Kurtlar Vadisi - Долина на волците

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
А да не знае некој со Елиф,Ерен,Сејфо шо ке се случи..
 
Член од
12 март 2010
Мислења
389
Поени од реакции
42
серијава е за осуда!
ова не е филм од саат и пол,ова е константно труење колку големи фраери се мафијашите колку добри жени имаат колку пари за кратко време се праат итн итн...... и тоа се пласира на секојдневна доза а тоа го гледаат млаади пубртетлии амбициозни фраери со желба за успех во животот цатајење....серијава има лошо влијанје поради фактот што не е игран филм туку сериски и труе.

Ваљда не се толку ретарди а1 да купиле втора /трета сезона
абееее ти го напрај филмов како "Ране"... нема везе,добар си е...:vozbud::pos2::pos2::toe:
Да бе и од шо че го гледаат филмот сите мафијаши ќе станат. Мафијаш не се станува со гледање филмови. А во ваквите филмови не се промовира криминал. Јунаците од Ране го завршија животот на 17 години. Тоа е наравоучение. А во Волциве целта е да се разбие мафијата преку инфилтрирање во неа. Опасниот живот носи сјај и богатство но носи и брза смрт и живот на работ. Секој од ликовите во филмот е пишман што влегол во таков живот. Но оттаму се излегува само во ковчег.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Да бе и од шо че го гледаат филмот сите мафијаши ќе станат. Мафијаш не се станува со гледање филмови. А во ваквите филмови не се промовира криминал. Јунаците од Ране го завршија животот на 17 години. Тоа е наравоучение. А во Волциве целта е да се разбие мафијата преку инфилтрирање во неа. Опасниот живот носи сјај и богатство но носи и брза смрт и живот на работ. Секој од ликовите во филмот е пишман што влегол во таков живот. Но оттаму се излегува само во ковчег.
Леле те молам коментаров аман чоек.
Целта е една, она што го гледаат мали деца, сечење глави, кршење раце,нозе, сечење прсти.. мислиш дека мало дете ќе се замисли и ќе си речи "Абе целта на филмов е да се разбие мафијава?"
Филмов ко прво е за над 16 години, ко второ треба покасно да го даваат на пример кун 23.30, а не во ударен термин.

Завчера поминвет едни деца најмногу 7-8 години ако имаа,се враќаат од нашколо со пиштоли на дијаболи и едниот викаше "Чакар, убиј ги!" и фатија со пиштолите по една мачка да пукаат.

Има многу примери каде што некој си го има згрозено сопствениот или има посегнато по туѓ живот, токму под влијание на телевизијата.
@bold: Не бе каков криминал, треба да се запознае подобро анатомијата на човечкото тело.

Јас лично, го глеам филмов,ама далеку од тоа дека би требало да е дозволен за деца под 16 години.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Сапуница ми е еј како Шехерзад исто секоја епизода по еден колат пута триста удри математика :icon_lol:.
Чиста сапуница ништо друго....
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Кога ќе ја има репризата од Петокот?
 
Член од
12 март 2010
Мислења
389
Поени од реакции
42
Леле те молам коментаров аман чоек.
Целта е една, она што го гледаат мали деца, сечење глави, кршење раце,нозе, сечење прсти.. мислиш дека мало дете ќе се замисли и ќе си речи "Абе целта на филмов е да се разбие мафијава?"
Филмов ко прво е за над 16 години, ко второ треба покасно да го даваат на пример кун 23.30, а не во ударен термин.

Завчера поминвет едни деца најмногу 7-8 години ако имаа,се враќаат од нашколо со пиштоли на дијаболи и едниот викаше "Чакар, убиј ги!" и фатија со пиштолите по една мачка да пукаат.

Има многу примери каде што некој си го има згрозено сопствениот или има посегнато по туѓ живот, токму под влијание на телевизијата.
@bold: Не бе каков криминал, треба да се запознае подобро анатомијата на човечкото тело.

Јас лично, го глеам филмов,ама далеку од тоа дека би требало да е дозволен за деца под 16 години.
па кој вика дека треба да е дозволен за деца под 16 години. мојот коментар се однесуваше на поентата на филмот дека не промовира криминал. ама арно велиш некои и над 16 се заостанати па не можат да ја сфатат поентата. во секој случај има премногу крв за да го гледаат деца. Ти текнува на Трст виа Скопје. Тој филм промовира насилство повеќе од Волциве, сите главни ликови се криминалци. Па не се народија едно чудо деликвенти во ’87 кога играше. Криминалот процвета една деценија подоцна како резултат на одредени општествени околности, а не на филмови. Ко така и Скарфејс и Кум треба да се забранат а грниците на овие филмови се во интервал 12-18 години зависно од државата.
Филм не можи да те направи криминалец. Криминалците не седат дома да гледаат филмови.
 
J

JOEY JORDISON

Гостин
Почнав да ја следам пред еден месец И Najzakon mi e :cuc::cuc:Сашо Тасевски-Чакар Типот е Ѕвер :):):)



 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
па кој вика дека треба да е дозволен за деца под 16 години. мојот коментар се однесуваше на поентата на филмот дека не промовира криминал. ама арно велиш некои и над 16 се заостанати па не можат да ја сфатат поентата. во секој случај има премногу крв за да го гледаат деца. Ти текнува на Трст виа Скопје. Тој филм промовира насилство повеќе од Волциве, сите главни ликови се криминалци. Па не се народија едно чудо деликвенти во ’87 кога играше. Криминалот процвета една деценија подоцна како резултат на одредени општествени околности, а не на филмови. Ко така и Скарфејс и Кум треба да се забранат а грниците на овие филмови се во интервал 12-18 години зависно од државата.
Филм не можи да те направи криминалец. Криминалците не седат дома да гледаат филмови.
Човече, во филмон има некои сцени кои благо кажано се одвратни.
Во такви моменти,богами дури ги глеам тие сцени ич не размислувам за неговата поента, разбивање на криминал и слично.
И не ми ги сфати примерите, значи јас не реков да станат мафијаши ко незнам овие шо се во филмов, далеку од тоа.
Ама факт е дека на некој сигурно му влијае негативно т.е. да потпадне под влијание и да проба да ги прави сличниве работи ко на филмов,без малку да размисли.
Друго, не се навраќај на тие времиња кога привилегија беше да имаш дома телевизор. Сега медиумите се насекаде околу нас, секојдневие се.
Криминалот покрај општествените проблеми, се појавува и како чалам. Онака демек "најак сум,никој не смее да ме опули накриво,а камоли да ми речи нешо"

Крај краева секој со својата памет,но филмов дава поинтересни идеи како да го повредиш некого.
 
Член од
12 март 2010
Мислења
389
Поени од реакции
42
Човече, во филмон има некои сцени кои благо кажано се одвратни.
Во такви моменти,богами дури ги глеам тие сцени ич не размислувам за неговата поента, разбивање на криминал и слично.
И не ми ги сфати примерите, значи јас не реков да станат мафијаши ко незнам овие шо се во филмов, далеку од тоа.
Ама факт е дека на некој сигурно му влијае негативно т.е. да потпадне под влијание и да проба да ги прави сличниве работи ко на филмов,без малку да размисли.
Друго, не се навраќај на тие времиња кога привилегија беше да имаш дома телевизор. Сега медиумите се насекаде околу нас, секојдневие се.
Криминалот покрај општествените проблеми, се појавува и како чалам. Онака демек "најак сум,никој не смее да ме опули накриво,а камоли да ми речи нешо"

Крај краева секој со својата памет,но филмов дава поинтересни идеи како да го повредиш некого.
Ако го гледаш филмот ќе забележиш дека секој што многу се чалами на крај го крка стапот. Факат дека има хардкор сцени, мене поради тоа ми се допаѓа, оти не е лигав како другиве сапуници. Дека не треба деца да го гледаат не треба, на место ти е предлогот да се премести терминот покасно, иако и тоа не е решение. Добро рече секој со својот памет.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
146
Поени од реакции
6
Абе ај доста кажвите кој треби да го гледа кој не.. дај гледајте си за вас... не мешајте му се на другите, тие самите можат да оценат дали им е добар филмиот или не, или пак лошо влија врз нив ;) Најзакон филм :D
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Умре Абузер а ? :)
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Што го тупите бе, ако почнеме да наогаме маани тогаш и Том и Џери ке испадне дека треба да го забранат.
Ова е еден од најдобрите сериски филмови што го дале на А1 заедно со Lost, 24, CSI и други такви, да не ги набројувам.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Филмот а најдобар до сега !! Си го гледам секој ден, али сега Чакар ке умрел !! :( WTF ?!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom