Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Држи шифт и било која бројка на нумеричкиот дел на тастатура, па види дали нешто ке напише. Ај нема везе.
Него од колку е статистика?
11-15 statistika,vidov denes
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Има ли некој што ќе полага монетарна економија? Плс нека пише ако знае нешто за испитов, дали ќе биде пак есејски и сл.
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
A kako ne moze so 59 koga ne se ispolnuva uslovot, na primer za cetvrta godina, kaj da najdam predmet so 9 krediti, koga nema nikoj drug osven trgovski pravo, sto ako sum go zela vo prva, vtora ili treta? Avtomatski nema da mozam da imam 60. I mislam deka ke moze otstapuvanje + - 1 do 2 krediti. Nekoj ke ima 61, nekoj 59 i pak k si gi izvadat parite.
Незнам што е толку сложено. Мора да имаш минимум 60 кредити за да завршиш година. Може повеќе, неможе помалку.
Кога ќе дојдеш во 4-та битно е да стигнеш до 240 за да дипломираш. Може да имаш повеќе, неможе помалку. Ако си стигнала до 239, погоди што? Ќе треба да запишеш уште еден предмет.
 
Член од
13 август 2010
Мислења
32
Поени од реакции
3
Колеги ај јас уште еднаш да си прашам:)Ќе ми претставува ли проблем прво да учам англиски 2, а во летен семестар англиски 1...или не? Ако не, ајде помош за изборен во зимски, некој полесен, Help pls
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Колеги ај јас уште еднаш да си прашам:)Ќе ми претставува ли проблем прво да учам англиски 2, а во летен семестар англиски 1...или не? Ако не, ајде помош за изборен во зимски, некој полесен, Help pls
Па ти треба да си знаеш дали ќе ти биде проблем, зависи колку знаеш англиски :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
27
Поени од реакции
0
kolegi , izvinete ja napnav so prashanjevo dali ima nekoja shansa Taki da me pushti so 4 poeni pomalce , ama moram da znam ako pushta da idam da pregovaram :D ako ne na rabota da si idam :) ako moze nekoj da mi kaze ... fala odnapred :$
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
kolegi , izvinete ja napnav so prashanjevo dali ima nekoja shansa Taki da me pushti so 4 poeni pomalce , ama moram da znam ako pushta da idam da pregovaram :D ako ne na rabota da si idam :) ako moze nekoj da mi kaze ... fala odnapred :$
Па ти кажаа и претходно ама очигледно не читаш :)

Оди си на работа.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
kolegi , izvinete ja napnav so prashanjevo dali ima nekoja shansa Taki da me pushti so 4 poeni pomalce , ama moram da znam ako pushta da idam da pregovaram :D ako ne na rabota da si idam :) ako moze nekoj da mi kaze ... fala odnapred :$
Па не сум сигурен. Еден колега во зимска сесија падна за два поена и во текот на зимскиот семестар цело време беше кај него во канцеларија. Дури во јунската сесија го пушти да полага на испит само трет колоквиум. Зависи како ке ти се погоди
 
Член од
13 август 2010
Мислења
32
Поени од реакции
3
Хмм...не стојам лошо со англискиот, ама се мислев да не се ептен поврзани, економски поими и слично, ама ке ги земам и двата за изборни, па ќе видиме Thank you anyway :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Па има некои основни економски поими во англиски 1, како што се понуда, побарувачка и слично ама ништо страшно.

Ама сепак не знам дали може да земеш 2ка ако си немал пред тоа 1. Никаде нема ништо за тоа нагласено, ама по некоја логика би требало да одат последователно.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
kolegi , izvinete ja napnav so prashanjevo dali ima nekoja shansa Taki da me pushti so 4 poeni pomalce , ama moram da znam ako pushta da idam da pregovaram :D ako ne na rabota da si idam :) ako moze nekoj da mi kaze ... fala odnapred :$
Da bese devojka ke imase nekoja sansa vaka nikakva nemas :toe:
 
Член од
13 април 2010
Мислења
368
Поени од реакции
219
Има ли некој што ќе полага монетарна економија? Плс нека пише ако знае нешто за испитов, дали ќе биде пак есејски и сл.
Ја полагам утре... на пишување ке биде.... 3 прашање, 3 лекции на пишување
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Јас да си прашам, не ја следев добро ситуацијата со ЕКТС која го преплави форумов, само автоматски ги читав.

Можам ли во трет семестар да земам два изборни, во план ми беа да ги земам Социологија и Англиски 1 ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom