Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
M

Moon Child

Гостин
не сум сигурна дека Мики нема направено ниеден фалш, дајте бидете малку пореални, сите фалширале и можам минимум на секој по 10 да им најдам, ама тоа не е поентата. А мислам дека не ти е поента ниту тебе да го напаѓаш Нико тука и да го оцрниш зошто знаеш дека нема да можеш. Барем за луѓево кои троа се разбираат од музика.
Добро, можеби направил но сигурно не некој апла фалш какви што имаше Нико. Него го земам за пример, зашто повеќе се коментира за неговото излегување, а и гледам рекоа му немало рамен.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Едно што ми се допаѓа на Идолов е тоа што тие наредуваат што ќе се пее и сите исти жанр пеат.За разлика од првите мали концерти(каде сите беа перфектни) сега почнаа да се фаќаат во замка.Мислам со одбирање песни далеку се стигнува т.е и јас да одам има 3-4 песни кои би ги испеал добро кои ги слушам цел живот и не би згрешил многу.А најмногу на тој тест падна Нико мислам.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
не сум сигурна дека Мики нема направено ниеден фалш, дајте бидете малку пореални, сите фалширале и можам минимум на секој по 10 да им најдам, ама тоа не е поентата. А мислам дека не ти е поента ниту тебе да го напаѓаш Нико тука и да го оцрниш зошто знаеш дека нема да можеш. Барем за луѓево кои троа се разбираат од музика.
Е ај баш најди да те видам.

И според мене Мики и Виктор треба да се во финалето. На Виктор не ми се допаѓа понашањето, иако во последно време се поправи, ама барем знае да пее и има многу убав глас, за разлика од недефинираното суштество.
Сепак, Мики е дефинитивно број 1, уживам кога го слушам како пее, прв пат го приметив дека пее супер кога ја изведуваше Feel, а пред тоа мислам дека Hello ја пееше, исто така супер. Но, после изведбата на Sex on fire, тој стана мој фаворит и со секоја наредна гала се потврдува дека единствена конкуренција може да му биде Виктор, ако гледаме реално.
Нико кога фантастично ја испеа I'ts my life сите на форумот го пофаливме, но со Молитвава се усра до крај. Сепак, неговиот настап беше трет најлош таа вечер, ако ја вклучиме и убавината на гласот... требаше Ивица и недефинираното суштество да испаднат, ама тоа е.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Што ќе се пее нареднава гала?
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Многу негативни коментари од идолите за Нико и неговата проблематичност. Сега зборуваат во Еден на еден со Жаре.
За Ивица имаат сите позитивно мислење.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Нездрава работа е ова.Сигурно не се Ивица и Нико полоши од Кристијан,ама ај...гласањето голем дел е од дечишта.Многу поразлична ситуација би било кога од еден број би се гласало само еднаш,ама Т-Моб и компанија како ќе ќарат :tapp: Во секој случај,по испаѓањето на Бети стана Идолов смешен ,а сега е веќе трагикомичен.КАТАСТРОФА!
 
В

Вори

Гостин
Кои гомца се овие Христијан и Виктор то нешто ненормално.Од кога испаднаа Иво и Нико почнаа да јадат трици.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Кои гомца се овие Христијан и Виктор то нешто ненормално.Од кога испаднаа Иво и Нико почнаа да јадат трици.
Ги гледаше ти сите коментари, Виктор беше најблаг:toe:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.677
ај најкратко за што се зборуваше во интервјуто, го фатив на 1 мин пред крајот :/
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
Многу негативни коментари од идолите за Нико и неговата проблематичност. Сега зборуваат во Еден на еден со Жаре.
За Ивица имаат сите позитивно мислење.
Срамота невидена, досега гледав сите значи до еден ми се одмилија, типично македонско лицемерие, во право беше Нико поубо во лице да му го кажеа она што го мислат а не да јадат гомна така пред камера та и онај кико пилиштарец невиден...
Нико бил ваков им пеел 24 часа па ги будел, па другпат спиел не бил друштвен.. значи добро една добра работа нема да се кажи пред камера? Ивица труп е а и типичен подмолен циник, а тие пак најјак и најдобар и најкул човек.. Никој од оние не заслужува да биде идол..
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Аууу колку само трици изеде овој Христијан тоа е чудо невидено. Досега сеедно ми беше дали ќе испадне или не ама после ова што го видов вечерва се молам овие да воведат негативни гласови. Ако им е целта збирање пари од гласови А1 ќе собере 10 пати повеќе на гласови за испаѓање отколку гласови да остане овој Христијан.
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
Нездрава работа е ова.Сигурно не се Ивица и Нико полоши од Кристијан,ама ај...гласањето голем дел е од дечишта.Многу поразлична ситуација би било кога од еден број би се гласало само еднаш,ама Т-Моб и компанија како ќе ќарат :tapp: Во секој случај,по испаѓањето на Бети стана Идолов смешен ,а сега е веќе трагикомичен.КАТАСТРОФА!
Делам исто мислење... не дека Нико ми беше идол нешо.. ама стварно претераа..трагедија..
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Аууу колку само трици изеде овој Христијан тоа е чудо невидено. Досега сеедно ми беше дали ќе испадне или не ама после ова што го видов вечерва се молам овие да воведат негативни гласови. Ако им е целта збирање пари од гласови А1 ќе собере 10 пати повеќе на гласови за испаѓање отколку гласови да остане овој Христијан.
Браво за ова друже :pos:

Ако воведе негативни гласови дибеков ќе биде во минус со гласови.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Го имат на некоја страна интервјуто да го видам ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom