Група Д (Германија, Австралија, Србија, Гана)

Статус
Затворена за нови мислења.

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Како бе можете д апостирате глупости од типот ги мразам Србиве нека изгубат и слично и напред за Германија. Е мој Македонски народе. Никој не вели да ги симпатишете арно ама да велиш дека ги мразиш луѓето со кои си живеел 50 години под исто знаме, заедно се славела титулата на Звезда во лига шампиони, и сите натпревари на Југославија на светски и европски првенства, тоа е мизерија. Кога само станаа навивачи во земјава на Хамбург Сент Паули и слични германски второкласни екипи. Ако некој од вас го прател светското 94 во Америка знае со сигурност дека сите навиваа за Бугарија со Лечков и Костадинов, 98 за Хрватска и сега тука некој куротресини пишуваат против Србија, жално. Зарем е можно да ги чувствувате Германците поблиски макар и навивачки од Србија Хрватска Бугарија ????? Па и Словенија??

ОД утре навивајте за Косово и Албанија најубао ќе ви биде
 
А

Анноун

Гостин
hehe , da . dobri bea sezonava za keln i za baern . a sredniot red se se neiskusni deca , a ballack i sweini zaboravija so e toa fudbal bidejki vo svoite timovi igraat tepanje :)

odbanata koj im se ? mertesacker ( werden prima po 3 gola u prosek ) i metzelder ( moze vlegol so alkorkon da igra sezonava , ne znam ) .
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
hehe , da . dobri bea sezonava za keln i za baern . a sredniot red se se neiskusni deca , a ballack i sweini zaboravija so e toa fudbal bidejki vo svoite timovi igraat tepanje :)

odbanata koj im se ? mertesacker ( werden prima po 3 gola u prosek ) i metzelder ( moze vlegol so alkorkon da igra sezonava , ne znam ) .
Ke praime muabet po zavrsuvanjeto na prvenstvoto da vi e... to srbomanite.Ti uste nemas nauceno deka germancive koga igraat,igraat so dusa,taka da stalni se vo polufinale ili finale...pa ti sega gledaj si i uste nesto da ti kazam deka ti so mislis deka se neiskusni deca vo Germanija da ti kazam samo deka stanaa so tie deca evropski sampioni pobeduvajki ja Anglija na celo so Walcot,Ramsy,Gibson i ostanatite so rezultat 4-0,pa ako mislis deka se neiskusni slobodno tesi se pa edvaj cekam da pocne svetskovo prvenstvo pa da vidis deka Srbija ke go jade mnogu loso.

--- надополнето ---

Како бе можете д апостирате глупости од типот ги мразам Србиве нека изгубат и слично и напред за Германија. Е мој Македонски народе. Никој не вели да ги симпатишете арно ама да велиш дека ги мразиш луѓето со кои си живеел 50 години под исто знаме, заедно се славела титулата на Звезда во лига шампиони, и сите натпревари на Југославија на светски и европски првенства, тоа е мизерија. Кога само станаа навивачи во земјава на Хамбург Сент Паули и слични германски второкласни екипи. Ако некој од вас го прател светското 94 во Америка знае со сигурност дека сите навиваа за Бугарија со Лечков и Костадинов, 98 за Хрватска и сега тука некој куротресини пишуваат против Србија, жално. Зарем е можно да ги чувствувате Германците поблиски макар и навивачки од Србија Хрватска Бугарија ????? Па и Словенија??

ОД утре навивајте за Косово и Албанија најубао ќе ви биде

A ti druze ne lupaj gluposti posto za Germanija ja si navivam od 94godina pa ti nesi nikoj i nisto da zboris jas koj da osetam blizok...kako prvo i prvo ti tie so gi velis deka ni se bliski ne ni priznavaat nisto...ednite ne ni priznavaat crkva ,a drugite ne ni priznavaat nit narod nit jazik pa taka bratce za slepiloto koe go imas nemoze da ti se najdfe lek nit na tebe nit na tvoite drugarcinja vo makedonija t.n srbomani i sto li uste ne.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
A ti druze ne lupaj gluposti posto za Germanija ja si navivam od 94godina pa ti nesi nikoj i nisto da zboris jas koj da osetam blizok...kako prvo i prvo ti tie so gi velis deka ni se bliski ne ni priznavaat nisto...ednite ne ni priznavaat crkva ,a drugite ne ni priznavaat nit narod nit jazik pa taka bratce za slepiloto koe go imas nemoze da ti se najdfe lek nit na tebe nit na tvoite drugarcinja vo makedonija t.n srbomani i sto li uste ne.
Хаха навивај си батка за кого сакаш:smir: а тоа со црквата јазикот и името ти се забава за народ , арно ама тоа не го сфаќаш оти си МАКЕДОНЕЦ голем. Се додека мешате политика со обичниот народ во овие држави ќе бидеме на ова дереџе.
Ајде по ред
1. Оди кај тие што не ти ја признаваат црквата од Врање преку Ниш Белград до Нови Сад ако еден обичен човек не те ослови како брате или уште полошо ти напраи нечто лошо јас прв ќе кажам дека стварно се против нас.
(Јас често патувам низ Србија)

2. Оди кај тие што не ти ја признаваат нацијата оди пример во Ќустендил оди во Софија оди на море и претстави се секаде како Македонец и кажи ми дали еден ќе те оспори да се наречеш како таков. Не бате ниеден нема да ти го каже тоа туку сосема нелогично за тебе ќе т епоканат на кафе чај и слично и ќе т епрашуваат за живото и економијата политика нема да ти мешаат.
(И овде патувам често така да веродостојни се моите коментари)

3. Оди кај тие што сакаат да ти го сменат името оди во Солун Атина и на море и кажи секаде дека си Маекдонец ама арно никој ништо не ти прави барем до пред пар месеци и пред кризава.
НИКОЈ нормален не го интересира глупата политика и никој нема да т епипне. Ги закачаат тие што провоцираат само за д аги има по ТВ камионџиите.

А После тоа оди во Тетово Гостивар, Врапчиште оди во Чаир и кажи ми како ќе поминеш:smir:

Само ај забегавме политика , ова е сепак ФУДБАЛ

И знај Србија и Германија ќе ј апоминат групата ама потоа ќе видиме кој до каде :smir:

Поздрав
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Хаха навивај си батка за кого сакаш:smir: а тоа со црквата јазикот и името ти се забава за народ , арно ама тоа не го сфаќаш оти си МАКЕДОНЕЦ голем. Се додека мешате политика со обичниот народ во овие држави ќе бидеме на ова дереџе.
Ајде по ред
1. Оди кај тие што не ти ја признаваат црквата од Врање преку Ниш Белград до Нови Сад ако еден обичен човек не те ослови како брате или уште полошо ти напраи нечто лошо јас прв ќе кажам дека стварно се против нас.
(Јас често патувам низ Србија)

2. Оди кај тие што не ти ја признаваат нацијата оди пример во Ќустендил оди во Софија оди на море и претстави се секаде како Македонец и кажи ми дали еден ќе те оспори да се наречеш како таков. Не бате ниеден нема да ти го каже тоа туку сосема нелогично за тебе ќе т епоканат на кафе чај и слично и ќе т епрашуваат за живото и економијата политика нема да ти мешаат.
(И овде патувам често така да веродостојни се моите коментари)

3. Оди кај тие што сакаат да ти го сменат името оди во Солун Атина и на море и кажи секаде дека си Маекдонец ама арно никој ништо не ти прави барем до пред пар месеци и пред кризава.
НИКОЈ нормален не го интересира глупата политика и никој нема да т епипне. Ги закачаат тие што провоцираат само за д аги има по ТВ камионџиите.

А После тоа оди во Тетово Гостивар, Врапчиште оди во Чаир и кажи ми како ќе поминеш:smir:

Само ај забегавме политика , ова е сепак ФУДБАЛ

И знај Србија и Германија ќе ј апоминат групата ама потоа ќе видиме кој до каде :smir:

Поздрав
Dobro ti misli si taka,jas ke si mislam na nacin na koj mislam jas deka e potrebno pa taka ostanimi so zdravje i bog da ti go procisti malku poametot.
 
А

Анноун

Гостин
Ke praime muabet po zavrsuvanjeto na prvenstvoto da vi e... to srbomanite.Ti uste nemas nauceno deka germancive koga igraat,igraat so dusa,taka da stalni se vo polufinale ili finale...pa ti sega gledaj si i uste nesto da ti kazam deka ti so mislis deka se neiskusni deca vo Germanija da ti kazam samo deka stanaa so tie deca evropski sampioni pobeduvajki ja Anglija na celo so Walcot,Ramsy,Gibson i ostanatite so rezultat 4-0,pa ako mislis deka se neiskusni slobodno tesi se pa edvaj cekam da pocne svetskovo prvenstvo pa da vidis deka Srbija ke go jade mnogu loso.

--- надополнето ---




лелеее , арон рамзи е велшанец , а гибсон е од ирска . :)
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Мене Србија не ми е до толку близок народ(да се разбереме не го мразам)Од Балканов само Хрватите, Црногорците и Словенците ги чувствувам како братски народи затоа што тоа на дело го покажуваат.За другото убаво ви пиша Спасо нема да се повторувам.
И јас мислам дека Германија и Гана ќе одат во нокаут фаза.
Во средината сме страшни со Швајни,Балак,Озил,Марин и.т.н
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Ke praime muabet po zavrsuvanjeto na prvenstvoto da vi e... to srbomanite.Ti uste nemas nauceno deka germancive koga igraat,igraat so dusa,taka da stalni se vo polufinale ili finale...pa ti sega gledaj si i uste nesto da ti kazam deka ti so mislis deka se neiskusni deca vo Germanija da ti kazam samo deka stanaa so tie deca evropski sampioni pobeduvajki ja Anglija na celo so Walcot,Ramsy,Gibson i ostanatite so rezultat 4-0,pa ako mislis deka se neiskusni slobodno tesi se pa edvaj cekam da pocne svetskovo prvenstvo pa da vidis deka Srbija ke go jade mnogu loso.

--- надополнето ---




лелеее , арон рамзи е велшанец , а гибсон е од ирска . :)

Sakav da kazam od taa generacija na igraci druze ne si me razbral znam deka e taka druze ne se sekiraj ... gledam fudbal od 94.
A pogore sum se izrazil loso bidejki sum vo euforija koga nekoj misli deka Germanija e slaba :)

--- надополнето ---



--- надополнето ---

 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554










СРБИЈА ДО ЈОХАНЕЗБУРГА
 
M

Mario Gómez

Гостин
Спасо нема потреба да им објаснуваш, факт е дека и секаде пише дека Германија ги има најјаките младинци во светот, тоа се должи на фактот што секој клуб е обврзан да ја развива младинската школа во Германија, младинците се најважни за развитокот на бундеслигата. :)

Тоа го говори фактот дека германија е европски шампион во U17, U19 и U21, на првите две најдобар играч беше Крос, на последново Озил мислам, додека најдобар голман Нојер. :)
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Ќе биде ова доста неизвесна група пред се за второто место. Ќе го пратам Адиах од Гана затоа што немав шанса да го гледам во Милан сезонава. Мое мислење:
1. Германија
2. Гана
3. Србија
4. Австралија
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.116
Поени од реакции
5.877
Јас навивам за Германија од 1941 година. Deutschland uber alles!!!
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.613
Поени од реакции
1.112
http://sportal.rs/news.php?id=27099
Како е можно Лекиќ и Мрџа да ги има у план а Кежман кој е ИЗМИСЛЕН за двајцата не го зима,срамота,му треба класа напаѓач....
Не зезај вац, Кежман одамна не е оној стариот, а Мрѓа е се подобар и подобар. Лекиќ, иако е од Звезда, јас сметам дека не заслужува да биде повикан во Африка.
Туку, едно нешто не ми е јасно, зошто Нинков не е на поширокиот список ?

Средината, одбраната и одличната атмосфера се главните адути на Србија.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Abe druze ti poseizgleda pojma nemas od fudbal ... podolski sam ke gi resi ne pa so Klose zaedno ke letaat preku niv ne da gi gazat.
:pos2: Ти изгледа само бундес лига пратиш. Но и тоа не сум сигурен, штом Клосе го наведе како опасност.
Да кажеше Озил, Марин, Вестерман ајде де, ама Клосе...
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Како бе можете д апостирате глупости од типот ги мразам Србиве нека изгубат и слично и напред за Германија. Е мој Македонски народе. Никој не вели да ги симпатишете арно ама да велиш дека ги мразиш луѓето со кои си живеел 50 години под исто знаме, заедно се славела титулата на Звезда во лига шампиони, и сите натпревари на Југославија на светски и европски првенства, тоа е мизерија. Кога само станаа навивачи во земјава на Хамбург Сент Паули и слични германски второкласни екипи. Ако некој од вас го прател светското 94 во Америка знае со сигурност дека сите навиваа за Бугарија со Лечков и Костадинов, 98 за Хрватска и сега тука некој куротресини пишуваат против Србија, жално. Зарем е можно да ги чувствувате Германците поблиски макар и навивачки од Србија Хрватска Бугарија ????? Па и Словенија??

ОД утре навивајте за Косово и Албанија најубао ќе ви биде
Нит сум навивал за Бугари, нит за Хрвати, нит за Срби нит некогаш ќе навивам. Нити па сум живеел (свесно) во заедничката држава и не сум никако врзан за нив. Не ги мразам како што може да се мрази една грција ама никогаш не би можел ни да навивам. Мислиш ги боли дупе за нас? Знаеш со кого се побратимени навивачите на Ѕвезда и Паризан? Со „браќа по вера и боја“ - Олимпијакос и мислам ПАОК (не сум сигурен)... Нек си бидат.

Од секогаш сум бил за Германија заради менталитеот и поставеноста кон играта. Не е можеби најубаво за око ама затоа фајтерски и додека не свирне судијата крај нема предавање. Ретко има театар и глумење, нема ѕвезди и ѕвездички од насловни на таблоиди и од модни писти - едноставно сите се максимално професионални.

Бек он топик Србите имаат дефинитивно добар тим ама едноставно мислам ќе направи нешто Гана - мора да има бар една Африканска што ќе игра до некаде. Ј Африка се жива мувла едноставно не ми се верува. БСГ евентуално ама и они начекаа лоша група.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom