Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Инаку како Руни со коленото?сериозно ли е или има шанси да настапи во Сабота?
И да нема повреда сепак мислам дека Ферги ќе го одмора, ако има потреба ќе влезе во игра.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
. But if you look at the win over Liverpool, Dimitar Berbatov didn't play, Jonny Evans and Rafael were on the bench, while Ryan Giggs and Paul Scholes only played cameo roles as substitutes. So if they are playing then it's not as if it's a weakened team."
Што значи ова се стартерите за против Болтон, мада мислам Еванс нема да настапи зошто Фергусон ќе ја тера одбраната со Вида Рио како стопери до крај, не може да си дозволи таков луксуз да одмора некој од двајцава, одморени се до бескрај :)

П.С. Кој смех ми е кога читам по фан клубовиве радости дека Руни немало да игра подолго :pos2: Кој добар mind game е повредава на Руни од стариот, алал да му е :icon_lol:
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.213
Поени од реакции
1.713
Сите што не земаа маичка од првата тура, во сабота во Шенклис ќе можат да си кажат бројче за втората тура.
Чисто онака да питам, не беа 200? Пошто на фб ми стигна: cenata na maicite e 250 den,imate sliki staveno kako izgledaat i koj saka neka dojde vo shanklys vo sab ili vtornik neka si poraca i neka si zeme pari...

btw едно типче запиша бројчиња за мене, дали ќе се готови, дали ќе ме мерат...кој ќе ги разбере...
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Чисто онака да питам, не беа 200? Пошто на фб ми стигна: cenata na maicite e 250 den,imate sliki staveno kako izgledaat i koj saka neka dojde vo shanklys vo sab ili vtornik neka si poraca i neka si zeme pari...

btw едно типче запиша бројчиња за мене, дали ќе се готови, дали ќе ме мерат...кој ќе ги разбере...
Да, оваа тура ќе е 250, првата беше 200 како еден вид на промотивна цена, слики има и тука и во груапата на Фејсбук. Иначе за тебе друже ко што те знам XL ќе ти е топ :smir:.

Болтон - МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД, заедничко следење
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
99% одам во минхен :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Убав помин.:smir: Ѓерманците се познати по добрата фудбалска атмосфера, + пиењето пиво на натпреварот мх мх мх, абе мераци :)
За стадионот секој коментар е излишен. Олд Трафорд на 21от век...
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Нани потпишал нов договор со клубот до Јуни 2014 потврдено од официјална!:smir:

Нани во Јунајтед до 2014:



Манчестер Јунајтед со задоволство може да објави дека клубот потпиша нов четиригодишен договор со Луис Нани кој го обврзува да остане во Јунајтед до Јуни 2014.

"Нани е неверојатен талент и постајано напредува на секој натпревар откако притигна во клубот."- Сер Алекс Фергусон

"Ние сме пресреќни што тој го потпиша новиот договор и јас сум сигурен дека тој ќе биде долго во Манчестер Јунајтед."

Нани кој потпиша за Манчестер во Јули 2007 од Спортинг Лисабон изјави: "Јас сум пресреќен што потпишан нов договор. За мене беше сон да се игра за Манчестер Јунајтед."

"Многу ми помогнаа од управата на клубот и играм помеѓу најдобрите фудбалери во светот."

"Сакам да освојам што повеќе трофеи со клубот."

Извор!
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Нани со нов договор до 2014

Ах ме претекнал :)

Други новости:

Руни е фит, никакви проблеми немал со коленото, Сколси е фит истотака откако имаше проблем со коленото, Рајан уште 1 недела без никакви проблеми тренира.Џон О`Шеј за првпат вратен на тренинзите вчера, можно е да игра на почетокот на Април.More to follow..
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
382
Поени од реакции
25
Нани потпишал нов договор со клубот до Јуни 2014 потврдено од официјална!:smir:

Нани во Јунајтед до 2014:



Манчестер Јунајтед со задоволство може да објави дека клубот потпиша нов четиригодишен договор со Луис Нани кој го обврзува да остане во Јунајтед до Јуни 2014.

"Нани е неверојатен талент и постајано напредува на секој натпревар откако притигна во клубот."- Сер Алекс Фергусон

"Ние сме пресреќни што тој го потпиша новиот договор и јас сум сигурен дека тој ќе биде долго во Манчестер Јунајтед."

Нани кој потпиша за Манчестер во Јули 2007 од Спортинг Лисабон изјави: "Јас сум пресреќен што потпишан нов договор. За мене беше сон да се игра за Манчестер Јунајтед."

"Многу ми помогнаа од управата на клубот и играм помеѓу најдобрите фудбалери во светот."

"Сакам да освојам што повеќе трофеи со клубот."

Извор!
Баш и така си мислев дека Нани нема да го напушти Манчестер,се недевам деа и тој еден ден ќе го достигне Руни Роналдо кој се дел од производите на Манчестер јунајтед:helou:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.768
Поени од реакции
6.735
не знам дали го имате прочитано ова но интересна сторија е..



http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=8baa900d-8362-4367-9c2e-b84a04e65200&ln=3&typeBack=Последни Вести
За кој к** ќе градат стадион ако нема клуб да игра на него. Да се фрлало така за џабе 3,5 милиони евра. Тууууууууу мајката...
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
За кој к** ќе градат стадион ако нема клуб да игра на него. Да се фрлало така за џабе 3,5 милиони евра. Тууууууууу мајката...
Кај прочита дека нема кој да игра на него ?!? :punish:
Стадионот си го гради F.C. United of Manchester - клуб формиран од навивачи на Man. Utd. поради незадоволството од преземањето на клубот од Малком Глејзер...... Клубот е формиран пред 5 години, започна да игра во 10-тата лига во Англија, сега е член на 7-ма лига.
Најголем дел од парите ке бидат собрани преку донации...:smir:
 

hYstericAl

Front Bumper
Член од
10 март 2010
Мислења
336
Поени од реакции
305
Со Германците тешко ни иде .. да се надеваме дека нема да има проблем со Баерн :)

REDS RETURN TO GERMANY

There’s room for improvement in United’s away record against German clubs – with just three wins in ten games. Here’s a reminder of the Reds’ previous encounters…
Bayer Leverkusen (Played 2, Won 1, Drawn 1, Lost 0)
United have never lost to Leverkusen - but that doesn’t stop us turning grey at the mention of the name. Despite Keano’s strike, the Reds bowed out of the '02 semi’s on away goals after drawing 1-1. A 2-1 group-stage win in 02/03 - Ruud scoring two, Berba netting for Bayer - hardly made up for it.
Bayern Munich (P 3, W 0, D 2, L 1)
Although United unforgettably beat Bayern at the Nou Camp, there’s been no success in Germany. A quarter-final exit in 2000/01 (1-2, Giggs scored) was sandwiched between two group-stage draws when Bayern levelled in the final minutes. How ironic. The first visit in ‘98/99 ended 2-2 (Yorke, Scholes) and United’s last trip in ‘01/02 finished 1-1 (Van Nistelrooy).
Borussia Dortmund (P 2, W 0, D 1, L 1)
United’s first-ever German opponents were genial hosts; they didn’t score against Matt Busby’s pioneering side, who duly went through on aggregate in ‘56/57 after drawing 0-0. Forty years passed before the clubs met again and this time Dortmund had the last laugh, inflicting shock 0-1 defeats in both legs of the ‘96/97 semi.
VfB Stuttgart (P 1, W 0, D 0, L 1)
Only a group-stage stumble in '03/04 – United conceded two goals in two minutes, early in the second half, and lost 1-2 despite Ruud pulling a goal back from the penalty spot.
ASK Vorwaerts (P 1, W 1, D 0, L 0)
The ‘65/66 campaign was best remembered for Best’s performance away to Benfica, but in the first round, the Reds won 2-0 in East Berlin, courtesy of Denis Law and John Connelly.
Wolfsburg (P 1, W 1, D 0, L 0)
We’ve saved the best until last, or are we just being alphabetical? Whatever, December’s 3-1 win was United’s biggest victory in Germany to date. Shame Michael Owen won’t be fit for Tuesday – his hat-trick against Wolfsburg was his second in Deutschland, following England’s famous 5-1 win there in 2001.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom