Rock Fest 2010 М.К.Ц.

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Ај бе доста глеате дека му е другарче на гитаристот и он знае како свири најбоље..
вие не сте го виделе у право светло.
:pos2:

-.-

Добро е детето бе. Има 16 години а од Exotist може е подобар но он има 2000 години. Што мислиш на кого е подобро да му се даде гитара? На веќе докажан гитарист или на дете кое сега започнало да се свири. Плус тоа е најмалце битно кај е наградата туку впечатокот. Exotist цел бенд се одлични техничари и тоа сите го знаеме. Што ке им е гитара поклон? Нема да го направи подобри...
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Iskreno za Exotist...bea predobri, bea super i se, ali tipcite se profesionalci i svirat 2-3 godini (bar taka mi kazaa), ja ne znam so barale na amaterski natprevar protiv srednoskolci a oni se site nad 20, toa mi e malce kukavicki od nivna strana. Ama veruvajte gi gleav i dvata gitaristi na Exotist i ni eden od niv ne svirese bolje od Nevrus, a baska so i on e pomal 5-6 godini od niv. Ne se pokazaa so niso posebno, dodeka Nevrus praese tehniki koi se prilicno teski da se izvedat i bese zver i skroz ja zasluzi gitarata. Gitaristite na exotist so niso posebno ne se pokazaa.
Ова си го кажал еднаш и никад више. Ништо против ама не знаеш што збориш.
 
Член од
16 март 2008
Мислења
56
Поени од реакции
4
Ова си го кажал еднаш и никад више. Ништо против ама не знаеш што збориш.
... рече врвниот музички критичар ... :)

Нека им е честито на сите победници, повеќе или помалку заслужено победија. Exotist беа супер, далеку од мојот вкус, ама момците беа на место. Primary Priority, пак, се далеку од бендот што требаше да победи, и мислам дека нема потреба да коментирам - сите го знаеме тоа. Неврус ми е многу добар другар и не можам а да не бидам непристрасен... Драго ми е што ја зема гитарата, втора година е ќе оди уште погоре. Моментот што не ми се допадна беше закоравениот фан на Exotist што доста примитивно се однесуваше на доделувањето. И мене не ми беа сите победници по вкус, па премолчев. После нормално дека ќе се ствараат стереотипи... :nenene:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
... рече врвниот музички критичар ... :)

Нека им е честито на сите победници, повеќе или помалку заслужено победија. Exotist беа супер, далеку од мојот вкус, ама момците беа на место. Primary Priority, пак, се далеку од бендот што требаше да победи, и мислам дека нема потреба да коментирам - сите го знаеме тоа. Неврус ми е многу добар другар и не можам а да не бидам непристрасен... Драго ми е што ја зема гитарата, втора година е ќе оди уште погоре. Моментот што не ми се допадна беше закоравениот фан на Exotist што доста примитивно се однесуваше на доделувањето. И мене не ми беа сите победници по вкус, па премолчев. После нормално дека ќе се ствараат стереотипи... :nenene:
реален сум :)
 
K

k3t

Гостин
-.-

Добро е детето бе. Има 16 години а од Exotist може е подобар но он има 2000 години. Што мислиш на кого е подобро да му се даде гитара? На веќе докажан гитарист или на дете кое сега започнало да се свири. Плус тоа е најмалце битно кај е наградата туку впечатокот. Exotist цел бенд се одлични техничари и тоа сите го знаеме. Што ке им е гитара поклон? Нема да го направи подобри...
Toa bas sakav da go kazam, ama sepak spored mene Nevrus bolje otsviri od gitaristite na Exotist. I gresno si me razbral, rekov deka se super i sve top kako bend i pesnite im se super, ali gitaristite ne pokazaa nekoi posebni i preteski tehniki. I sepak oni moze ne se pokazale vo najdobro svetlo, moze se bolje od nego, ama se postari od nego. Ostajte go 16 god ima, ovoa moze use tolku da go motivira i da stane uste 3 pati podobar so tek na vreme. Exotist ako do sea ne se proslavile na 30 god nema nikogas da se proslavat.

I gledajki realno site bendovi osven Exotist bea gore dole na isto nivo. I ja ne se slagam deka Primary Priority trebaa da tepaat (iako sum u toj bend), ama ete imavme 2 glasa poveke od Generiss, 4 poveke od Random. Najcudno e so se nadevav da imame bar nekoi 20 glasa da ne bideme posledni koga Misko ni gi izbroi glasovite ...bev onaka wtf

Ama pak iskreno, ne bevme najdobri, ne sme iskusni, nemavme nekoj si koj znae kakov nastap. Da mozev da glasam ke glasav za Random, use na tonska me zasvigaa osobeno sinkopite na edna pesna so gi svirese Nevrus bea epten dobri. Spored mene Random bea najdobar bend posle Exotist.[/QUOTE]
 

The Healer

Исцелителот
Член од
19 февруари 2009
Мислења
139
Поени од реакции
7
Супер беше сè... Инаку Неврус (Цаки) свири предобро и како и да е си ја доби гитарата што ќе го прави уште подобар. А инаку, слушнав гласини дека всушност да, тој од Егзотист го избрале за прв, ама жирито му ја додели на Неврус пошто Егзотист и земаа една награда и е по стар типот и не му е потребна таков вид на мотивација и не знам зашо, може пошто виделе потенцијал во Неврус. Инаку Егзотист се исто така предобри, а за другиве не знам, добри се можда, ама не се по мој вкус. Единствено нешто што ме изнервира беше баш тој типот што се придераваше дека погрешно ја доделиле наградата...
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Toa bas sakav da go kazam, ama sepak spored mene Nevrus bolje otsviri od gitaristite na Exotist. I gresno si me razbral, rekov deka se super i sve top kako bend i pesnite im se super, ali gitaristite ne pokazaa nekoi posebni i preteski tehniki.

I gledajki realno site bendovi osven Exotist bea gore dole na isto nivo.

Ja nz pak so ste se popalile so exotist koga se natprevaruvaat so 16 godisni deca, aj protiv Furion da idele...toa e toa so me pravi da kazam deka se niso posebno
Не е финтата да научиш мадерфакерски техники и да набиеш брзина за да те наречат добар гитарист. Пред се треба да имаш идеа што да твориш, како што видов типциве од Рандом имаа елементи од други песни внесено, дури една типка им се раздра Killing in the name of, еве ја да се надоврзам The kids arent allright. Не ги хејтам нешо ама да докажам дека тоа што го свириш ако е и со 3 акорди отсвирено и биде добро и фаќа на уво е тогаш си прав гитарист.

Исто така, шо има везе ако се 16 годишни? Тоа уопште не прави некоја разлика.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
19
Поени од реакции
3
DOBRO SO IMA VEZE KOJ KOLKU GODINI IMA, I ON E GITARIST I DRUGIOT E!!!
aj sea na pr. on ima 20 i kusur godini i nema da go proglasime za najdobar poso ima 20 i kusur godini, so ima veze on e najdobar, zasluzuva da bide najdobar i treba da go proglasat, nema so da se mesaat godini tuka. Natprevarot e za najdobar gitarist, a ne za najmlad - najdobar... I 70 godini da ima, ako e najdobar od site, on treba da zeme nagrada
 
K

k3t

Гостин
... aj procitaj go na Dark King postot use ednas, tamu ti e odgovrot.

a Maarko se slagam deka gitarist e onoj so ima svoj stil, so znae nesto da otsviri cisto i gitarata da vadi milozvucen zvuk. Ne e bitno, ne sum go cul ubavo Vasko kako sviri, vcera na kratko go vidov na 1-2 pesni a Nevrus se pokaza mnogu podobro spored mene.

A toa so site pesni bea kopii..znam, samo 3 benda imaa unikatni pesni, se drugo bese plagijat
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Ја мислам на k3t да му дадеме "Највечи комичар". Кој техники ги покажал Нервус бе...држење на гитара испод папок и трзање од рамо?
 
Член од
28 април 2009
Мислења
19
Поени од реакции
3
Druze ja ne go barav odgovorot, go dadov odgovorot ako ne citas ubavo, ali aj neka ti bide...
 
Член од
18 април 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
ok bese celiov rock fest.. mnogu metalci duri i premnogu ali super otsvirea.. primary bea uzas neznam kako mozea da gi primat na festivalov a ne pa da tepaat, carnage se super ali so tolku loso ozvucenje nastana haos i ne se razbirase koj so sviri, rebelions bea dobri (super vokal), exotist mi se svigjaa mnogu ( toj keljaviot mnogu dobro otsvire), generiss pop punk onaka niso posebno, random bea mnogu dobri posebno mi se svigjase vokalot i spored mene najdobri bea heart stroke! solidni gitari, odlicen bubnjar i nenormalni bass linii!
 

gooner

дежурен топџија
Член од
10 јуни 2008
Мислења
169
Поени од реакции
6
Кој по што си е :D

Честито Exotist :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom