Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Real im ponudil mna Bayern 50milioni za Shwajnshtajger no ponudata ja odbile Bavarcite
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Сакав да дојди Швајни но тоа е мишн инпосибл..... :(
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Ако дојде еден од Швајнштајгер и Де Роси, ке биде перфектно све, али и тогаш ке треба уште десен и лев бек и тоа се вкупно 4 нови првотимци, што ни малку не ми се свиѓа.
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
И фун клубов не е како шо беше... ако се слушате шо зборувате јас е.. т.е ако се читате шо пишувате ...... Швајни 50милиони ? ... ај за Маикон ок 35мил... Де Роси Дооденион шо играше за Италија ако е тој... во Реал ? .... Други кој се? Bullshit... оти еднаш веќе не ставате само Official things... а не шпекулации кои ви се Булшит... срамно.... ако имам 4 post's вкрст ... али си следам доволно ..т.е само читам... али ова е ... претеризам :S
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Вакво нешто одамна не ме изнасмеало.70М не да ги давам,да ми даваат не го земам.:pos:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.528
Поени од реакции
14.208
Ако дојде еден од Швајнштајгер и Де Роси, ке биде перфектно све, али и тогаш ке треба уште десен и лев бек и тоа се вкупно 4 нови првотимци, што ни малку не ми се свиѓа.
Што ако имаме 3-4 нови играчи, костурот на тимот останува ист, нападот не се менува, средниот ред останува ист, само Ди Мариа како лево крило затоа што е стварно потребен, а можеби и партнер на Чаби. Тоа нема ништо да промени во филозофијата на играта, и така лани нон-стоп се менуваа Гаго и Ласана Диара. Само одбраната треба да се уигра, да почне добро да соработува меѓу себе, а тоа ќе се направи уште на подготовките.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Што ако имаме 3-4 нови играчи, костурот на тимот останува ист, нападот не се менува, средниот ред останува ист, само Ди Мариа како лево крило затоа што е стварно потребен, а можеби и партнер на Чаби. Тоа нема ништо да промени во филозофијата на играта, и така лани нон-стоп се менуваа Гаго и Ласана Диара. Само одбраната треба да се уигра, да почне добро да соработува меѓу себе, а тоа ќе се направи уште на подготовките.
Ајде добро, ама еве памти ми го зборот ке видиш ако тргне нешто лошо (недај боже) дека коментарите ке бидат не сме доволно воиграни иначе све што е потребно имаме. Само ајде ке видиме што носи времето дај боже да не сум во право.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Ако дојде еден од Швајнштајгер и Де Роси, ке биде перфектно све, али и тогаш ке треба уште десен и лев бек и тоа се вкупно 4 нови првотимци, што ни малку не ми се свиѓа.
Може да влијае тоа до одреден степен ама немора да значи. Има голема разлика од лани.
Прво, лани немавме лидер во тимот. Ок, Касиљас да, ама ипак неможе голманот да ти биде лидер. Годинава го добивме тој лидер во Роналдо, така да сега другите само треба да се вклопат во мозаикот.

Второ, добиваш играчи на неопходни позиции каде лани имавме дупка. Значи добиваш второ крило кое лани го немаше, добиваш 2 плеј/деструктивец - место за кое лани се менуваа Ласс и Гаго и двајцата не се покажаа како што треба, добиваш лев бек за кој знаеме колку ни е потребен.

Е сеа добиваш десен бек, според мене непотребно, затоа што таму веќе го имаш еден од најдобрите, плус помлад а искусен, и веќе „улегнат“, нов вице-капитен, кој непотребно ќе виде префрлуван на стоперска позиција. Според мене доколку не се смета на Албиол во прв тим, поарно е да се земе нов централен дефанзивец, кој може да биде и поисплатлив од Маикон.
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
495
Поени од реакции
83
Честито нов играч, да му тргне на Ди Марија, се надевам дека ќе го прави она што сите очекуваат да го прави. (доцнам малку, ама колку да му посакам среќа). Мое мислење, овојпат за Маикон, е дека не треба да се прави проблем за 5 милиони, а и не верувам дека ќе има, познавајќи го Перез. Што се однесува за партнер на Чаби, Швајнштајгер би бил идеален, но знаејќи дека шансите тој да биде доведен се приближни на нула, би се обидел (како јас да се прашувам :) ) со Џерард. Мислам дека има уште 3-4 години добра игра во него.

--- надополнето ---

Може да влијае тоа до одреден степен ама немора да значи. Има голема разлика од лани.
Прво, лани немавме лидер во тимот. Ок, Касиљас да, ама ипак неможе голманот да ти биде лидер. Годинава го добивме тој лидер во Роналдо, така да сега другите само треба да се вклопат во мозаикот.

Второ, добиваш играчи на неопходни позиции каде лани имавме дупка. Значи добиваш второ крило кое лани го немаше, добиваш 2 плеј/деструктивец - место за кое лани се менуваа Ласс и Гаго и двајцата не се покажаа како што треба, добиваш лев бек за кој знаеме колку ни е потребен.

Е сеа добиваш десен бек, според мене непотребно, затоа што таму веќе го имаш еден од најдобрите, плус помлад а искусен, и веќе „улегнат“, нов вице-капитен, кој непотребно ќе виде префрлуван на стоперска позиција. Според мене доколку не се смета на Албиол во прв тим, поарно е да се земе нов централен дефанзивец, кој може да биде и поисплатлив од Маикон.
Ќе видиш следнава сезона, кога Рамос ќе игра константно како ЦБ, каков класа централен сме имале во него, а истовремено ќе се увериш во можностите на Маикон.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.686
Поени од реакции
43.732
A клаузулата за заминување на Рамос колкава е ? Аналогна да не е на неговата вистинска вредност ? Маикон има уште 4-5 години игра на асално ниво, таков тип на играч е, створење, па ако еден Ди Марија вреди 25 милиони евра ( нема везе што игра на друга позиција ), ако Лотито бара 20плус за Коларов кој има една година до истек на договор, да не очекуваше толку да бара и Морати за убер најдобриот десен бек у моментов на планетава.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom