Најтажна песна

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Ако овоа е тажна песна, ја сум елен.

Песната е само просечна балада.

Бон Џови пред се, не поседува доволно инвентивност да креира една вистински тажна и меланхолична песна која ќе те погоди.
Може само да ја сервира доколку претходно е изработена целосно од одреден продуцент, па он само да ја сервира.

Пеер, ги преценуеш и ти.
Луѓето, сакаф да кажам.
Зарем навистина веруваш дека рецепторите за бедирачки емоционални импулси кај сите се на исто ниво на твоите?
И мене секогаш ова ми е првата реакција, арно ама ако минимално размислиш, ти текнуе дека нажалост/насреќа/море неутрална бичу веќе одамна си сфатил дека навистина постојат луѓе чии целосни животни филозофии најскрознајискрено можат да бидат стаени под знак прашалник поради песна од Цврчак која одговара на нивните критериуми за квалитетен бед.
Има бендови кои од човечката тага, која понекогаш знае да биде и многу едноставна, па и себична и неблагородна, но претешка за поединецот; прават комплексна виртуозна уметност.
Но нивната уметност за тагата ќе биде препознаена само од оној кој ја размислил и разглобил сопствената до таа фреквенција.
За останатите ќе биде залудно дркање.
А тоа не значи дека и они неможат да го осетат истото, со ист интензитет, него...:)

Ја ќе морам да кажам, нешто ново шо сум приметила, Supergirl од Reammon.
Ми враќа еден тажен вкус, кој мислам дека е чисто базиран на специфични спомени за некои веќе мувлосани делчиња од мене, а од друга страна ме полни со сила.
И тоа не е некоја моќ што кога ја чувствуваш како ти тече низ вените те прави среќен, туку ти влева тврдо, главо-кревачко чувство. А тоа е сосема доволно.
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Always не држи некоја тага и солзички кај мене како на пример други што ги знам од Џови.
Искомерцијализирана е до крај и нервира што кога ќе се спомнат ,веднаш им текнува на песнава,а нема врска,имаат и многу потажни песни но не планирам да навлегувам во тоа.
Мене страшно тажна ми е What a wonderful world,тажна,морничава,морбидна кога гледам како се смее Louis Armstrong и текстот е баш среќен,во двосмислен контекст.
Потоа Linger од The Cranberries,песните на Nina Simone итн итн.
И Каде сте македончиња. Многу потресна песна.
:)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Од концертот посветен на Тоше вчера посебен впечаток ми остави The Hardest Thing и песната со внук му My Little One .....
 

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
Игри без граници и Послко цвеќе од Тоше
Coil-Opeth
Lithium-Evanescence
I don`t wanna miss a thing-Aerosmith
Is this love-Whitesnake
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
47
Поени од реакции
2
Дефинитивно My little one... една од најтажните песни што сум ги слушнала
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
My little one е дефинитивно најтажната песна која досега ја имам слушнато
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Tose Proeski & Kristijan - Little - најтажна и најежлива песна.
 

5pammeR

Love
Член од
24 август 2008
Мислења
338
Поени од реакции
9
My Litlle One Тоше Проески, Полско Цвеќе, Цреша..
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Во моментов најтажни ми се неколку балади од Тоше, посебно Мy little one :(.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom