Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Дали знае некој што ќе пеат Дејан и Јана?
Dejan Jovanov
Во понеделник настапувам 5ти по ред ,ќе пееме по 2 песни , една рок балада и една рок брза песна :) mojot izbor e :
Deep Purpule-Solider of fortune
The Rasmus - In The Shadows.
♥ ♥ ♥
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.755
Поени од реакции
12.087
Јана женетина? :icon_eek:
Пред идолов немаше никаков знак дека Јана у брзо време би станала девојка. Си беше хаце девојче што иде во парк на собиранки и во други хаце места. Во идолов ја исфорсираа околу ова, ама џабе. Не е созреано девојчето и ќе и требаат уште 3-4 години (да се надеваме дека ќе бидат само толку) за да сфати дека седењето во парк на клупи/трева нема поента.
Единствената кандидатка што стварно беше девојка беше Бети. Дури ни Билјана не беше на нејзино ниво. Штета што испадна на втората гала.
А дека Виктор е разгалено бебенце на мама бла бла... Нема врска. Докажа во понеделникот дека не е дојден таму за да лижи гз до победа.
И јана и Викторче се сеуште деца ама Јаничка има карактер, шарм, харизма, тело, фаца и помалку глас...а Виктор што има освен веѓи на кој шо се кладам паѓаат клинкиве и фејк понашање демек сите сме Џастин исто ко Граџа и Џеј Џеј (еј Џеј Џеј ахахахах). Е сега нормално прашање на вкус е нема тука замерки :)

--- надополнето ---

Apsolutely Perfect Fucker? Yeah, I know ME! ;)
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
И јана и Викторче се сеуште деца ама Јаничка има карактер, шарм, харизма, тело, фаца и помалку глас...а Виктор што има освен веѓи на кој шо се кладам паѓаат клинкиве и фејк понашање демек сите сме Џастин исто ко Граџа и Џеј Џеј (еј Џеј Џеј ахахахах). Е сега нормално прашање на вкус е нема тука замерки :)



Знаеш дека тинејџерки сакаат феминизирани на мама синчиња ама бидејќи не ти се таргетна група што ти е гајле :). Е сеа ако девојка ти почне да сече вени по него ќе си имаш мака :icon_lol:.

Јана не сум ја гледал ама после волку фалење ќе морам :).
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.755
Поени од реакции
12.087
Знаеш дека тинејџерки сакаат феминизирани на мама синчиња ама бидејќи не ти се таргетна група што ти е гајле :). Е сеа ако девојка ти почне да сече вени по него ќе си имаш мака :icon_lol:.

Јана не сум ја гледал ама после волку фалење ќе морам :).
Женска ми е хардкор како мене, и се гади од мамино-татини позери...гледај ја, не сега дека е којзнае што ама се гледа дека родена е да биде ѕвезда :)
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Женска ми е хардкор како мене, и се гади од мамино-татини позери...гледај ја, не сега дека е којзнае што ама се гледа дека родена е да биде ѕвезда :)
Секоја чест за девојка ти ама се кладам не е тинејџерка :). За Јана ќе ја гледам па ќе прајме муабет :).
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Dejan Jovanov
Во понеделник настапувам 5ти по ред ,ќе пееме по 2 песни , една рок балада и една рок брза песна :) mojot izbor e :
Deep Purpule-Solider of fortune
The Rasmus - In The Shadows.
♥ ♥ ♥
НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!

Засекогаш ќе ја уништи една од омилените мој песни ...
 
Член од
14 мај 2011
Мислења
374
Поени од реакции
388
Во секој случај секој релно потенцијален Идол носи зад него редица хејтери. така беше и со Тоше Проески па толку хејт јадеше не е нормално па човекот е легенда. Баш ме интересира кој ке победи , а и без разлика кој и да победи на шоуто јас ви тврдам дека Виктор и Иван ке имаат најсјани кариери после ова шоу.
Алал да ти е, Апаш, што потсети за Тоше. И по него лаеше глутница што потоа си ги прегризаа јазиците.
Но тоа сме ние. Секој втор медиокритет што седи со смоки и газирано сокче пред ТВ се занесува дека да би бил посјајна ѕвезда или постручно жири.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Алал да ти е, Апаш, што потсети за Тоше. И по него лаеше глутница што потоа си ги прегризаа јазиците.
Но тоа сме ние. Секој втор медиокритет што седи со смоки и газирано сокче пред ТВ се занесува дека да би бил посјајна ѕвезда или постручно жири.
Кој тоа му јадел г...а за пеењето ,а за ова дека прегризале јазици ,па умре па сменија мислење "за покојника све најлепше" :toe:
 
Член од
14 мај 2011
Мислења
374
Поени од реакции
388
За Тоше фала богу немаше кој не симна капа за гласот. Мислев на останатите карактеристики на една ѕвезда. Нели ги оценуваме како „комплетен пакет“. Овој бил смотан, оној не личел на човек, еден бил самобендисан, друг бил мамино синче, трет бил латентна конфликтна личност, оваа била за едни клинка, за други ЖЕНЕТИНА. Се е прашање на перцепција, и малку е смешно колку се воспалуваме овде кога некој не го дели нашето мислење.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
За Тоше фала богу немаше кој не симна капа за гласот. Мислев на останатите карактеристики на една ѕвезда. Нели ги оценуваме како „комплетен пакет“. Овој бил смотан, оној не личел на човек, еден бил самобендисан, друг бил мамино синче, трет бил латентна конфликтна личност, оваа била за едни клинка, за други ЖЕНЕТИНА. Се е прашање на перцепција, и малку е смешно колку се воспалуваме овде кога некој не го дели нашето мислење.
Не се родил човек кој на сите би им бил по вкус ,се работи како што ти рече за перцепција ,а ние немаме сите иста перцепција ,па нормално е различно да гледаме на работите, публиката и шоубизнисот се неумоливи, под голем притисок и на оштра критика ги подложува сите, независно од возраста на пејачите ,идолите .Значи без разлика на талентот , секој не може да се носи со критика и мислењето на другите и може тоа е цаката на успехот, колку и да си талентиран може никогаш да не успееш, бидејќи не знаеш да се носиш со успехот и да се соочиш со критика и мислење,а кога се работи за мислењето на публиката во 90 % е ирационално е се базира на чувства која одредена особа ги предизвикала кај неа,ама и таква ирационална публиката е најбитна
 
Член од
14 мај 2011
Мислења
374
Поени од реакции
388
хахаха, е да, исто како и во политиката (мал офтопик)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Абе друже што ја направи ти Јана, па Јана најмалку искуство има во Музиката, другите тука активно се занимаваат со пеење.


Еве што ќе пее Иван, само незнам зошто толку ги крателе песните :)
Друже Јана ја знам лично, добра другарка ми е и можам да ти кажам дека има највеќе знаење за музика од сите тука
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Друже Јана ја знам лично, добра другарка ми е и можам да ти кажам дека има највеќе знаење за музика од сите тука
Што има повеќе од Мики и Виктор?
Две години хорско пеење е повеќе од музичко образование(средно и факултет)?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Друже Јана ја знам лично, добра другарка ми е и можам да ти кажам дека има највеќе знаење за музика од сите тука
Друже не си во право со ова, да беше Јана со најголемо знаење таа ќе им помагаше на идолите за изборот на Песна, а не Мики, нели гледаш дека скоро сите што имаат проблеми Мики им помага.
Во идолов сега од овие 5 идоли, Јана има најмалку знаење и искуство, но со право, најмала е.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom