Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
И според мене не треба да се зима у предвид тоа CV

--- надополнето ---

Дап, се согласувам за него, во моментов го нарекуваат '' новиот Мур '' во Португалија, има импресивен почеток на сезоната со Порто а и како што кажа, ментор му беше Жозе, мислам дека беше шеф на скаутскиот тим кај Мурињо се до лани, кога се реши да работи самостојно како менаџер.
Али ова е само опција наша тука, од една страна тешко дека Порто сега би ги напуштил мада пари чуда прават, али другата, потешка варијанта е Морати кој не верувам дека би тргнал по него.
Ја па се молам на гсопод у некоја случајност да му текне на Морати на него , па зошто да не и Хозе да го препорача.
Беше у Интер , и после отиде у Академика тренер , ако не се лажам таму и Мурињо ги напраил своите почетоци како тренер . Па по негови стапки , сеа у Порто
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.056
I dosta so toa CV, MV.. ete i Mancini ima dobro CV, ama site znaeme kolku go biva... Znaci ovie samo kupista hartija spored tebe citale, i koe CV imalo poubavi raboti pisani :) toa resile. Ete, od tuka moze da vidis deka i ti koi "fakti" gi zemas vo predvid. Daj be covek pa ne si bil tamu licno koga resile kogo da zemat...

Morati go zede Benco deka:

1. Slobodno moze da se kaze najomrazen trener od strana na Mur.
2. Uspeal vo minatoto so poslab tim da go isfrli Mur koj imal posilen tim od LS
3. Sakal 100% da go smeni nacinot na koj raboti/igra Inter, mislejki deka sega otkako pobede sve, treba da se smenat rabotite cim go nema Mur
4,5,6,7,8....1000. Zgresil.

Priznaj be covek deka najgolema utka na Inter poslednive 100 godini e Benitez (ok, ne e taka :) ) :pos: sega me teras da hejtam :)

Zborov mi e, deka nekogas ne treba toa CV-MV da se zema predvid.

I sto ako Trapatoni se smeta za eden od bodobrite od strana na Mur? :) Daleku od toa deka ne e, ili deka ne go pocituvam epten, ama ovoj Mur go mesaja go smetas :)
Што да ти признаам кога не ги знаеш условите од летоска, евидентно е тоа, т.е., не го сваќаш значењето на зборот '' достапен ''.
Рајкард и Спалети беа достапни колку што беше достапен Фергунсон и Пеп, ете, колку да ти доловам дека беше невозможно да се донесат.
Прва опција беше Капело, се ослободи простор и за Балдини, неговиот соработник, во Интер, но се чекаше негов отказ во Англија кој за жал не го доби со што он пропадна ко опција, односно, како и тие за кои ти си навивал, стана недостапен, неизводливо да се донесе.
Втора достапна опција беше Бенитез, нит Спалети нит Рајкард, останатите беа Ѕенга, Михајлович, Сколари ...

Па сеа наврати се ЛЕТОВО и види кои од овие достапни опции била најдобра за Интер, значи тргни го на страна овој гаден период на Интер.
Јас не можам да речам дека Морати и Бранка погрешиле со изборот баш ради ова сега што ти го пишувам и тебе, инаку да имаа поголем избор, а не вака ограничен, да, ке удрев на критики и за нив али простор за такво нешто нема, тоа е факт.
Причините кои ти ги наброја за Бенчо за жал се смешни :), Бенчо покрај тоа што го зема поради фактот кој сега ти го кажав за оној ограничен избор, земен е и поради тоа што ја преферира истата формација на Мурињо, 4231. Во тој поглед нештата не се сменети драстично, а за тренинг идеологиите и остало, секој тренер со своја приказна е тука, тоа секој го знае, ама келнеров во моментов хорор сценарио донесе во Интер кое никој не го очекуваше.
Морати не е деген да носи човек за кој се знае дека драстично ке ги менува нештата во шампионски тим, баш и поради тоа го ограничија Рафа за трансферите, за да не тера некои свои Лукаш Леива идеи во тимот, али се испостави дека е тежок фејл со тренинг методите, со неговиот лузерски карактер и ограниченост во мотивацијата на фудбалерите.

--- надополнето ---

Пеп ќе биде достапен кога Меси ќе отиде во пензија. :)
Значи ќе бидете фиксни следниве две утакмици,прво 2-ка после 1 со Твенте.
Пеп во неколку наврати кажа дека не сака да се задржува во 1 клуб како менаџер долго, т.е., види на колку години го продолжува договорот па терај со тој став ...
Он трга ко Мур, ке си брка предизвици и ке шара бара низ Европа, ништо чудно и Ферги еден ден да го наследи. Али во Барса гарант не останува уште многу долго, за нивна жал, не дека 1000% ке дојде во Интер, и тоа зависи од низа фактори.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Rajkard i Spaleti ne gi spomnav za letovo, nego za sega.

Za letovo samo ti rekov deka epten se palis na toa CV. Sakaa trener ili menadzer mene ne mi e jasno, deka so Liverpool menadzer osvoi LS a ne trener, cim veke go zedoa trebase da go zemaat kako menadzer, deka podobro so Lukas Leiva, nego so Kivo vo sredina ili so Zaneti, ama aj, ti si znaes. Ovie go napravija najoloto mozno za Inter. Do zavcera site im se smeevme na Milan za starite igraci, i odma zaboravivme na toa ovaa godina, ne ne, ovaa godina Rafa e najkriv. Ne e ni cudno sto ne zele nekoj podobar od krofneto, sigurno i na Kapelo mu rekle samo trener :icon_lol: a ovoj od inaet potpisa nov dogovor so englezite.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Аман со тој Лукаш Леива.... Што е толку лош човекот? Зарем е поголем фејл од Мунтарчо на Мурињо т.е. новиот Есиен?

Ај баш ќе ја гледам следната утакмица на Ливерпул да го видам дечкото како игра.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Се заинтересирав за Вилас и ја прашав Тетка Вики . Типов бил у Порто уште кога бил Сер Боби Робсон . А потоа од Порто па до Интер идел со Мурињо .
Ете го човек , само како да му се јавиме на Морати , или на сум му да му кажеме
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Rajkard i Spaleti ne gi spomnav za letovo, nego za sega.

Za letovo samo ti rekov deka epten se palis na toa CV. Sakaa trener ili menadzer mene ne mi e jasno, deka so Liverpool menadzer osvoi LS a ne trener, cim veke go zedoa trebase da go zemaat kako menadzer, deka podobro so Lukas Leiva, nego so Kivo vo sredina ili so Zaneti, ama aj, ti si znaes. Ovie go napravija najoloto mozno za Inter. Do zavcera site im se smeevme na Milan za starite igraci, i odma zaboravivme na toa ovaa godina, ne ne, ovaa godina Rafa e najkriv. Ne e ni cudno sto ne zele nekoj podobar od krofneto, sigurno i na Kapelo mu rekle samo trener :icon_lol: a ovoj od inaet potpisa nov dogovor so englezite.
Токму и ова сакав да го кажам. Рафа освои ЛШ како менаџер, не како ограничен тренер без почит кон него од играчите. Капело е човек со авторитет и свое ЈАС, сигурно имало причина зашто не сакал да биде тренер на Интер.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.056
Rajkard i Spaleti ne gi spomnav za letovo, nego za sega.

Za letovo samo ti rekov deka epten se palis na toa CV. Sakaa trener ili menadzer mene ne mi e jasno, deka so Liverpool menadzer osvoi LS a ne trener, cim veke go zedoa trebase da go zemaat kako menadzer, deka podobro so Lukas Leiva, nego so Kivo vo sredina ili so Zaneti, ama aj, ti si znaes. Ovie go napravija najoloto mozno za Inter. Do zavcera site im se smeevme na Milan za starite igraci, i odma zaboravivme na toa ovaa godina, ne ne, ovaa godina Rafa e najkriv. Ne e ni cudno sto ne zele nekoj podobar od krofneto, sigurno i na Kapelo mu rekle samo trener :icon_lol: a ovoj od inaet potpisa nov dogovor so englezite.
Па на крофнето да му дадеа да носи играчи, ке направеше Аквилани-трансфер, сеуште незалечен ко лани, значи од една страна се кара со Чаби Алонсо, го продава, од друга го носи Аквилани сеуште повреден, значи дава пари за сеуште повреден играч и вели тој е замената за Алонсо ...

Затоа крофнето беше ограничено, т.е., не ограничено, ете, го сакаше Маскерано ама Интер ги немаа парите летоска за да го ангажираат него, на крај краева ја виде понудата која ја испратија за Маскерано, што не значи дека Рафа не смеел А да каже за трансфери бидејќи Маскерано беше баш негова желба.

А и Интер не треба многу да ги прашува своите тренери за нови играчи кога го имаат Бранка кој знае што треба за еден тактички систем ( бар така беше дур соработуваше со Мурињо ), ама со тие пари на располагање човекот не можеше буквално ништо да купи, т.е. можеше но играчи од типот на Скули и Инлер кои и беа договрени од негова страна но трансферите беа блокирани од Морати.

А и по незнам кој пат, Рафа беше единствениот, каков-таков добар избор во таа ограниченост, инаку доколку и Капело го условуваа сигурно немаше место да ослободуваат во тимот за Балдини кој ке работеше со Бранка на трансфер политиката, ова колку да го доловам моментот дека Капело беше многу блиску до Интер но под 1 единствен услов, да добие отказ а не доверба од англичаните.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Cekajte vie na Villas-Boas ako nemate popametna rabota. Branka i Morati se zafateni so citanje na CV-a, rabota koja Villas-Boas seuste ja nema :)

@Syn, da be, ti znaes kakvi transferi ke napraese Benitez, daj ti se molam :) Nemase da napravi nekoj Masch transfer? Torres transfer? Xabi Alonso transfer? Ne a? epa toj muabet mi go vrtis, u stil na: "if this...than that" e ne pijam maslo :)

Ok, zaboravam deka ti sve ova od prvo lice go znaes :) :P (sala)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.056
Токму и ова сакав да го кажам. Рафа освои ЛШ како менаџер, не како ограничен тренер без почит кон него од играчите. Капело е човек со авторитет и свое ЈАС, сигурно имало причина зашто не сакал да биде тренер на Интер.
Да, имаше, сакаше да биде тренер на репрезентација ...
А Рафа како менаџер видовме што Се направи во Ливерпул, не можеа отказ да му дадат само поради договорот па го тегнеа и тегнеа се дур не требаше да добие мала оштета, инаку да бил добар кај нив немаше сигурно да сакаат да го отпуштат.
Инаку, Рафа покрај фејлот што го имаше со Ливерпул во последниве 2-3 години, најкритикуван беше за очајната трансфер политика во тимот.

--- надополнето ---

@Syn, da be, ti znaes kakvi transferi ke napraese Benitez, daj ti se molam :) Nemase da napravi nekoj Masch transfer? Torres transfer? Xabi Alonso transfer? Ne a? epa toj muabet mi go vrtis, u stil na: "if this...than that" e ne pijam maslo :)

Ok, zaboravam deka ti sve ova od prvo lice go znaes :) :P (sala)
А ти знаеш ? Ја, аналогно на неговото минато со пропали трансфери тврдам дека ке се посереше во Интер, поготово со тој ограничен буџет каде пари ни за играч од типот на Мунтари немаа ...
Може Филип Деген ке го земеше и ке го седнеше Маикон на клупа, или можеби Н'гог ...
A и незнам која ти е финтава со ироничниов муабет, сигурно не терале на памет ко тебе за избор на тренер, ете, сеуште важи прашањето на кое со недели неам добиено одговор, кој по Мурињо ?
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Да, имаше, сакаше да биде тренер на репрезентација ...
А Рафа како менаџер видовме што Се направи во Ливерпул, не можеа отказ да му дадат само поради договорот па го тегнеа и тегнеа се дур не требаше да добие мала оштета, инаку да бил добар кај нив немаше сигурно да сакаат да го отпуштат.
Инаку, Рафа покрај фејлот што го имаше со Ливерпул во последниве 2-3 години, најкритикуван беше за очајната трансфер политика во тимот.

--- надополнето ---


А ти знаеш ? Ја, аналогно на неговото минато со пропали трансфери тврдам дека ке се посереше во Интер, поготово со тој ограничен буџет каде пари ни за играч од типот на Мунтари немаа ...
Може Филип Деген ке го земеше и ке го седнеше Маикон на клупа, или можеби Н'гог ...
Rekov nekade deka jas znam? Samo rekov deka ti ne znaes, a onaka zboris ko leva raka da mu si na Rafa. Toa pogore so transferite samo dadov primer kako zboris ti :)
Ako de, prodolzi ti samo losite transferi da mu gi brois.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Да, имаше, сакаше да биде тренер на репрезентација ...
А Рафа како менаџер видовме што Се направи во Ливерпул, не можеа отказ да му дадат само поради договорот па го тегнеа и тегнеа се дур не требаше да добие мала оштета, инаку да бил добар кај нив немаше сигурно да сакаат да го отпуштат.
Инаку, Рафа покрај фејлот што го имаше со Ливерпул во последниве 2-3 години, најкритикуван беше за очајната трансфер политика во тимот.

--- надополнето ---


А ти знаеш ? Ја, аналогно на неговото минато со пропали трансфери тврдам дека ке се посереше во Интер, поготово со тој ограничен буџет каде пари ни за играч од типот на Мунтари немаа ...
Може Филип Деген ке го земеше и ке го седнеше Маикон на клупа, или можеби Н'гог ...
Чаби Алонсо, Торес, Маскерано, Кајт се лоши трансфери? Да, да, секако.... Репрезентативци, едниот капитен, другиот вреди за 2ца играчи, третиот игра во Реал, четвртиот 35 гола во сезона...(не се по редослед)

Секако има лош сенс за трансфери.

И не ги спомнувај Деген, меген и останати, тие дојдоа за максимум 3 милиони или како слободен трансфер.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.056
Чаби Алонсо, Торес, Маскерано, Кајт се лоши трансфери? Да, да, секако.... Репрезентативци, едниот капитен, другиот вреди за 2ца играчи, третиот игра во Реал, четвртиот 35 гола во сезона...(не се по редослед)
Чекај чекај, ти ми збориш за веќе докажани фудбалери, тие не станаа класа во Ливерпул, што не направи затоа Маикон-трансфер или, еве, зашто ако бил добар со трансферите, беше остро критикуван поради истите ? М ?
Тоа е едно, второ, зашто ми спомнуваш играчи кои коштаат над 20-25 милиони евра во ситуација кога Интер немаа толку пари ...
Значи Рафа ако купувал сам, ке требаше да го користи неговиот смрден сенс за играчи кои се евтини, Деген, Н'Гог и остала багра ванаби обиди да го копира Ферги со неговата стратегија за купување на играчи за мали пари а подоцна истите да станат класа фубалери.

Не за џабе сите се молеа Рафа да не биде одговорен за трансферите пред сезона, не за џабе и тимот го ограничи со истото ... тоа дека бил многу добар изгледа. :toe:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Чекај чекај, ти ми збориш за веќе докажани фудбалери, тие не станаа класа во Ливерпул, што не направи затоа Маикон-трансфер или, еве, зашто ако бил добар со трансферите, беше остро критикуван поради истите ? М ?
Тоа е едно, второ, зашто ми спомнуваш играчи кои коштаат над 20-25 милиони евра во ситуација кога Интер немаа толку пари ...
Значи Рафа ако купувал сам, ке требаше да го користи неговиот смрден сенс за играчи кои се евтини, Деген, Н'Гог и остала багра ванаби обиди да го копира Ферги со неговата стратегија за купување на играчи за мали пари а подоцна истите да станат класа фубалери.

Не за џабе сите се молеа Рафа да не биде одговорен за трансферите пред сезона, не за џабе и тимот го ограничи со истото ... тоа дека бил многу добар изгледа. :toe:
Ova sea sto go napisa, samo ti go veruvas :)

Ako sakas da se kladime so avatari :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom