Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Since Pandev has been useless in attack, and Castelazzi is often having a day-off on goal, we should try and switch their places. Who knows, we may discover that Pandev has a third goalie arm, and Castelazzi is a poacher.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Ja мислам на темава дека никој не рекол дека Бијабијани е џокер на клупата, знам со 4312 се радувавме што конечно добија каков таков џокер на клупа, Пандев ( само и за тоа го бива во моментов, во пакет со Коутињо, во ситуација кога Милито и Ето се у стартен тим.
Пандев? Зарем е нешто поарно од бјамбјани, не овој натпревар, цела сезона. Ќе направи една асистенција, 10 грешки. И со Чезена изгуби иста таква топка на наша половина, можеби и два пати изгуби, среќа не примивме гол тогаш.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Страмота е бе..што е ова КАТАСТРОФА::....играта не сакам да ја моментирам..поединците па сите кој од кој....јас тука не гледам кривец во Леонардо туку во Морати што ги остави овие старциве на теренот од кај нас да победуваат среда-недела-среда и тоа без подршка од клупа т.е. никакви резерви......па Удинезе денес играше како барселона против нас и не надигра во секој можен сегмент...зарем тие таму до управата се замислија дека проблемот е до играчкиот кадар или сеуште очекуваат со дедовците да освојуваат титули?????.Пандев па човекот е тотална дискрезија односно немам збор што може да се нарече овој човек моментално...Освен Мота,Занети и Лусио сите денес другите беа за вканта....тоа е кога немаме играчи како Инлер и Санчез кои можат да ги учат фудбал овие средните играчи од кај нас......страмота светски и европски шампион:kesa:.....па и уште затоплувало во милано..зарем сериозни бевте дека можиме да ја земиме титулата на крајот???
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Нападот скаран со цел тим денес, заслужен пораз. Се гледа голем замор кај фудбалерите и мислам дека тоа е главна причина за поразот,,, индивидуално не коментирам дека речиси сите беа дупки.
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Ja мислам на темава дека никој не рекол дека Бијабијани е џокер на клупата, знам со 4312 се радувавме што конечно добија каков таков џокер на клупа, Пандев ( само и за тоа го бива во моментов, во пакет со Коутињо, во ситуација кога Милито и Ето се у стартен тим.
Син ова го чекав брат од пред три недели кога го напоса постот за нашите 4-4. Како поминавте вие со ,,Фенерџијата Удинезе,, или срекни сте со 3-1 само.
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Добро никој нема да рече лош збор за ЛЕОНАРДО?? Па од 45 мин до 69 мин Интер немаше НИТУ еден шут на гол а него не му текнува да направи некој измена.Гледаш дека не оди, смени нешто.Ах Мурињо, Мурињо од 50 мин ќе извадеше одбранбен и ќе ставеше напаѓач
 
M

mercenary

Гостин
Добро никој нема да рече лош збор за ЛЕОНАРДО?? Па од 45 мин до 69 мин Интер немаше НИТУ еден шут на гол а него не му текнува да направи некој измена.Гледаш дека не оди, смени нешто.Ах Мурињо, Мурињо од 50 мин ќе извадеше одбранбен и ќе ставеше напаѓач
A кој напаѓач да го стави жииииитиии сееее?
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.185
Поени од реакции
4.005
Ајде па и вие една изгубиме одма кревата нервоза,се знаеше дека ке биде тешко тоа е! Иначе што се однесува до играчите, Бијабијани во 4-3-1-2 не го бива бидејки коа влезе направи многу грешки и сеа и претходната уктамица! Пандев е многу подобар од него во овој формат иако оваа сезона игра слабо,заслужена победа на Удинезе тоа е тоа нема тука што да се буниме!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.344
Ja стварно незнам зашто толкав хејт за Пандев во овој натпревар ...
1. Првиот гол на Запата не смееше да се деси, Запата даде гол и тоа со лева нога, мизерно го шитнаа водството и само го осоколија противникот со тој подарок.
2. Вториот гол, Пандев и Ето место Лусио и Мота во тој дел од живиот ѕид, фаул имаше чист ( знам ФА пиша дека не било фаул ), нема дискусија тука, Дејо не смееше да фаулира али веќе кога се случи тоа, не смееше толку смешен жив ѕид да постави голманот во ситуација кога шутира Ди Натале.
3. Ко што реков и на полувреме, после вакви 2 поклони апсурдно беше да се очекува некаков пресврт па и реми, мораше да бидат казнети за тоа и не е изненадување конечниот исход, 3-1, такоџе и третиот гол сличен на првиот, 3 гола од мртва игра.

И сега да се надоворзам на почетокот од постот, за Пандев, ова многу ме потсеќа на лани кога му свиреа на Кварезма со Бари прво коло, а Мурињо на пресот кажа дека глупо е да му се свири на тој играч а од друга страна на теренот да има и полоши од него, па го посочи Балотели во тој контест, односно кажа, зашто него не му свират ?! Денес Ето беше Каспер на теренот, Станкович освен првите добри 20 мин што ги изигра влезе во сивилото на екипата, никој не покажа добар фудбал денес, победуваат ко тим и губат ко тим на крај краева ко што викаше и Мур али мора да се с'рка она што го нуди нетот, секој има пристап и секој може да напише кој што сака.

п.с. Толку лоши не биле уште од ерата на Рафа. :)
Има уште многу работа тука , далеку се од онаа форма која треба да биде карактеристична за еден шампион па ке си се надоврзам на муабетите кога реков дека само чудо може да ги направи шампиони оваа година по фијаското до Јануари кое беше карактеристика за тимов.

--- надополнето ---

Пандев? Зарем е нешто поарно од бјамбјани, не овој натпревар, цела сезона. Ќе направи една асистенција, 10 грешки. И со Чезена изгуби иста таква топка на наша половина, можеби и два пати изгуби, среќа не примивме гол тогаш.
Абе од клупа, накај 60та да влезе способен е колку толку разлика да направи на терен, ко со Катанија, вака од старт веќе почнува и да се губи, а во второ и паѓа на физички план, ебате фудбалерот што не може 90 мин да издржи.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Jas i oficialno se otkazuvam od skudetoto, LSH i kupot. Ako se nemase pricina za motivacija ovoj natprevar, koga ke se ima? Koga ke ni begat pak so 14 boda Milan.

Nema smisla ova veke.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.344
Син ова го чекав брат од пред три недели кога го напоса постот за нашите 4-4. Како поминавте вие со ,,Фенерџијата Удинезе,, или срекни сте со 3-1 само.
Ти очигледно читаш али не дочитуваш, Удинезе на гостински терен до тој натпревар беа мизерија, сигурно ти пред почетокот на мечот не се сомневаше во победа, очекувавте сите победа и тоа лесна, ко што му доликува на 1 тим кој се бори за титула, тој кикс беше само подарок за конкурентите од страна на Милан.
Сезоната ја стартуваа со 5 последователни порази, 0-4 губеа од Јуве на домашен терен, за екипа ко Милан на гостински терен се '' локумче '', тоа што Милан не успеа да победи е друг муабет, поготово поради фактот што дадоа 4 гола а не запишаа 3 бода на свое конто.

--- надополнето ---

Jas i oficialno se otkazuvam od skudetoto, LSH i kupot. Ako se nemase pricina za motivacija ovoj natprevar, koga ke se ima? Koga ke ni begat pak so 14 boda Milan.
:tv:

Чудно еј, се откажуваш од скудетото по овој пораз и по -9 ( Милан тепа вечер ) со меч помалку, а не се откажуваше кога пола година беа хорор :), и кога имаа -13 на табела. :wink:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Добро никој нема да рече лош збор за ЛЕОНАРДО?? Па од 45 мин до 69 мин Интер немаше НИТУ еден шут на гол а него не му текнува да направи некој измена.Гледаш дека не оди, смени нешто.Ах Мурињо, Мурињо од 50 мин ќе извадеше одбранбен и ќе ставеше напаѓач
Zosto pisuvas samo za da pises nesto?

Koja izmena? Kazi mi kogo da stavi? Muntari ili Obi? Ili pak Mariga na mestoto na Eto?

Dosta so toj Murinjo, kako gospod go napravivte. Da bese Murinjo, da bese Guardiola, da bese Petko, da bese Stanko.

Nie 500 strani na ova tema za novi igraci ne za dzabe sme gi napolnile.

Isus neka dojde za trener ako saka, so igraci kako Pandev istoto pak ne ceka.

@Syn, go pcujam Pandev, od prosta pricina sto sekoj igrac dosea vo Inter za ova sezona imal ups and downs, Pandev ima downs, downs, downs, downs, downs, edna asistenxija po sreka, downs, downs, downs, downs, downs, downs. Ne go bi va.

--- надополнето ---

Ти очигледно читаш али не дочитуваш, Удинезе на гостински терен до тој натпревар беа мизерија, сигурно ти пред почетокот на мечот не се сомневаше во победа, очекувавте сите победа и тоа лесна, ко што му доликува на 1 тим кој се бори за титула, тој кикс беше само подарок за конкурентите од страна на Милан.
Сезоната ја стартуваа со 5 последователни порази, 0-4 дома губеа од Јуве на домашен терен, за екипа ко Милан на гостински терен се '' локумче '', тоа што Милан не успеа да победи е друг муабет, поготово поради фактот што дадоа 4 гола а не запишаа 3 бода на свое конто.

--- надополнето ---



:tv:

Чудно еј, се откажуваш од скудетото по овој пораз и по -9 ( Милан тепа вечер ) со меч помалку, а не се откажуваше кога пола година беа хорор :), и кога имаа -13 на табела. :wink:
Sto ima cudno vo toa? Nema nisto cudno vo toa, se nadevav na kiksovi na Milan, i toa se sluce, se nadevav na pobeda na nasive, kurov mi se sluce. Nemame poveke shansi. Nema tolku natprevari za da gi pomineme, rekov ednas deka ni trebat samo pobedi do krajot + eventualno samoeden neresen ili samo eden poraz, ete go nereseniot, a ako mislis deka do kraj samo ke tepame :), misli si. Godinava bez trofej zavrsuvame.


Fifa fair play :icon_lol:, Biabiani, Kastelaci, Pandev, Mariga, Kastinjos, deca od maalot, cigani... :pos:

Ne citirajte, ne pisuvam poveke, ke treba da ve pcujam, od takt me izvade Pandev
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Zosto pisuvas samo za da pises nesto?

Koja izmena? Kazi mi kogo da stavi? Muntari ili Obi? Ili pak Mariga na mestoto na Eto?

Dosta so toj Murinjo, kako gospod go napravivte. Da bese Murinjo, da bese Guardiola, da bese Petko, da bese Stanko.

Nie 500 strani na ova tema za novi igraci ne za dzabe sme gi napolnile.

Isus neka dojde za trener ako saka, so igraci kako Pandev istoto pak ne ceka.

@Syn, go pcujam Pandev, od prosta pricina sto sekoj igrac dosea vo Inter za ova sezona imal ups and downs, Pandev ima downs, downs, downs, downs, downs, edna asistenxija po sreka, downs, downs, downs, downs, downs, downs. Ne go bi va.

Сељак и непатриот .... Зашто го вреѓаш човекот ??? Наместо да бидеш горд на него :tv::tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom