Светско Првенство - Турција 2010

Кој ќе биде шампион?

  • САД

    Гласови: 44 33,8%
  • Шпанија

    Гласови: 8 6,2%
  • Србија

    Гласови: 34 26,2%
  • Грција

    Гласови: 1 0,8%
  • Турција

    Гласови: 26 20,0%
  • Литванија

    Гласови: 8 6,2%
  • Аргентина

    Гласови: 1 0,8%
  • Бразил

    Гласови: 1 0,8%
  • Порторико

    Гласови: 1 0,8%
  • некој што не е наведен

    Гласови: 6 4,6%

  • Вкупно гласачи
    130
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
ЛЛеллелелелелле, Теодосич има `муда до јаја`. На сите тие грешки, да шутнеш решавачка топка од 7+ метри е работа само за најхрабрите, национални херои!!!!!!!!!!

Секоја чест и на целиот тим. Саванович феноменлен, Бјелица 3/3 од 6.25м, Крстич неприкосновен! Браво!!!!!
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Се виде дека на Руди не му беше ден.Добро беа рашутирани Србиве поготово за 3 поени.Наваро ги држеше Шпанците цело време.Ахх бре Теодосич што мораше тројка да брцнеш на крај жити се.Иначе тој вториот центар на Шпанците не го знаев до сега.Добар момак е се гледа.Во прво полувреме добри 2 банани плесна.Србиве имаше два-тројца не утнаа тројки мајку му.Нека им ечестито победата.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Денес победи храброста која Србија ја имала од секогаш. И затоа биле и ќе бидат прваци.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Браво за Србите, колку само храброст треба за да шутнеш онаква тројка. На крајот им се исплати. Јака игра на Топиќ, Величковиќ, Савановиќ, Бјелица и Душан Ивковиќ :)

Инаку шпанците реално беа фаворити и требаше да поминат понатаму, ама со онакво залагање заслужено си одат дома. Единствено Наваро и Рубио за играта во одбрана заслужват добра оцена.
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Ништо од моите фаворити за првенствово ама не се криви они што Дуда Ивковиќ во кошарката е како Моцарт во музиката!!
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Слабо играа под кошот ма да Марк Гасол добро напредувал од последното натпреварување,ама со брат му ќе беше друга приказна.Секоја топка кон него ќе беше или кош или слободни бацања.Ем во одбраната немаше да доминираат Србите со офанзивни скокови.А и најслабата позција на ова СП плејот со Рубио беше катастрофален,Калдерон беше незаменлив.Со овие двајца Шпанија е класа подобра од сите а со САД е тука негде.А за Величковиќ,Савановиќ,Бјелица и Кесељ алал им вера.Екстра шутери само што целосната игра на Србија не треба да се базира на 3 поени.Се надевам на уште повисок пласман на Србија.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Аууу добра игра на Србите денеска пред се на Бјелица, Саванович и Кешељ а тука секако се и Величкович и Крстич а и херојот денеска несмее да се заборави едноставно прекрасен натпревар беше овој германецот на Спорт1 ќе паднеше во несвест по тројката на Милош :vozbud: Ама и Игорче е добар Рашич погодил 17 од 16 слободни фрлања! :pos:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Аууу добра игра на Србите денеска пред се на Бјелица, Саванович и Кешељ а тука секако се и Величкович и Крстич а и херојот денеска несмее да се заборави едноставно прекрасен натпревар беше овој германецот на Спорт1 ќе паднеше во несвест по тројката на Милош :vozbud: Ама и Игорче е добар Рашич погодил 17 од 16 слободни фрлања! :pos:
Баш за ова и ја се насмеав, но гледам татко ми не реагира и си велам сигурно лошо сум разбрал. Но не сум бил единствениот:smir:
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Баш за ова и ја се насмеав, но гледам татко ми не реагира и си велам сигурно лошо сум разбрал. Но не сум бил единствениот:smir:
Луд е Игорче само заради него гледам кошарка на Сител 3, а кога коментира овој другиот си гледам на Спорт1 германската што е и таму се луди коментаторите многу се дерат како луди:pos:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Тројката на Кешељ со задршка во третата четвртина беше легендарна, заедно со тројката на Теодосиќ.
Искрено, Турците ќе ги поминат СЛовенците без поголем проблем, но нивната зона во одбрана која ја форсираат нон-стоп не верувам дека ќе биде ефикасна протиц српските шутери кои би ги напуниле ако продолжат со таква одбрана. Ќе мора нешто да менуваат.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.590
Поени од реакции
6.952
Феноменалниот шут за 3 денеска ја протна Србија во 1/2 финале. Честитки и нека ги служи високиот процент :) , ќе им треба. Вкрстуваат со Тур/Сло така ??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom