Зошто македонските момци не фаќаат албанки за девојки?

T

theTinule

Гостин
Сите имаат предрасуди кон Албанците тука во Македонија, бидјеќи најголемиот број од нив се муслимани и крвните врски им се пред се. Кога ќе кажеме Албанка на сите им асоцира на муслиманките кои ги мажат со првиот дечко што ги бацил.
Поголемиот број на Албанци што живеат во Албанија се католици. Кој бил - знае.
Најнормални девојки, згодни, убави, без ретардирани семејства.
Мислам дека и покрај статистиките што ги кажа bucio, сепак мислам дека има полмалку парови Албанка <--> Mакедонец.
Едноставно, како што си се изјаснија македончињата наши: „Страв ми е“. Па да, како да не им биде страв кога албанците што живеат во Македонија се сите муслимани и девојчињата со сила ги мажат за првиот што ќе им намигне? -.-
„Зимај ја за жена или ќе јадеш ќотек!“ -.-
Ете, баш затоа има помалку парови Албанка <---> Македонец.
 
Z

ziko bt

Гостин
Сите имаат предрасуди кон Албанците тука во Македонија, бидјеќи најголемиот број од нив се муслимани и крвните врски им се пред се. Кога ќе кажеме Албанка на сите им асоцира на муслиманките кои ги мажат со првиот дечко што ги бацил.
Поголемиот број на Албанци што живеат во Албанија се католици. Кој бил - знае.
Најнормални девојки, згодни, убави, без ретардирани семејства.
Мислам дека и покрај статистиките што ги кажа bucio, сепак мислам дека има полмалку парови Албанка <--> Mакедонец.
Едноставно, како што си се изјаснија македончињата наши: „Страв ми е“. Па да, како да не им биде страв кога албанците што живеат во Македонија се сите муслимани и девојчињата со сила ги мажат за првиот што ќе им намигне? -.-
„Зимај ја за жена или ќе јадеш ќотек!“ -.-
Ете, баш затоа има помалку парови Албанка <---> Македонец.
поке католици од муслимани?? па интернетов не ке да лажи според него се 80-20 е разликата во корист на муслиманите и ти неможиш од една недела во Албанија како турист да кажиш дека се полиберални,кај приморјето да ама како шо идиш накај Македонија се доста конзервативни и ради то според мене треба да е некое екстра чупе за да би имал нешто со неа
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Поголемиот број на Албанци што живеат во Албанија се католици. Кој бил - знае..
:tapp: е ова веќе кажува колку си ИНФОРМИРАН :pos2: ХИТ СИ ....:pos2:p.s Албанија е мултиконфесионална, мултикултурна и мултиетничка земја. 70% од населението се муслимани, 20% се православни христијани и 10% се католици христијани...Tinule :smir:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ииии после 5 страни, сè уште нема албанка на форумов и темава, за разлика од некои 4-5 момци албанци. Некои сведочеа за искуства но, некако ми е тоа непоткрепено, машки муабети, “ја коа ебев ти уште мочкаше“. Глуп национализам и простотилак на тема каде нема потреба, што не беше неочекувано и сè уште никој не даде логично објаснување зошто нема врски албанка - македонец за разлика од обратниот случај за кој многу често знаеме, освен теориите кои ми се прилично дебилни, дека момците македонци се плашат или не им се допаѓаат албанките. Тоа може да го каже само пичка од чоек дека се плаши од друга нација и може да го каже глуп и необразуван дебил кој не искочил од својата конзервативна маалска средина каде генерално нема албанци и видел една албанка со шамија на глава па мисли дека сите албанки се забулени. Тоа е ваш проблем, слободно докажувајте колку сте ретардиани, не ми пречи, али ај некој од понормалниве, кој всушност се дружи и контактира со албанци како што и би требало да биде нормално, да проба да ми долови малку од малку, зошто албанките не сакаат со македонци?????????
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.864
Поени од реакции
23.677
Ииии после 5 страни, сè уште нема албанка на форумов и темава, за разлика од некои 4-5 момци албанци. Некои сведочеа за искуства но, некако ми е тоа непоткрепено, машки муабети, “ја коа ебев ти уште мочкаше“. Глуп национализам и простотилак на тема каде нема потреба, што не беше неочекувано и сè уште никој не даде логично објаснување зошто нема врски албанка - македонец за разлика од обратниот случај за кој многу често знаеме, освен теориите кои ми се прилично дебилни, дека момците македонци се плашат или не им се допаѓаат албанките. Тоа може да го каже само пичка од чоек дека се плаши од друга нација и може да го каже глуп и необразуван дебил кој не искочил од својата конзервативна маалска средина каде генерално нема албанци и видел една албанка со шамија на глава па мисли дека сите албанки се забулени. Тоа е ваш проблем, слободно докажувајте колку сте ретардиани, не ми пречи, али ај некој од понормалниве, кој всушност се дружи и контактира со албанци како што и би требало да биде нормално, да проба да ми долови малку од малку, зошто албанките не сакаат со македонци?????????
И јас се чудам на простотилакот во некои од постовите, меѓутоа не се согласувам со теоријата дека стравот е дебилен. Викса си има дебела подлога зошто се плашат. Јас лично познавав неколку случаеви од порано на Македонец-Албанка врска. Ама буквално сите биле во максимална тајност држани и брзо биле прекинати поради стресот од двете страни. Без лажење и без навреда и кон другарите мои форумџиски Албанци, со кои сум седел и пиел и во кафана и се меѓутоа многу добро го знаеме Албанскиот став на прашање мажи-жени и методите и начините по кои Албанците знаат да функционираат. Пичка, непичка мене лично не ми е сеедно да си одам по улица и да се вртам на 4 страни како да сум украл нешто поради тоа што Шкодран може да ми се избаци со баграта од кола без таблици и да ме направат во најмала рака ремпере. Па после оди ти после објаснувај му на Трпе во болница со 5 фрактури и потрес на мозок дека љубовта е посилна од се. И пред да бидам маван со камења поради стереотипизација, ќе ви кажам бидете реални и коментирајте реално. Додуша пред некое време една другарка Тетовчанка ми кажуваше дека иако во строга тајност работите се менуваат и дека на Албанките им се допаѓал односот на машките Македонци поради флексибилниот однос, и поради слободата која ја имаат за разлика од Албанецот кој знае да биде сурово посесивен. Сега дали ме лажеше и колку од тоа е вистина не знам.
 
T

Tetro

Гостин
зошто албанките не сакаат со македонци?????????
Сакаат, и тоа како сакаат.
Едно дете имаше врска со албанка, уште од лани, до пред 2-3 месеца. Многу ја сакаше малиот, ама еден ден го начекале 3-ца браќа, го претепале, лежеше у кревет цела недела. Не сакаше да пријави у полиција, за да не му се случи нешто пострашно. Многу го исплашиле.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
И јас се чудам на простотилакот во некои од постовите, меѓутоа не се согласувам со теоријата дека стравот е дебилен. Викса си има дебела подлога зошто се плашат. Јас лично познавав неколку случаеви од порано на Македонец-Албанка врска. Ама буквално сите биле во максимална тајност држани и брзо биле прекинати поради стресот од двете страни. Без лажење и без навреда и кон другарите мои форумџиски Албанци, со кои сум седел и пиел и во кафана и се меѓутоа многу добро го знаеме Албанскиот став на прашање мажи-жени и методите и начините по кои Албанците знаат да функционираат. Пичка, непичка мене лично не ми е сеедно да си одам по улица и да се вртам на 4 страни како да сум украл нешто поради тоа што Шкодран може да ми се избаци со баграта од кола без таблици и да ме направат во најмала рака ремпере. Па после оди ти после објаснувај му на Трпе во болница со 5 фрактури и потрес на мозок дека љубовта е посилна од се. И пред да бидам маван со камења поради стереотипизација, ќе ви кажам бидете реални и коментирајте реално. Додуша пред некое време една другарка Тетовчанка ми кажуваше дека иако во строга тајност работите се менуваат и дека на Албанките им се допаѓал односот на машките Македонци поради флексибилниот однос, и поради слободата која ја имаат за разлика од Албанецот кој знае да биде сурово посесивен. Сега дали ме лажеше и колку од тоа е вистина не знам.
Секако дека посесивноста е проблем и ако си во врска со девојка чии пријатели и роднини се опасност по твојот живот ќе се замислиш што да правиш. Само, такви има и македонци, односно македонки, особено од руралните делови каде сфаќањата се поконзервативни, ама никој нема да каже не фаќам девојка зашто може брат и да ме скрши. Она кое јас го добив на темата е “македонецот не сака да фати албанка од страв“. Која е таа генерализација дека сите скопјанки албанки се со браќа тепачи? Фати ја, имај проблем, па кажи заеби, тоа прифаќам. Ама не прифаќам, заеби, не ја фаќам ќе имам проблем.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.864
Поени од реакции
23.677
Секако дека посесивноста е проблем и ако си во врска со девојка чии пријатели и роднини се опасност по твојот живот ќе се замислиш што да правиш. Само, такви има и македонци, односно македонки, особено од руралните делови каде сфаќањата се поконзервативни, ама никој нема да каже не фаќам девојка зашто може брат и да ме скрши. Она кое јас го добив на темата е “македонецот не сака да фати албанка од страв“. Која е таа генерализација дека сите скопјанки албанки се со браќа тепачи? Фати ја, имај проблем, па кажи заеби, тоа прифаќам. Ама не прифаќам, заеби, не ја фаќам ќе имам проблем.
Некогаш едноставно не сакаш да одиш против статистиката и искуството на другите, боље спречити него љечити и тоа во буквална смисла на фразата. И тие каскадерите имаат адреналин и неописливо искуство ама остануваат и без кичми. Мислам дека ако сетрата/братучедката на Ахмед дојде дома и рече бато јас имам дечко Мачедонас, сигурно нема да го добие одговорот-добро сестро, само гледај да е човек на место. Рака на срце и обратната ситуација да е сигурно дека нема да биде сеедно ама најчесто во поекстремните случаеви проаѓа со мрчења, семејни карања и расправии за на крај да го изџвакаат некако тоа. Ама кај Македонец-Албанка во поекстремните случеви знае да заигра и калашот. Еве ти пример од дечкото погоре што се случило. А да не збориме дека и неа ја ставаш во опасна ситуација. Си имаат они своја традиција дел од својата албанска култура дел од религијата. А знам повеќе примери со Албанка-Турчин, тука се си е регуларно што значи одговорот е јасен. А знам и примери Албанка-Македонец ама во главном Албанките се католикињи. Тие врски исто си се одвиваат без проблем. Да, точно генерализирам ама пишав погоре ајде да бидеме реални и да збориме реално. Зошто де никој не се пожалил дека има девојка Србинка или Влаинка и дека имал проблеми поради тоа? А ти друже слободно пробај си ја среќата ако сакаш. Еве питај Албанките од Скопје у кој кафиќ излават (оти јас појма немам), оди таму направи муабет со некоја. Не знаеш, може ќе те погоди љубовта на твојот живот ама ако те погоди шипка во глава немој да кажеш дека не си бил информиран. Мислам градско дете си нели, знаеш како стојат работите, пак ќе кажам без навреда кон Албанците на форумот.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Кој ви кажал вас дека нема такви врски? - Има колку ви душа сака, само што тие врски се тајни од x-причини.
 

Фан на Интер

Rasturac na ZABAVI
Член од
26 јануари 2010
Мислења
612
Поени од реакции
22
Кој ви кажал вас дека нема такви врски? - Има колку ви душа сака, само што тие врски се тајни од x-причини.
Ej ja otkri amerika , abe drugar tie sto se u vrska bilo Albanki ili Makedonki nespijat na forum i da ni kazjuvaat svoi licni iskustva , ima kako nema i toa kolku ti kur saka i Albanki i Makedonki sto si se mesaat ali toa si e nivna rabota i netreba da go generalizirame jas iskreno poznavam dosta mesani parovi i u dvata slucajevi i jas sum idel so Makedonka mada ne sum albanec ama rabotata se sveduva na vera ne na nacionalnost znaeme kako e u Makedonija. Pa jas prasanjevo bi go formuliral dali Muslimanka ide so Hristijanin i odma bi ti dal odgovor ide ide ide. Pak ke se vratam na staroto vo vremeto jas koga Iskacav so Pravoslavnata nejzinata drugarka bese Muslimanka i taa iskacase so Pravoslaven i nikomu ne smetase , pokasno i jas raskinav so Pravoslavnata i Deckovo raskina so Muslimankata ama toa ne ni precese nie da prodlzjime uste da se druzjime taka da dene denes zaedno si Brkame picki bilo pravoslavni ili muslimanki (po ime) i se si e super
 
S

smart ass

Гостин
Значи Исламот бара од мажот да ја прими верата доколку земе муслиманка за жена,а ја како атеист-не бива.

Всушност може Некоја Албанка од Тирана,Драч мала преспа па и Македонија т.е ако е Католик па да не мора да се конвертирам..единствена причина е тоа-лицемерно е да глумиш верник:toe:

А околу проблемиве со тепања,со тајност-за тоа делумно виновни се Политичарите и великосеаљачаната од македонски "Граѓани"-значи и Македонци и албанци,роми,бошњаци,срби...кои се полни ПРЕДРАСУДИ.
 
Член од
9 септември 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Zatoa sto albankite se neubavi... a ima nekoj makedonki sponzorusi koj idat so (забранет збор леандра) koj imaat pari ... toa e cela rabota
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Шо значи сеа ако видам некоја македонка со албанец да отидам да го тепам..па кај мене комшијава со албанка беше...и и го свирнал...а 17 години има..и сеа му се закачија на врат мора да ја мажи...
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Ја имам запознаено албанки, фини девојки. Порано и ми свиркаа на улица додека поминував, некои ми префрлуваа и муабет на англиски. Али никад не сум имал врска со албанка. А гледам баш деновиве, многу симпатични албанки девојки има. Ја би некоја, али некако они уште не се спремни, ептем треба на некој начин да се зближиш со неа за да може да се крие од други, зашто уште не е оладена работата меѓу нас. Уште има верници, кога нема да има толку религиозни, мислам дека ке се измешаме и се ке биде во ред.
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
И девојчињата Албанчиња веќе не се она што беа. Сега им гори под нозете за машко друштво, а особено за Македонци, а богами и нашиве не се воопшто рамнодушни на нив, ипак си има многу убави Албанки. Ја знам многу вакви врски, помеѓу Албанка и Македонец ама се многу потајни од причина што ете машките си имаат страв. Браќата си сакаат да си идат со Македонки и никој ништо не им може, а кога некој ќе го чепне нивното одма рипаат и не бираат срества...играат тупаници, а богами и ножеви и пиштоли
 

Kajgana Shop

На врв Bottom