Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
M

Moon Child

Гостин
Идол гледаат луѓе од сите возрасти. Јас имам 20 години го гледам, мајка ми и баба ми го гледаат. Језда го гледаат и деца од 13 години па што има тоа врска? Битно е популарно и има таленти. Јас сите што ги познавам гледаат Идол, на вас ако не ви се допаѓа тоа е друго, секогаш имало и такви што се им пречи и во секое јајце наоѓаат влакно.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Не е важно кој ја прајт популарноста на самото шоу, важно е популарно.
Некои викаат демек М2 било подобро и поквалитетно, ама од шо е популарно незнам дали заврши или уште трајт.


На истите деца до година друго ќе им биде популарно и ќе заборават на Идол а ти по кафичи и дискотеки ќе ги слушаш идоливе како пеат, а во истите места ќе пеат и Тарабунов и Белов и овие од М2.

--- надополнето ---

Идол гледаат луѓе од сите возрасти. Јас имам 20 години го гледам, мајка ми и баба ми го гледаат. Језда го гледаат и деца од 13 години па што има тоа врска? Битно е популарно и има таленти. Јас сите што ги познавам гледаат Идол, на вас ако не ви се допаѓа тоа е друго, секогаш имало и такви што се им пречи и во секое јајце наоѓаат влакно.
Па и не е ситница тоа. Гледам се фалат имало хистерија по идолите и кога прикажаа основно школо. Што не прикажаа таква хистерија пример на улица Македонија каде секојдневно минува премногу народ од сите возрасти? По улица ретко кој и да ги забележува или да им се приближи. На саем 90% од оние заради кои идолите не можат да се видат со роднините или пријателите се мали дечиња.
 
M

Moon Child

Гостин
^ Муабетот беше дека шоуто е гледано и меѓу нив има таленти. Забегавме :)
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Никој не негира дека има таленти, но како што пишав погоре како ли ќе завршат истите.

А за гледаноста не мора да се претерува до тој степен како со основното. Идоломанија кај децата :pos:
Туку поарно да се опседнати до идоливе отколку со Бибер
 
F

FuckYouAll

Гостин
На истите деца до година друго ќе им биде популарно и ќе заборават на Идол а ти по кафичи и дискотеки ќе ги слушаш идоливе како пеат, а во истите места ќе пеат и Тарабунов и Белов и овие од М2.


Самата популарност на Идол во моментов ќе им донесит повеќе на учесниците за разлика од оние на М2, е сега ако тие знаат да го искористат тоа немат да пеат по кафичи, туку ќе си снимаат цедеа и ќе прават големи концерти.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Самата популарност на Идол во моментов ќе им донесит повеќе на учесниците за разлика од оние на М2, е сега ако тие знаат да го искористат тоа немат да пеат по кафичи, туку ќе си снимаат цедеа и ќе прават големи концерти.
Концерти :pos: тоа нешто е недостижно за многу поголеми од идоливе. А цедеа бе не се снимаат туку така. Оти вакви муабети прајте
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
На истите деца до година друго ќе им биде популарно и ќе заборават на Идол а ти по кафичи и дискотеки ќе ги слушаш идоливе како пеат, а во истите места ќе пеат и Тарабунов и Белов и овие од М2.

--- надополнето ---



Па и не е ситница тоа. Гледам се фалат имало хистерија по идолите и кога прикажаа основно школо. Што не прикажаа таква хистерија пример на улица Македонија каде секојдневно минува премногу народ од сите возрасти? По улица ретко кој и да ги забележува или да им се приближи. На саем 90% од оние заради кои идолите не можат да се видат со роднините или пријателите се мали дечиња.
Прееска се шетав низ ГТЦ и поминував покрај Теранова и слушам деца викаат, се дерат и се вртам кога гледам Виктор, Мики, Ивица и Христијан поминуваа и девојчињава врискаа, земаа да се сликаат со нив, највише со Виктор (јесда мене лично ич не ми се свиѓа, ама тоа е ирелевантно во случајов), па се дерат по него, ВИИИИИКТОР, па го гушкаат, па се тепаат за автограм. Тоа што го видов денес беше хистерија, многу поголема од што има било која ѕвезда на М2 моментално, па и пејач општо од Македонија. Иако е глупа споредбата, таква хистерија и навала имаше само за Тоше. Ова денес што го видов, сфатив колку се популарни... помеѓу мали или стари, има хистерија по нив. И јас мислев ја пумпаат, ама денес немаше камера, немаше никој...
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Прееска се шетав низ ГТЦ и поминував покрај Теранова и слушам деца викаат, се дерат и се вртам кога гледам Виктор, Мики, Ивица и Христијан поминуваа и девојчињава врискаа, земаа да се сликаат со нив, највише со Виктор (јесда мене лично ич не ми се свиѓа, ама тоа е ирелевантно во случајов), па се дерат по него, ВИИИИИКТОР, па го гушкаат, па се тепаат за автограм. Тоа што го видов денес беше хистерија, многу поголема од што има било која ѕвезда на М2 моментално, па и пејач општо од Македонија. Иако е глупа споредбата, таква хистерија и навала имаше само за Тоше. Ова денес што го видов, сфатив колку се популарни... помеѓу мали или стари, има хистерија по нив. И јас мислев ја пумпаат, ама денес немаше камера, немаше никој...
То е финтата, хистеријата е кај деца мали девојчиња.
М2 имаат друга политика, на чуден начин избираат една личност и од истата преку префорсирање и добра реклама си прават пари

--- надополнето ---

Кажи ми тројца многу поголеми МК пејачи во моментов.........
Сериозен си дека нема тројца поголеми пејачи во Македонија од идоливе?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
То е финтата, хистеријата е кај деца мали девојчиња.
М2 имаат друга политика, на чуден начин избираат една личност и од истата преку префорсирање и добра реклама си прават пари

--- надополнето ---



Сериозен си дека нема тројца поголеми пејачи во Македонија од идоливе?
Па тоа е така најчесто со поп пејачи, посебни млади. Пример Џастин Бибер, Ријана, Мајли Сарјс, така беше и со Бекстрит Бојс, Бритни Спирс (нејзините почетоци), Кристина Агилера итн итн... Нормална појава е тоа, едно време децава кај нас барем ептен беа по оние германцине Токио Хотел...
Владее хистерија и хестеријата обично секогаш ја прават тинејџер(к)и.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Сигурен сум дека нема тројца големи пејачи во МК, т.е еден голем кажи ми.
Дјуд премногу си опседнат со идолов. Од овие кои ги преценуваш дали тројца ќе стигнат на рамниште на Лозано, Ламбе та и Ѓоко, а камо ли да дојдат до рамниште на Калиопи, Владо Јаневски
 
M

Moon Child

Гостин
То е финтата, хистеријата е кај деца мали девојчиња.
М2 имаат друга политика, на чуден начин избираат една личност и од истата преку префорсирање и добра реклама си прават пари

--- надополнето ---



Сериозен си дека нема тројца поголеми пејачи во Македонија од идоливе?
Кај нив е изразена, додека ние постарите само го следиме шоуто и не кубеме коси по Идолите. А и нормално е, секој во тие години бил таков, и јас сум кубела коси по некој пеач кога сум имала 14 :)
Него, некој модератор да ги премести мислењава во темата за Идолот? Малце забегавме :) :smir:
 
F

FuckYouAll

Гостин
Дјуд премногу си опседнат со идолов. Од овие кои ги преценуваш дали тројца ќе стигнат на рамниште на Лозано, Ламбе та и Ѓоко, а камо ли да дојдат до рамниште на Калиопи, Владо Јаневски
Не ги преценувам туку ти ги потценуваш, зошто да не стигнат на рамниште со Лозано, Ламбе или Ѓоко овие не се ништо посебно, та и до Калиопи или Владо, цел живот е пред нив, а и талент имаат, само треба да знаат како да го искористат.:toe:
 
M

Moon Child

Гостин
Многу сте скептични. Треба да им оставиме простор да се покажат, сепак шоуто сеуште трае. Тоа што Тарабунов не успеал е можеби поради тоа што беше учесник на Бугарскиот Идол (не тврдам ништо затоа што не го следев), но не значи дека и сегашниве учесници нема да успеат. Јас мислам дека Мики и Иван ги чека солидна музичка кариера.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom