Германија - Аргентина 1/4 финална мега пресметка

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

Кој ќе направи прогрес до 1/2 финалето ?


  • Вкупно гласачи
    126
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Овој коментаторов ако ги знае играчите јас главата ја сечам!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.708
Поени од реакции
6.272
Ееее Меси бее,ни еден гол нежоже да даде а ми го прават најдобар играч:tapp:!!!Ајде куферите и домааа,реков ја Меси нема да мрдне со појаки екипи:toe:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Швајни тешко го маркира Меси, Маскерано не му даде да прдне на Оезил. Ајде, ајде, не баш најдобро полувреме ама супер е.

Баерн школа=ѕверови... :vozbud:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
За нијанса подобра игра на германија кој одлично цврсто и самоуверено влезе во овој натпревар..аргентина до 20 минута сеуште спиеше и средината неможеше да се справи со одличните кедира и швајни...не знам само зошто марадона форсира по десната страна каде што се наоѓа отиаменди кој нема направено ништо забележително досега а месси е некако изолиран..германците си ја играат својата игра и според мене заслужено водат:toe:...очекувам милито и агуеро да влезат во вториот дел и да го свртат натпреварот во нивна корист....!
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Боби[Мкд];3653772 напиша:
Швајни тешко го маркира Меси, Маскерано не му даде да прдне на Оезил. Ајде, ајде, не баш најдобро полувреме ама супер е.

Баерн школа=ѕверови... :vozbud:
Tреба да се срамите што 1-0 е сеуште не знаете шанси да искористите ... Ќе ви се врати како бумеранг ...
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
Ееее Меси бее,ни еден гол нежоже да даде а ми го прават најдобар играч:tapp:!!!Ајде куферите и домааа,реков ја Меси нема да мрдне со појаки екипи:toe:
Роналдо мрдна.
Не може Меси гол да даде, али затоа им е главен организатор на сите акции!
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
МИлеррррр....:vozbud:
 
В

Вори

Гостин
Тие што навиваат за Аргентина,нека не се разочаруваат,затоа што моментално губат од идниот светски шампион:icon_mrgr
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Никаква игра на Аргентина у првото полувреме. Значи, прво како можеа да го остават Милер сам пред голот, одбраната како киксна (Демикелис нека си стане слободно манекен). Само Тевез и Ди Марија трчаат, другите тиња. Да не беа слободните удари немаше ни да видам дека Меси уствари игра. Германците вообичаено супер играат, тимска игра на ниво, и само какви контри прават бе, ѕвероњи. Аргентинците треба да се среќни што имаат негатива од само еден гол. Кон крајот на полувремето тргнаа офанзивно, ама сепак недоволно за изедначување. За среќа (за жал) Клосе не успеа да искористи стопостотна шанса, па да им ги намали шансите уште повеќе. Само Озил некако го немаше многу, добро го чуваат. За Милер не требаше жолт, ја игра со рака не видов. Како и да е, се надевам во второ гаучосите ке играат поконкретно и ке покажат што уствари знаат, ипак и Шарлиз Терон ги гледа:tv:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ееее Меси бее,ни еден гол нежоже да даде а ми го прават најдобар играч:tapp:!!!Ајде куферите и домааа,реков ја Меси нема да мрдне со појаки екипи:toe:
кире брат не туку трескај зелени..месси за две сезона даде 86 голови во барселона и оваа сезона играше скоро сам во барселона и даде голови во најклучните натпревари за барса...што очекувашево овој натпревар од него каде се наоѓаше помеѓу одличниот швајни и борбениот кедира..сигурно нема туку така да врви???...размисли малце не само да критикуваш!
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Во 2-ро полувреме ќе гледаме вистинска борба.....очекувам подобра игра од Аргентина и некое голче....:)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
За нијанса подобра игра на германија кој одлично цврсто и самоуверено влезе во овој натпревар..аргентина до 20 минута сеуште спиеше и средината неможеше да се справи со одличните кедира и швајни...не знам само зошто марадона форсира по десната страна каде што се наоѓа отиаменди кој нема направено ништо забележително досега а месси е некако изолиран..германците си ја играат својата игра и според мене заслужено водат:toe:...очекувам милито и агуеро да влезат во вториот дел и да го свртат натпреварот во нивна корист....!
Нијанса? :pos:

Аргентина не мрдна, а Германија имаше доста шанси и многу сигурна и пред се конкретна игра. За мене е доминација не нијанса..
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Овој коментаторов ако ги знае играчите јас главата ја сечам!
Еден играч не погоди, ебате копукот. Ај Меси и Тевез шо ги меша, ама Кедира со Швајнштајгер да го помешаш бе ?! Кретен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom