Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Што доколку ми се совпаѓаат предавањата за задолжителен и изборен предмет? И дали обично пуштаат список во прва година по предметот Основи на екјономија? Да знам на што да одам зашто со тој ми се совпаѓа двата дена.:toe:
Ако на некои предавања треба да одиш во прва година тоа се предавањата на Таки Фити по Основи на економија.
 
Член од
15 април 2010
Мислења
78
Поени од реакции
1
Вака да прашам ако знае некој да објасни..Ми остана за презапишување статистика, па ке треба од сега да отфрлам предмет или во летен семестар?Еден кредит е 10евра значи треба да се плати 90евра? Јас како што разбрав со тоа што еден предмет се отфрла а се презапишува заостанатиот и пак иаме запишано ист број на предмети и кредити значи не треба да се плати ништо, но сепак неможам да сфатам што е најточно а на студентски викаат се ти пишува таму па ајде снајдисе :) :D
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
edit :polozena sum :pehar:
Честито! :smir:


Боби[Мкд];3773601 напиша:
Оф леле гадно ми се поклопуваат предавањата...:nerv:
И мене изборниот со задолжителните, а и на многу луѓе како што гледам. Ќе мора да го сменат распоредот, лани неколку пати го менуваа, веројатно и сега нешто ќе прават.
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
43
Поени од реакции
1
Вака да прашам ако знае некој да објасни..Ми остана за презапишување статистика, па ке треба од сега да отфрлам предмет или во летен семестар?Еден кредит е 10евра значи треба да се плати 90евра? Јас како што разбрав со тоа што еден предмет се отфрла а се презапишува заостанатиот и пак иаме запишано ист број на предмети и кредити значи не треба да се плати ништо, но сепак неможам да сфатам што е најточно а на студентски викаат се ти пишува таму па ајде снајдисе :) :D
Ако ти има останато само статистика, не треба да го презапишуваш сега, имаш шанса да полагаш и во јануарската испитна сесија.

А да прашам каде има ставено распоред за изборните предмети
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Мене ме интересира на кои предавања трета година-Менаџмент вреди и на кои мора (ако има такви) да се оди?

Знам дека кога ќе почне семестарот, тоа отприлика ќе ми стане јасно, но сепак искуство си е искуство.

Ако може некој да ми каже, ќе му бидам благодарна. :salut:
 
Член од
9 август 2009
Мислења
46
Поени од реакции
1
Некој од постариве колеги од ФИНАНСИСКИ МЕНАЏМЕНТ нека каже како е ситуацијата ЗА КНИГИ(за 2РА ГОДИНА)-дали може да се користат копирани,на старо купени или... :music5:

Предметите се :
-Макроекономија
-Основи на менаџмент
-Финансиско сметководство
-Јавни финансии
-Монетарна економија
-Финансиски пазари и институции
-Деловен јазик(англиски2)
ФАЛА ОДНАПРЕД :smir: :back:
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Епа ништо ќе мора да одлучиш на кој да одиш. Економија професорот Филиповски пушти 2 пати само мислам список, ама тоа гледаше ептен ако ти фалеше 1 - 2 бода за оцена, а Таки Фити мислам дека немаше пуштено список, ама не сум сигурен за кај него.
Ако на некои предавања треба да одиш во прва година тоа се предавањата на Таки Фити по Основи на економија.
А зашто мора да одам? Зарем се толку важни?
Инаку ми се совпаѓаат двапати од можни три предавања со меѓународни организации и интеграции. Да не знаете таму како е? Слушнав дека изгледа пуштала список често професорката...:toe:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
А зашто мора да одам? Зарем се толку важни?
Инаку ми се совпаѓаат двапати од можни три предавања со меѓународни организации и интеграции. Да не знаете таму како е? Слушнав дека изгледа пуштала список често професорката...:toe:
Таки Фити предава многу добро, затоа ти пишал колегата, инаку не мора никаде да одиш во принцип :)

МОИ пушта список на секој час и на крајот 15 поени од оцента ти се од присуство, а и ако си на испит пак ти ги рачуна тие поени.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Епа ништо ќе мора да одлучиш на кој да одиш. Економија професорот Филиповски пушти 2 пати само мислам список, ама тоа гледаше ептен ако ти фалеше 1 - 2 бода за оцена, а Таки Фити мислам дека немаше пуштено список, ама не сум сигурен за кај него.
Таки Фити предава многу добро, затоа ти пишал колегата, инаку не мора никаде да одиш во принцип :)

МОИ пушта список на секој час и на крајот 15 поени од оцента ти се од присуство, а и ако си на испит пак ти ги рачуна тие поени.
Фала на одговорот, тогаш ќе морам да одам и на тој, а еднаш во неделата само на основи на економија или некогаш двапати, знам дека многу убаво предава и баш ми е жал што нема да можам да одам на сите предавања. Инаку да прашам има шанси некогаш некој друг да се потпише наместо тебе?:icon_lol:
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Некој од постариве колеги од ФИНАНСИСКИ МЕНАЏМЕНТ нека каже како е ситуацијата ЗА КНИГИ(за 2РА ГОДИНА)-дали може да се користат копирани,на старо купени или... :music5:

Предметите се :
-Макроекономија
-Основи на менаџмент
-Финансиско сметководство
-Јавни финансии
-Монетарна економија
-Финансиски пазари и институции
-Деловен јазик(англиски2)
ФАЛА ОДНАПРЕД :smir: :back:
Освен менаџмент сите можат да ти се копирани. Иако колку што можев да видам имаше некои што немаа ни менаџмент. Па МИСЛАМ дека добро поминаа, ама не сум сигурна.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Таман работа, кај се видело некој друг да се потпише за тебе. :pos:
 
Член од
9 август 2009
Мислења
46
Поени од реакции
1
Освен менаџмент сите можат да ти се копирани. Иако колку што можев да видам имаше некои што немаа ни менаџмент. Па МИСЛАМ дека добро поминаа, ама не сум сигурна.
Fala mnogu :) :smir: :back:
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Таман работа, кај се видело некој друг да се потпише за тебе. :pos:
Ја онака да си прашам, мислев ако може да се провлечам некогаш, да се договорам некој друг да се потпише :pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom