Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Ќе се најдеа барем 10 да кажат дека им е фаворит. Ќе се најдеа и негови фанови повеќе од oние 15-20 карти. Но тоа го нема. Не станува збор само за интернетот туку и надвор од него.

Па и Христијан имаше премногу фанови на интернет па испадна. Не е некој фактор тоа. Повеќе што се дерат на интернет - не гласаат. Доказ за тоа е Христијан.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
А да, и баш ме интересира како би ја испеале останатите I don't wanna miss a thing
 

merlin

Мадридистика...
Член од
29 јуни 2006
Мислења
543
Поени од реакции
119
Што беше фрката помеѓу Виктор и жирито? ...слушам нешто на Ексклузив се скарале, па тој сам си го барал, па жирито било многу строго. Ако може некој видео.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Па и Христијан имаше премногу фанови на интернет па испадна. Не е некој фактор тоа. Повеќе што се дерат на интернет - не гласаат. Доказ за тоа е Христијан.
Само што ни во живо нема да сретнеш фанови на Дејан
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
--- надополнето ---

[/COLOR]

Праша?
Прашав за Дејан од Радовиш и цитирам: pa ne se nekoj mnogu bogataski ama si imaat lugeto :))
a ima i jaki sponzori od rad

Исто како да не сум прашал. Хахаха :D
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Што беше фрката помеѓу Виктор и жирито? ...слушам нешто на Ексклузив се скарале, па тој сам си го барал, па жирито било многу строго. Ако може некој видео.
Мислам дека ги вреѓал по фејсбуците, а они заедно го вратија во живот заедно со Нико. Мислам вака...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.590
Поени од реакции
6.952
Му мрчат без веза на Виктор.

Таман си е дечкото, си ја знае и свесен е за сопствената вредност и ја има таа жичка на нарцисоизам - го приметив тоа кај него уште на тие малите концерти, ама и такви карактери всушност успеваат .. Публиката (каква и да била) го прифаќа и сака, за другото who gives a sheet .
 
M

Moon Child

Гостин
Мене не ми е јасно од каде и по што заклучивте дека Виктор е дигнат, арогантен и што год више? По тоа што врескаат по него и плачат? Тој е виновен? Да се разбереме, не ми е фаворит дечкото, ама ниту пак вие не сте ми јасни од каде заклучокот дека е оваков или онаков? Е таков каков што треба да биде. Што направил и како се испонашал за да заклучите дека е дигнат?
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Мене не ми е јасно од каде и по што заклучивте дека Виктор е дигнат, арогантен и што год више? По тоа што врескаат по него и плачат? Тој е виновен? Да се разбереме, не ми е фаворит дечкото, ама ниту пак вие не сте ми јасни од каде заклучокот дека е оваков или онаков? Е таков каков што треба да биде. Што направил и како се испонашал за да заклучите дека е дигнат?
Ни мене не ми е јасно ,само ова уште еднаш докажува колку е лесно да манипулираш со јавноста,значи одеднаш им правиш одреден филм,слика која нема никаква историја и основа,никаква позадина ,благодарејќи на наивноста на јавноста ја продлабочуваш и ја продолжуваш,а никој веќе не го интересира како почнало и дали има воопшто почеток, веќе е наметната тезата Виктор е самобендисан,која оние што ги иритираше и пред случката ( бидејќи вриштеле по него девојчињата) лесно ја прифатија, уште еден показател колку е ирационална публиката(народот) и како се можеш да и продадеш,ама буквално се:tapp:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
^ ^По тоа што,ќе ти се сос*ре(се извинувам)додека каже 2 збора,се тегни се тегни како секој втор битолчанец мислиш ќе кажи нешто паметно а тој обичен,уличен муабет.Ги стиска усните,крева веѓите мислиш центар пазња кога збори сите в очи ги гледаме.
Напротив јас лично немам ништо против него,убаво си изглеада(нормално да го сакаат тинејџерки),вокално е негде на 3 позиција,ништо чудно и да победи.Тоа е.Кажав и претходно ама еве и за тебе.Мој став е дека жирито кажа што кажа му укажа на грешките,му даде совети,сега што сака нека прави.Нека не се спушаат толку ниско,и со она што ги опоменуваат на секоја минута публиката.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ова со жириво не да ме нервира што му направија на Виктор, не ми е фаворит ама па ако сум стигнала Тони да ми коментира за изглед :tapp:
 
M

Moon Child

Гостин
И дали и е тоа доволно за да се извади муабет кој патем незнам кој го измисли дека Виктор е самобендисан? Можеби му е говорна маана што така зборува, веднаш ајдееее како лесно се лепат етикети. За Христијан, молим, имаше основа да се вадат такви муабети мада мене ми стана забавен дечкото, ама за Виктор сеуште неможам да сфатам од каде и на која основа. Во такви случаеви, каде што неможам да најдам основа се ме влече да мислам дека од љубомора се извадени муабетите. Друга причина не гледам, иако и јас ги мразам тие изрази: Hate me i dont give a fuck и сл.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
И дали и е тоа доволно за да се извади муабет кој патем незнам кој го измисли дека Виктор е самобендисан? Можеби му е говорна маана што така зборува, веднаш ајдееее како лесно се лепат етикети. За Христијан, молим, имаше основа да се вадат такви муабети мада мене ми стана забавен дечкото, ама за Виктор сеуште неможам да сфатам од каде и на која основа. Во такви случаеви, каде што неможам да најдам основа се ме влече да мислам дека од љубомора се извадени муабетите. Друга причина не гледам, иако и јас ги мразам тие изрази: Hate me i dont give a fuck и сл.
Добро продолжи си да го подржуваш ги има многу како тебе.Гледаш горе многу убаво ти кажав како мислам.Твое право е.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom