Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
доста се фалиш бе па и ти:pos:
математика пожелно е да имаш знаење, мада побитно е да имаш среќа.
Hihihihi,ne se falam be,ovie zborovi so gi kazav za mene se duri i skromni,jas sum mnogu bolje od ova,hihihi,inace srekjata sekogas igra uloga,no bez znaenje i faktorot srekja isceznuva:):):):):):))))))))
 
Член од
31 август 2010
Мислења
84
Поени од реакции
4
hmmm, e od kaj sega ova izleze so kreditive, znaci mora da imame 60 vkupno

--- надополнето ---

jas mislam deka sepak moze da bidat pomalku od 60 zasto eve na primer cetvrta godina na finansiski zadolzitelnite predmeti iznesuvaat 43 krediti. Znaci mi ostanuvaat uste 17 krediti sto znaci deka moram da zemam eden so 9 i eden so 8 za da ispadnat 60, a so 9 krediti ima samo eden predmet trgovsko prvo. Sto ako sum go zela vo prethodnite godini? Znaci avtomatski NEMA DA MOZAM da imam 60 krediti. Ne vi drzi taa teorija deka MORA na kraj 60 da izlezat. Mislam deka e vazno da imas zemeno izborni predmeti i da ne se poveke od 60, ama pomalku sepak mozat da bidat
Jas procitav soopstenie na fakultet... ako si so kofinansiranje nema da se plaka po 300 evra vo semestar tuku kreditite ke se plakjaat t.e 1 kredit po 10 E, na primer prv semestar ako imas 32 kredita po 10 E toa e 320 E a vtor semestar ke treba da imas 28 krediti toa e 280 evra.... vkupnata suma e 600 E, ne se oni budali da si izgubat 10, 20 E... A za drzavna kvota kredit ke bide 3.33 E... Toa e moe mislenje, vie najubavo prasajte si na studentski ako znaat i tie da objasnat :)
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Ili eve na primer razvoj na ekonomskata misla ima 7.5 krediti, a nikoj drug predmet ne e so decimalna vrednost, sto ke go pravam posle toj 0.5 sto ke mi ostanie, ili visok ke imam 0.5 na primer?
Lele,so si se napnala tolku so ovie krediti,zemi uzivaj si,zosto nabrzo nema da imas vreme za toa,pa koa ke dojde vreme ke se sredi se,ubavo vikaat,ako imas problem sto moze da se resi bescelno e da se nerviras,a ako problemot nemoze da se resi,nerviranjeto nema da ti pomogne,hihihih,mn sum neso filozofski nastroen denes:):):):):):)))))))
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
E pa EKTS sistemot na studiranje taka nalozuva,inace kolegi koj si uci i ima predznaenje,osobeno matematika,nema da ima problem so nikoj predmet,taka da,tezok e predmetot,ako te mrzi da ucis,na primer ko mene,a ako ne ve mrzi,nema zosto da vi fufka,sea normalno ne e se vo ucenjeto,treba malce da imate i vo glavata,ko mene,hihihihihihih:):):):):):)))))))))))
Epa ako taka nalozuva neka si go napravat da izlaze taka, a ne tuka da si krsime glava
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Hihihihi,ne se falam be,ovie zborovi so gi kazav za mene se duri i skromni,jas sum mnogu bolje od ova,hihihi,inace srekjata sekogas igra uloga,no bez znaenje i faktorot srekja isceznuva:):):):):):))))))))
ај нека ти биде. него да смениш на кирилица а? што викаш?:smir:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
ај нека ти биде. него да смениш на кирилица а? што викаш?:smir:
Ne sum naviknat kirilica i vaka mi e bolje,mislam deba ke razbirate,zosto ako smenam treba da se zamaram so bukvi kako ш,ѓ,ќ,ч,ж........,taka da blagodaram na razbiranjeto i fala sto prifajkate vaka da pisuvam:):):):):):)))))))):smir:

--- надополнето ---

Ova da sfatam kako kompliment ili kako navreda? :)
Aaaaaaaaaaaahahahaha,koleske,ne sum licnost so saka da navredi nekoj,osven koga ne sum primoran na toa,a komplimenti delam cesto,taka da sfati go kako kompliment i daj te molam kuliraj si malce imas uste 15 dena odmor,iskoristi gi racionalno,a koa ke pocnes so fakultet,mislam deka se ke ti stane tebe i na nas zbunetite pojasno sto i kako se slucuva so ovoj EKTS sistem!:):):):):):)))))))))))):smir:
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Ne sum naviknat kirilica i vaka mi e bolje,mislam deba ke razbirate,zosto ako smenam treba da se zamaram so bukvi kako ш,ѓ,ќ,ч,ж........,taka da blagodaram na razbiranjeto i fala sto prifajkate vaka da pisuvam:):):):):):)))))))):smir:

--- надополнето ---


Aaaaaaaaaaaahahahaha,koleske,ne sum licnost so saka da navredi nekoj,osven koga ne sum primoran na toa,a komplimenti delam cesto,taka da sfati go kako kompliment i daj te molam kuliraj si malce imas uste 15 dena odmor,iskoristi gi racionalno,a koa ke pocnes so fakultet,mislam deka se ke ti stane tebe i na nas zbunetite pojasno sto i kako se slucuva so ovoj EKTS sistem!:):):):):):)))))))))))):smir:
Heheh...fala za cveketo :) inaku dobar ti e sovetot, ne se nerviram, sekako ne mozam da smenam, kako sto velis nema potreba za dzabe da se nerviram:smir:
 
Член од
31 август 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Знае некој у Четврток 02.09 у колку саат се полага Еколошки Менаџмент?
 
V

Viktor g

Гостин
Jas procitav soopstenie na fakultet... ako si so kofinansiranje nema da se plaka po 300 evra vo semestar tuku kreditite ke se plakjaat t.e 1 kredit po 10 E, na primer prv semestar ako imas 32 kredita po 10 E toa e 320 E a vtor semestar ke treba da imas 28 krediti toa e 280 evra.... vkupnata suma e 600 E, ne se oni budali da si izgubat 10, 20 E... A za drzavna kvota kredit ke bide 3.33 E... Toa e moe mislenje, vie najubavo prasajte si na studentski ako znaat i tie da objasnat :)
Верувај незнаат бадијала ќе чекаш оди кај раководителот на отскек
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
hmmm, e od kaj sega ova izleze so kreditive, znaci mora da imame 60 vkupno

--- надополнето ---

jas mislam deka sepak moze da bidat pomalku od 60 zasto eve na primer cetvrta godina na finansiski zadolzitelnite predmeti iznesuvaat 43 krediti. Znaci mi ostanuvaat uste 17 krediti sto znaci deka moram da zemam eden so 9 i eden so 8 za da ispadnat 60, a so 9 krediti ima samo eden predmet trgovsko prvo. Sto ako sum go zela vo prethodnite godini? Znaci avtomatski NEMA DA MOZAM da imam 60 krediti. Ne vi drzi taa teorija deka MORA na kraj 60 da izlezat. Mislam deka e vazno da imas zemeno izborni predmeti i da ne se poveke od 60, ama pomalku sepak mozat da bidat
Четврта година по стара или по нова програма?
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Heheh...fala za cveketo :) inaku dobar ti e sovetot, ne se nerviram, sekako ne mozam da smenam, kako sto velis nema potreba za dzabe da se nerviram:smir:
Hehehe,nema problem i za sovetot i za cvekjeto,koa i da ti pritreba bilo sto od ova,samo kazi,so soveti raspolagam vo sekoe vreme,a so cvekjinja ima mnogu tuka,hhhhhhhh,dzentlmen si e dzentlmen,hihihih,fala i za tvoeto cvekje:):):):):):))))))))))))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom