Rock Fest 2010 М.К.Ц.

Член од
4 март 2010
Мислења
15
Поени од реакции
0
Не можеше повеќе љубомора да вметнеш у постов, нели?
Многу ме курчат вакви ствари. Океј личност си, али постов не ти е на место.

Да, беше наместено во други погледи. BTH (also known as Beyind The Horizont :)) не гласаа за НИКОЈ затоа што сакаа да останат поштени, освен егоцентричните егоцентрици Перо и Суре кои си гласаа сами за себе. И неможеш да кажеш дека Ѕвер не ја заслужува гитарата затоа што типот свири откако знае за себе, и свири предобро! Он живее за да свири, ми кажувале дека уште од 6 години си штедел пари за да си купи гитара.

А Дамир кој толку го воршипуваш и се надевам дека не му имаш изградено култ, формирано секта кај што се величи неговото име зошто го спомнуваш во секој пост поврзан со рок свирки, НЕ ЗНАЕ ДА СВИРИ НА ГИТАРА и во никој случај да се споредува со Ѕвер, затоа што знае 4 акорди и 3 солажи кои сам си ги измислил и за кои никој со сигурност, па ни самиот Дамир, неможе да каже дека знае да ги свири, зошто сеуште е во игра опцијата на секој настан различно да свири и никој да не примети ЗАТОА ШТО САМ СИ ГИ ИЗМИСЛИЛ!

No hard feelings...
dobro sea prijatel da te prasam jas tebe a ako ne si go izmislish soloto kako kje bide tvoj pesnata ?:) bas toa me interesira aj toa i dobro a od kaj znaesh ti od koga sviram jas i gitara i kako sviram gitara koi se tie 4 akordi sto gi znam ? Koj faktor bi bil ti vaka kako stucno ziri da me cenish mene za svirenje.??? uostalom prasaj go i drugar ti Zver sto misli za moeto svirenje jas nemam nisto protiv licnoto mislenje postovam sto taka imash izgradeno odredeno mislenje za mene samo ne mi e jasno toa so vikash sam si gi izmislil pa koj da mi gi izmisli solazite vo moite pesni ?
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Ова е упатено до дечкото што по втор пат мислам го шитнаа неговите другари од бенд... Друже на твое место да сум до сеа би ги мавал со басови и гитари останатите од бендот. Секоја чест ако не ти е бед вака. (у случај ако си на форумов друже е упатено ова)

Иначе честитки кон Exotist, фаворити сте ми за даље дека стварно корнете и мрсночи сте!
 
Член од
4 март 2010
Мислења
15
Поени од реакции
0
супер беа exorcist... иначе дечкото е мн откачен стом сам излезе да свири ...риспект братче и земи закољи тоа лугето од бенд што ти се
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
Не можеше повеќе љубомора да вметнеш у постов, нели?
Многу ме курчат вакви ствари. Океј личност си, али постов не ти е на место.

Да, беше наместено во други погледи. BTH (also known as Beyind The Horizont :)) не гласаа за НИКОЈ затоа што сакаа да останат поштени, освен егоцентричните егоцентрици Перо и Суре кои си гласаа сами за себе. И неможеш да кажеш дека Ѕвер не ја заслужува гитарата затоа што типот свири откако знае за себе, и свири предобро! Он живее за да свири, ми кажувале дека уште од 6 години си штедел пари за да си купи гитара.

А Дамир кој толку го воршипуваш и се надевам дека не му имаш изградено култ, формирано секта кај што се величи неговото име зошто го спомнуваш во секој пост поврзан со рок свирки, НЕ ЗНАЕ ДА СВИРИ НА ГИТАРА и во никој случај да се споредува со Ѕвер, затоа што знае 4 акорди и 3 солажи кои сам си ги измислил и за кои никој со сигурност, па ни самиот Дамир, неможе да каже дека знае да ги свири, зошто сеуште е во игра опцијата на секој настан различно да свири и никој да не примети ЗАТОА ШТО САМ СИ ГИ ИЗМИСЛИЛ!

No hard feelings...
Od kaj ne najde mene i sure egocentricni, ziti se?? i ako uopste go mislis toa, ne go zbori u prazno poso ja nikad ne sum glasal sam za sebe, a ni sure, i ne znam od kaj ti se tie muabeti deka sme glasale za sebe.
 
Член од
4 март 2010
Мислења
15
Поени од реакции
0
дечково побркал појмови пероооооо :vozbud:
 
Член од
4 март 2010
Мислења
15
Поени од реакции
0
абе Перо не ти дека си побркал појмови него овој со збори дека си егоцентричен или што и да е:vozbud: хаха и дека јас сам си ги измислувам солажите
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
He is a she btw XD
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Иначе да ги пофалам Rebelions Wrath, не дека ми се другари нешо, ги имам и по проби слушано ама ептен добро звучеа денес. Материјал за бенгање = IMBA ствар
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
a koe e devojceto? mislam pod Aurora Borealis samo Sure go znam....ne e on:D a?

абе Перо не ти дека си побркал појмови него овој со збори дека си егоцентричен или што и да е:vozbud: хаха и дека јас сам си ги измислувам солажите
auuuu abe ama sum kjorav onoa deckovo pobrkal pojmovi sum go procital decko SI pobrkal pojmovi:D:D my mistake:D
 
Член од
4 март 2010
Мислења
15
Поени од реакции
0
ne be ti na mesto si i stvarno ne mi e jasna devojkata ajde sakam da mi pokaze ona kako se sviri gitara posto ocigledno jas neznam :) i jas mislev prvo deka e sure si vikam sto me ruga sure pa sega :) haha
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Не можеше повеќе љубомора да вметнеш у постов, нели?
Многу ме курчат вакви ствари. Океј личност си, али постов не ти е на место.

Да, беше наместено во други погледи. BTH (also known as Beyind The Horizont :)) не гласаа за НИКОЈ затоа што сакаа да останат поштени, освен егоцентричните егоцентрици Перо и Суре кои си гласаа сами за себе. И неможеш да кажеш дека Ѕвер не ја заслужува гитарата затоа што типот свири откако знае за себе, и свири предобро! Он живее за да свири, ми кажувале дека уште од 6 години си штедел пари за да си купи гитара.

А Дамир кој толку го воршипуваш и се надевам дека не му имаш изградено култ, формирано секта кај што се величи неговото име зошто го спомнуваш во секој пост поврзан со рок свирки, НЕ ЗНАЕ ДА СВИРИ НА ГИТАРА и во никој случај да се споредува со Ѕвер, затоа што знае 4 акорди и 3 солажи кои сам си ги измислил и за кои никој со сигурност, па ни самиот Дамир, неможе да каже дека знае да ги свири, зошто сеуште е во игра опцијата на секој настан различно да свири и никој да не примети ЗАТОА ШТО САМ СИ ГИ ИЗМИСЛИЛ!

No hard feelings...
Малце да те поправам само. Реално гледано Ѕвер е профи во свирење се, највеќе ја има брзината ама не е се до брзината сепак, искрено од БТХ каде каде повеќе ми се свиѓа како свири Перо дека ја има целосноста во свирењето на гитара (брзина, техника, чистината, постапно учење на свирењето на гитарата)Не му мислам ништо лошо на Ѕвер сепак и другарче ми е и го имам слушано по гаражи и може да се каже се имам дивено на неговото свирење. Само реално си глеам на работите.

Иначе Дамир според мене супер свири, ништо не му фали. Еве на пример јас можам да сонувам да свирам како него, можно е некад ако се нафатам ептен со гитарата. Ама не ти е само на место коментарот со тоа дека не зане да свири. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom