Нема повеќе бесплатно гледање на Англиската Премиер лига!

Член од
30 јануари 2010
Мислења
104
Поени од реакции
20
Кај и да е ќе се воведи и за Бундес лигата да се коментира на Македонски јазик.
Ќе се прошири Еуроспорт секаде низ европа, а низ светот е веќе проширен...туку за Спорт Клуб ќе биди малце тешко, но се надевам ќе се средат работите, во секој случај и да дојди Спорт Клуб во МКД ќе биди на тоа да се плаќа посебно за тие 2 програми, како што е секаде низ светот.
Не ми е јасно, зошто да вработат македонски коментатори!? До сеа Еуроспорт ја гледавме со македонски коментатори? Тие ја имаат откпуено Бундес лига и за Македонија, и сеа Спорт Клуб ако воведе македонски коментатори ќе треба да ги укинат Еуроспорт и ЕСПН доколку и они не воведат? Ми нема некоја логика, како може за некој канал да мора македонски коментатори, за друг да не мора?
1. МОРАМ ДА ВЕ РАЗОЧАРАМ - НО ЕУРОСПОРТ НЕМА ВООПШТО НАМЕРА ДА ВОВЕДЕ МАКЕДОНСКИ КОМЕНТАР - БАРЕМ НЕ ВО НАРЕДНИТЕ 4-5 години ОДНОСНО ДО МОМЕНТОТ ДОДЕКА НЕ СЕ ВОВЕДЕ PAY TV И КАЈ НАС.
Ве молам само да не ме прашувата како од каде и зошто знам бидејки ова ви е информација 10000000000000000 %.

2. Еуроспорт нема откупено ТВ права за територија на Македонија бидејки не покрива македонско говорно подрачје 3 милиони %.

3. ДА - мора да има коментар на Македонски - тоа е според важечките (постојните) закони за радио фифузија во МКД.
-- Друго е прашањето колку и кој ги почитува ????
Гледам во Охрид има Спорт Клуб има Супер Спорт Грција Има HBO, во помалите места има канали по нарачка почнувајки од SKY Ang, Ita, Ger ... понатаму да не набројувам.

И некаде погоре прочитав како може да купат ТВ права за друга теритирија.
- Абе друже ги заболе Енглезите за нас големата држава од 2.милиони. Едноставно дај да лапнеме некој динар повеќе, а шо ќе се мачиме со македонцива платиле-неплатиле, молење, судење итн, итн ... Абе ко да не ги научивте нашите „големи телевизиски магнати“ Вељо, Ѕиле итн, итн ...
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Тие што се на КејблТел може да гледаат Тринг Спорт или исклучена им е?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.651
Поени од реакции
43.469
Денес кај нас уклучија Спорт Клуб и сеа цар сум :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Кејблтел нека се гонат у ПМ
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Деновиве во полињата за коментари од ваша страна се отворија многу дебати околу тоа дали Англиското Првенство ќе се емитува на Сител. Други шпекулираа дека Макс ТВ ги има правата, и така од сето ова настана една голема забуна. Малку истражувавме, и дознавме дека нема да се емитува ниту на Сител телевизија, ниту пак преку операторот Макс ТВ.



Правата за Англиско Првенство ги има Телемах Словенија за територија на цела поранешна Југославија. Тие имаат одлични односи со сопственикот на Спорт Клуб каналите и затоа ќе се емитува на тие канали кои се емитуваат во рамки на кабловски системи и сателитскиот провајдер Тотал ТВ. Само тие можат да ги префрлат правата на друга телевизија во Македонија, но тие не биле заинтересирани, и затоа ги задржале правата.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.651
Поени од реакции
43.469
Денес кај нас уклучија Спорт Клуб и сеа цар сум :)
Сеа глеам, Спорт Клуб+ била.. Пак даваат ПЛ, ама понеинтересните утакмици.. Бирмингем-Блекбурн ја даваат тука...
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
213
Поени од реакции
11
Сеа глеам, Спорт Клуб+ била.. Пак даваат ПЛ, ама понеинтересните утакмици.. Бирмингем-Блекбурн ја даваат тука...

Добро е што ја пуштија инаку ке се дрвиме пред монитор.Утре ке гледаме Манчестер Јунајтед :icon_mrgr:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
Dreambox е спасот, друго не гледам, а за тоа чудо и немаме финансии многу така да втора варијанта е кладилницата..:)
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Dreambox е спасот, друго не гледам, а за тоа чудо и немаме финансии многу така да втора варијанта е кладилницата..:)
ТОТАЛ ТВ

--- надополнето ---

Добро е што ја пуштија инаку ке се дрвиме пред монитор.Утре ке гледаме Манчестер Јунајтед :icon_mrgr:
само до кога?
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
ТОТАЛ ТВ

--- надополнето ---


само до кога?
Тотал ТВ на мене ми е пропадната инвестиција, овака DreamBox почетната инвестиција е скапа, ама покасно ќе ти се исплати, ти испаѓа месечно по 500денари(100евра годишно), а гледаш се живо и диво .
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Тотал ТВ на мене ми е пропадната инвестиција, овака DreamBox почетната инвестиција е скапа, ама покасно ќе ти се исплати, ти испаѓа месечно по 500денари(100евра годишно), а гледаш се живо и диво .
ако ти е пропадната инвестиција,тогаш гледа ја Фаланга од Демир Хисар во трета лига,уф извини и тие се повлекоа од трета лига,причина:финансиска....џабе не е ниту смртта и таа кошта живот...
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
ако ти е пропадната инвестиција,тогаш гледа ја Фаланга од Демир Хисар во трета лига,уф извини и тие се повлекоа од трета лига,причина:финансиска....џабе не е ниту смртта и таа кошта живот...
Брат шо се напна бе :pos:
Иди купи си ако мислиш дека за тебе ќе ти заврши работа Тотал тв.
Човек да не си кажи свое мислење, одма некој ќе се напни...бог да чува.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Абе не е тоа тоа али ќе мора на некои канали дали на спорт клуб тринг спорт ова она ќе мора чаре да се најде
 

Kajgana Shop

На врв Bottom