prv den, vo anfi 600 dusi vnatre... :O
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Боби[Мкд];3783891 напиша:
abee kade ima tabela na net za koga se predavanjata za izbornite...


inaku pekolen prv den, vo anfi 600 dusi vnatre... :O
друже најдоле имаш на распоредот за сите изборни предмети кога се , иначе денес беше гужва невидена ... Ти седеше или стоеше и што изборен зема ?
 
M

Mario Gómez

Гостин
друже најдоле имаш на распоредот за сите изборни предмети кога се , иначе денес беше гужва невидена ... Ти седеше или стоеше и што изборен зема ?
седев, меѓународни организации и интеграции...

знам дека ми се поклопуе со основи на економија ама незнам кога е...
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Боби[Мкд];3783915 напиша:
седев, меѓународни организации и интеграции...

знам дека ми се поклопуе со основи на економија ама незнам кога е...
еее незнам ни јас за тоа , ја утре имам социологија само :S само јас имам социологија пон, среда и петок дали треба сите денови да идам или само еднаш јас кога сакам ... чудно е со изборниве , иначе малце ми стана напорен овој Фити али јебига тоа е ,хехе
 
Член од
29 јули 2010
Мислења
20
Поени од реакции
1
Прва година, втора група.. предавање денес имаше?
 
Член од
20 август 2010
Мислења
167
Поени од реакции
24
Колеги што сте запишале година... дали ви беше дозволено да пријавувате испити со повеќе од 35 кредити, зашто сакам двата изборни да ги изберам во овој семестар. И сигурно ли е тоа дека не мора да си полагал Англиски 1 за да го земеш како изборен Англиски 2? :raz: И патем, кога веќе прашувам, дали некој беше денес на Стратегиски менаџмент, книга, ова, она... :)
Неможеш да си запишеш повеќе од 35 кредити семестар(тие што имаат фатено просек 8,5 - може и до 40 кредити да си запишуваат, еве види си: http://www.eccf.ukim.edu.mk/studiranje/uslovi-za-studiranje/ekts), а за англискиов - види неколку страни наназад, немало врска дали Aнглиски 2 ке го полагаш пред Англиски 1.. што значи зимај си Англиски 2 слободно:wink:..
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
1
Koлега што му се смееш :icon_bigg:, како нека му се поклопуваат и да не оди, има некои професори и списоции пуштаат па потоа проблеми ке ти прават, како лани на пр. еколошки менаџмент ако те нема на неколку списоци нема да поминеш:)
Точноо! И не само тоа, освен предавања може и колоквиуми да ти се поклопат па фино лепо да си полагаш два колоквиума во еден ден! :nenene: Затоа одбери си некој предмет од твоја година повеќето што го слушаат!
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
1
Дали некој беше денес на финансиски менаџмент? Да не пушти список за колоквиум?
Не пушти ама кажа дека присуство носело 10 бодови.

Ќе замолам некој од колегиве да каже нешто повеќе за финансиски ама на колоквиуми како е! Тоа што имам слушнато е дека на испит повеќе од 6ка не вадиш! На колоквиум има шанса за повеќе, он денес кажа дека лани имало 26 10ки!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom