Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Кој ќе им ја соопшти тажнава вест на Миланезиве дека Балотели одбил да го облече нивниот дрес со изговор: Не ми се допаѓа овој дрес
линк
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.751
Поени од реакции
44.064
а на Киву ај пак не е заслужена
Заслужена е колку што е заслужена и казната за Тоти лани кога ги провоцираше фановите на Лацио, казна која никогаш и не ја доби. Али пак ке кажам, за Куп се работи, ако сакаат 10 меча нека го суспендираат.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Kolku samo ocajno ni falat uste "samo" 5-6 igraci... Mora da se trosi i kraj. Sekoj nov trener koj doaga vo nekoj klub, mu se dava da donesi minimum 2-3 igraci, za donekade da proraboti ona sto toj go ima planirano. A vaka? Rafa dojde vo eden Inter, koj Murinjo uste go vika "mojot Inter", i vo pravo e. Nie mnogu loso se zaebavme, Rafa + (minus igraci) = losi rezultati, taka da sea koa site ke vidat sto napravile ke morat na Rafa da mu dadat pogolema doverba i sloboda vo transferite, oti vo situacijava Rafa e covekot koj vo Januari ke im kaze na Branka i Morati, "i hate to say this, but i told you this is going to happen if bla bla bla", i sto ke napravi Rafa? Svesni sme site... ama bil on samo trener, toa e samo vo hartija taka... Ne mozat da mu go nosat Bekam, ako ovoj im vika deka ne mi treba takov igrac. Optimist sum, i toa samo vo nekoi individualci. Golema greska sto ne se prodadoa Maikon, Milito, Kordoba, Stanko, Kambi i Zaneti (na ovoj barem nekoja uloga ke mu se dade). Ne sakaa KAvani, ne sakaa Pastore... Sakaa Biabiani... Ke se utepam... i uste citam mi go falite... Covek so nula kapacitet za mislenje i za podavanje. Tipicen primer za rob crnec, fizicki superioren, ama glup, mnogu glup. Go dadovme lajnoto Baloteli, i ke si stedeme pari? Ke stedime pari so tim so prosek 28/9 godini? Barem mozevme Zlatan da go zememe.


Kutinjo e uste mlad, podobro e da dobie sansi od po 15-30 min, nego da igra 90 minuti od koi samo 20 ima sila da se "turka" drugite... Na Milito sigurno nekoj doma mu umrel od site tie kletvi sto gi dobi od mene na poslednata utakmica... Ovoj Inter ist ko toj pred 5-6 godini, koga jedina svetla tocka ni bese Adri, sega toa e Eto'o.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Кој ќе им ја соопшти тажнава вест на Миланезиве дека Балотели одбил да го облече нивниот дрес со изговор: Не ми се допаѓа овој дрес
линк
Абе еве се утепавме од плачење,искрено колку и да сум се палел на кретенов коа збореше дека е за Милан,не сакам да дојде во овој тим,таков играч не заслужува да игра за големи тимови,нека скапе таму у Сити.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Kolku samo ocajno ni falat uste "samo" 5-6 igraci... Mora da se trosi i kraj. Sekoj nov trener koj doaga vo nekoj klub, mu se dava da donesi minimum 2-3 igraci, za donekade da proraboti ona sto toj go ima planirano. A vaka? Rafa dojde vo eden Inter, koj Murinjo uste go vika "mojot Inter", i vo pravo e. Nie mnogu loso se zaebavme, Rafa + (minus igraci) = losi rezultati, taka da sea koa site ke vidat sto napravile ke morat na Rafa da mu dadat pogolema doverba i sloboda vo transferite, oti vo situacijava Rafa e covekot koj vo Januari ke im kaze na Branka i Morati, "i hate to say this, but i told you this is going to happen if bla bla bla", i sto ke napravi Rafa? Svesni sme site... ama bil on samo trener, toa e samo vo hartija taka... Ne mozat da mu go nosat Bekam, ako ovoj im vika deka ne mi treba takov igrac. Optimist sum, i toa samo vo nekoi individualci. Golema greska sto ne se prodadoa Maikon, Milito, Kordoba, Stanko, Kambi i Zaneti (na ovoj barem nekoja uloga ke mu se dade). Ne sakaa KAvani, ne sakaa Pastore... Sakaa Biabiani... Ke se utepam... i uste citam mi go falite... Covek so nula kapacitet za mislenje i za podavanje. Tipicen primer za rob crnec, fizicki superioren, ama glup, mnogu glup. Go dadovme lajnoto Baloteli, i ke si stedeme pari? Ke stedime pari so tim so prosek 28/9 godini? Barem mozevme Zlatan da go zememe.


Kutinjo e uste mlad, podobro e da dobie sansi od po 15-30 min, nego da igra 90 minuti od koi samo 20 ima sila da se "turka" drugite... Na Milito sigurno nekoj doma mu umrel od site tie kletvi sto gi dobi od mene na poslednata utakmica... Ovoj Inter ist ko toj pred 5-6 godini, koga jedina svetla tocka ni bese Adri, sega toa e Eto'o.
За делот за Бенитес се сложувам, ама за другово не баш.
Биабиани и Кутињо играа поради повредени играчи, не се прва опција во никој случај, а друго прашање е дали Пандев и Ето можат да ги исполнат барањата за позициите на кои се поставени. Ето сега за сега е супер и како крило, значи уште милито да беше на ниво од лани се ќе беше во ред. Од Пандев јас очекувам малку подобра игра, ама во никој случај да биде во форма како Ето.

Убаво пишуваше Syn пред некое време, да не очекуваме во иднина да се расфрламе со пари. Ќе се гради екипата постепено, ќе се носат млади играчи, како Кутињо, следната година Ранокиа(или како беше, гледам го пишувате, јас не го следам играчот), тука е Сантон. Еден дел од екипата ќе мора да се развива заедно со тимот, еден дел ќе се купува и тоа е.
Плус во иднина нема да се фрлаат 30 милиони за просечни играчи. Значи ако се води добра политика нема за што да се грижиме. Мора еден дел да разберат дека веќе 5 години сме шампиони и дел од екипата е во поизминати години. Мора да има пад во резултатите па и покрај ваква конкуренција. Не е катастрофа ако не земеме титула. Само треба да се усогласи тој пад со промена на играчки кадар па по 2 до 3 години повторно да бидеме конкуренти на сите нивоа.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.751
Поени од реакции
44.064
Убаво пишуваше Syn пред некое време, да не очекуваме во иднина да се расфрламе со пари. Ќе се гради екипата постепено, ќе се носат млади играчи, како Кутињо, следната година Ранокиа(или како беше, гледам го пишувате, јас не го следам играчот), тука е Сантон. Еден дел од екипата ќе мора да се развива заедно со тимот, еден дел ќе се купува и тоа е.
Плус во иднина нема да се фрлаат 30 милиони за просечни играчи. Значи ако се води добра политика нема за што да се грижиме. Мора еден дел да разберат дека веќе 5 години сме шампиони и дел од екипата е во поизминати години. Мора да има пад во резултатите па и покрај ваква конкуренција. Не е катастрофа ако не земеме титула. Само треба да се усогласи тој пад со промена на играчки кадар па по 2 до 3 години повторно да бидеме конкуренти на сите нивоа.
Имаат супер прилика да земат и те како добро долгорочно решение за иднина а тоа се вика Алексис Санчез, проценет од трансфер експертите на 15м евра ако не се лажам, Поцо бараше многу, 28, ама денес гледаме сите како се прават трансфериве со позајмици па исплаќање на рати па тоа лесно ке може да го договори Бранка, ко што и лесно го договори Илнер од Удинезе но Морати одби да стави потпис на тој трансфер.
Ето има уште 2 до 3 години у него да игра на високо ниво, таков играч е, таков физикус е и тоа е тоа, со Алексис Санчез многу работи во нападот ке бидат решени па потоа комотно ке може да се инвестира во средината пред Се а потоа и во одбраната ( плус уште 1 стопер и лев бек ) иако ова последново може да издржи уште година дена на ниво.

За Санчез треба да се тргне уште во Јануари бидејќи Удинезе не се дел од европските натпреварувања.

Иначе имам неколку работи со кои не се согласувам со Крејзи од погоре, првата е Дејан Станкович, од проста причина што во моментов е еден од најдобрите играчи на Интер плус, не е играч кој негодува што седи на клупа и слично па во тој контекст се растеретени, ем сеуште има квалитет во него, ем не влијае негативно врз тимска атмосфера што е огромен плус за тимот а ваквите денес се ретки ( истово важи и за Кордоба, кој во моментов игра подобро од Лусио на пример, исто и Камби, кој беше споменат погоре ). Втората, далеку од тоа дека тимот во моментов зависи само од 1 играч ( и светлосни години напред е тимов од оној со Манчини и Адри ) кој лани беше трета виолина у тимот позади Милито и Снајдер, па и Маикон на моменти, така да вечно ваков Милито нема да гледаме а истото важи и за Маикон ( кој лани до Декември беше тежок просек ) па и Снајдер, кој реално, во моментов ја нема истемпирано формата максимално, пред Се во Серија А, во ЛШ е топ, 2 од 2 стои на гол план.

За Кавани ок, тука се согласуваме но и милион прашалници се појавуваа позади тоа име, од една страна е цената која сигурно ке беше далеку поголема од онаа со која беше договорен неков премин во Наполи, од друга, тој во овој тим немаше да има загарантиран првотимски статус и постоеше простор за нов Мансини или Кварезма па некако и се џвака неговото некупување. А за Пасторе, никад не бил предмет на здрави шпекулации и никад не ни бил пред излез во Палермо, Зампарини денес вика дека ни за 60м евра не би го продал ...

Во Јануари, како и да е, гарант ке се купува, Санчез ке биде најдобар избор, само да молиме бог да не се донесе Форлан или некој друг статик од нападот па да се тепаат со Милито кој попрво до први 11 да дојде.
Без разлика дали е Санчез или некој x играч, истиот нека биде универзала за да може да покрива една до две позиции напред.
 
M

mercenary

Гостин
Санчез,еден од омилените. :icon_cool
Олеснителна околност ни е тоа што Санчез е резерва у Удинезе моментално,значи не е се океј меѓу него и тренерот или сопственикот на Удинезе..
А и премногу е добар за Удинезе,сигурно ќе сака да си иде..
Да им испратиме една понуда од 17-18м и наш е.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Syn напиша:
А за Пасторе, никад не бил предмет на здрави шпекулации и никад не ни бил пред излез во Палермо, Зампарини денес вика дека ни за 60м евра не би го продал ...
Отидоа тренериве јабана. Со оваа изјава само му ја уништува кариерата, исто како што Хамшик можеби никогаш нема да напредува, потоа Монтоливо доколку потпише нов договор, истото може да се случи и со Кавани у блиска иднина.

Никој не би дал повеќе од 20 милиони евра за Пасторе па макар бил и најдобар играч во Серија А. Нивото на Серија А а многу ниско споредено со Англиското.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Никој не би дал повеќе од 20 милиони евра за Пасторе па макар бил и најдобар играч во Серија А. Нивото на Серија А а многу ниско споредено со Англиското.
Real letoto go odbija so 25 M
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Бенитез сака трампа,.. Мунтари за Бејл 6.10.2010.
Тренерот на фудбалерите на Интер Рафа Бенитез има голема желба да го ангажира фудбалерот на Тотенхем Герет Бејл.Шпанецот како замена ќе го понуди Сали Мунтари кој не влегува во неговите планови за тековната сезона.

Репрезентативецот на Гана не е во добри односи со новиот тренер на “нероаѕурите„ и веќе беше понуден на Ливерпул како замена за Хавиер Маскерано.Од другата страна тренерот на Тотенхем Хари Реднап добро ги познава квалитетите на црномурестиот фудбалер бидејќи заедно работеа во Портсмут.

Менаџерот на Мунтари Фабијан Пивет истакнал дека неговиот клиент има желба да игра на теренот и ако не добие добра минутажа веќе во јануари ќе си замине од Интер.Во меѓувреме нема никаква информација од Англичаните иако се знае дека младиот Велшанец е мета на неколку големи Европски гиганти.

Се споменува и Даниел Агер од Ливерпул..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom