T-mobile со поскапи и нови тарифи ?

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
И јас одма се изнервирав, ама ко шо гледам сега цените се со ддв. мислам дека порано пишуваше плус 18 % ддв? или грешам. Помни некој?
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
И јас одма се изнервирав, ама ко шо гледам сега цените се со ддв. мислам дека порано пишуваше плус 18 % ддв? или грешам. Помни некој?
Отсекогаш на крајот доле со ситни букви пишува цените се без ддв, со ддв толку и толку, за човек кога ке види пониска цена да се израдува, ама луѓето не секогаш ги забележуваат тоа ситните букви...па немаат сите добар вид.:toe:
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
фрлајте тоа картиците од ТМобиле бе ... :tapp: уште ли ве бричат ... :tapp:
Сите се исти не само T-mobile ,сега цените се секаде исти кај сите оператори како договорени да се ... цените се исти како тие што ги постирав погоре од t-mobile ако грешам нека ме поправи некој.
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
Отсекогаш на крајот доле со ситни букви пишува цените се без ддв, со ддв толку и толку, за човек кога ке види пониска цена да се израдува, ама луѓето не секогаш ги забележуваат тоа ситните букви...па немаат сите добар вид.:toe:
ама порано беа без ддв пишани, така? пишуваше - во цената не е пресметан ддв од 18%
ор нат :)
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Сите се исти не само T-mobile ,сега цените се секаде исти кај сите оператори како договорени да се ... цените се исти како тие што ги постирав погоре од t-mobile ако грешам нека ме поправи некој.
Јас сум на ВиП постпејд и можам да кажам дека скоро 50% е поефтино од она шо си постирал од ТМобиле ..
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Јас сум на ВиП постпејд и можам да кажам дека скоро 50% е поефтино од она шо си постирал од ТМобиле ..
Еве ги цените од VIP за постпејд јас не гледам 50% поефтино од t-mobile ,дали имаш видено добро пред да постираш ?

 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
Еве ги цените од VIP за постпејд јас не гледам 50% поефтино од t-mobile ,дали имаш видено добро пред да постираш ?

Да, слични се, ама на вип имаш бесплатни раговори кон вип, само за тој најмалиот пакет важи за еден број :)
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Со ВИП цените се со пресметан ддв за разлика од Т-Мобиле, башка како што веќе кажаа во ВИП зборуваш без пари така да претплатата ти оди само за разговор со другите мрежи што не е случај со Т-Мобиле и на крај со ВИП нема воспоставување повик од 3 ден. што не е пак случај со Т-мобиле.

ВИП се трипати поефтини од Т-Мобиле.:toe:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Еве ги цените од VIP за постпејд јас не гледам 50% поефтино од t-mobile ,дали имаш видено добро пред да постираш ?

ајде кој модел .. земи го оној со претплата од 590денара ... просечен пакет кој повеќето го користат и можат да си го дозволат ...

- ВИП имаш бесплатни разговори кон било кој ВИП број 15-16часа во месецот или може да се каже неограничено ...
- ВИП 5.9 ден кон БИЛО КОЈ друг мобилен оператор или фиксен без разлика

ТМобиле Флекс 599ден- 6.1денар КОН СЕКОГО па и кон ТМобиле .. значи нема 16часа гратис
Тмобиле Релакс Медиум 599ден - 8.1 кон сите алооо :tapp:, 8.1 нормална тарифа :tapp:... а ќе чекаме за ефтина тарифа да се јавиме за 3.6ден лол :tapp::kesa:

Релакс Фамили 8.1 кон сите :tapp: 3.6 во ефтина :kesa:


ај сега кажи ми кој е поефтин ...
и реков можеби скоро 50% а не 50 .... ама не е 50 туку е 35-40 :toe:

Со ВИП цените се со пресметан ддв за разлика од Т-Мобиле, башка како што веќе кажаа во ВИП зборуваш без пари така да претплатата ти оди само за разговор со другите мрежи што не е случај со Т-Мобиле и на крај со ВИП нема воспоставување повик од 3 што не е пак случај со Т-мобиле.

ВИП се трипати поефтини од Т-Мобиле.:toe:
во табеливе е со пресметан ДДВ и кај ТМобиле и Кај ВИП ...
без разлика ... ВИП е каде каде поефтин :toe:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
vrti suci site se isti
samo mislam deka t-mobile e najdobar od site a neznam zosto:)
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
Хаха добро е на време го раскинав после 3 години ебавање со нив ... :vozbud:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
И телефон и све у курац. Поготово Т-мобиле. Да ми помине „доверба 24“, го префрлам бројот на вип.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
Како го раскина договорот си плати пенали или ..?
Не платив ништо, договорот беше склучен на 24 месеци на име на татко ми ама кога поминаа 24 месеци татко ми не потпиша за продолжување туку онака си продолжив да го користам, кога отиде да го раскине само проверија дали сите долгови се подмирени и толку .. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom