A1 Net Lite безжичен Интернет - генерална дискусија

Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
E што е де. Пукна изгледа малце работата цела. 181 и порано си беше број на Он.нет (Онтел) и им беше за техничка поддршка (заедно со 5110000 и 3099999 или така нешто). И Пепи Чемеригиќ си отиде од БООМ како директор, и си се врати (т.е. остана) само во Он.Нет. Нешто мириса у тоа ОНЕ маркетиншката групација, ама ај ке видиме. Иначе сеуште сите фирми си работат како посебни правни субјекти, независно колку и да има % Телеком словеније у нив, не се една фирма како милуваат да се претстават од ОНЕ.
Да, ама од дента кога се ребрендираа 181 служеше за се (интернет, телефон, телевизија), а сега е само инфо центар за интернет :/
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
E што е де. Пукна изгледа малце работата цела. 181 и порано си беше број на Он.нет (Онтел) и им беше за техничка поддршка (заедно со 5110000 и 3099999 или така нешто). И Пепи Чемеригиќ си отиде од БООМ како директор, и си се врати (т.е. остана) само во Он.Нет. Нешто мириса у тоа ОНЕ маркетиншката групација, ама ај ке видиме. Иначе сеуште сите фирми си работат како посебни правни субјекти, независно колку и да има % Телеком словеније у нив, не се една фирма како милуваат да се претстават од ОНЕ.
имале проблем.сега повторно на 181 се добива ОНЕ.без теории на голем заговор.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
134
Поени од реакции
4
имале проблем.сега повторно на 181 се добива ОНЕ.без теории на голем заговор.
Времето ке покаже. Ама на телеком оператор вака да му рикне подршката, малце е симптомтично или ај да не права теории на заговор е смешно.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.876
Поени од реакции
16.082


Има ли некој направено миграција во пакетот М т.е од 10гб во 20гб...оти некој ми кажаа дека нема да биди таа цена од 599ден, туку плус 200денари ќе се плаќало
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144


Има ли некој направено миграција во пакетот М т.е од 10гб во 20гб...оти некој ми кажаа дека нема да биди таа цена од 599ден, туку плус 200денари ќе се плаќало
Не ве префрлаат автоматски во тој пакет затоа што веќе сте корисници на м пакетот? :raz:
За тие што користат Duolite знам дека не ги префрлаат, наводно зошто се работи за друг пакет (читај ново име). :uvo:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.876
Поени од реакции
16.082
Не ве префрлаат автоматски во тој пакет затоа што веќе сте корисници на м пакетот? :raz:
За тие што користат Duolite знам дека не ги префрлаат, наводно зошто се работи за друг пакет (читај ново име). :uvo:
Јас денеска напраив нов договор со нив, имав 10гб и морало да се напраи нов договор за да имам 20гб, и ми рекоа дека ќе плаќам 599ден+10ден од претходното:toe:

...а некои шпекулираат дека ќе се плаќа плус 200ден :toe:
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
Јас денеска напраив нов договор со нив, имав 10гб и морало да се напраи нов договор за да имам 20гб, и ми рекоа дека ќе плаќам 599ден+10ден од претходното:toe:

...а некои шпекулираат дека ќе се плаќа плус 200ден :toe:

Плус разлика мегу овие пакети е што дуолајтот има 200 минути вклучено во претплата а кај другиот што си мигрирал нема вклучени бесплатни минути.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
133
Поени од реакции
9
Јас денеска напраив нов договор со нив, имав 10гб и морало да се напраи нов договор за да имам 20гб, и ми рекоа дека ќе плаќам 599ден+10ден од претходното:toe:

...а некои шпекулираат дека ќе се плаќа плус 200ден :toe:
10 ден. од 1 гига или само +10 денари на целосната сума?
 
Член од
25 март 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Jas sum na One paketot od 30Gb se e ok osven pingot sto e uzas

za britanija i germanija da nezboram

90-100ms za makedonija i uste mi velat dobro e toa ovie od Tkom imale pogolem -_-
od koga stana On.net stana one za nigde e internetot
i uploadot e za nikade vo sporedba so downloadot.
dali ima nekoj isto problemi so pingot poso na internet ne se igra nisto
isto mi kazaa deka se povrzani preku kosovo lele... ne deka imam nesto protiv kosovo ama bas ne se so internetot
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.129
Поени од реакции
790
Јас денеска напраив нов договор со нив, имав 10гб и морало да се напраи нов договор за да имам 20гб, и ми рекоа дека ќе плаќам 599ден+10ден од претходното:toe:

...а некои шпекулираат дека ќе се плаќа плус 200ден :toe:

Пријателе а дали се распраша за брзината на нетот? Останува иста со соло10 (4МБ)? Уствари дали има некој промени од соло 10 освен 10ГБ повеќе интернет?
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.876
Поени од реакции
16.082
Пријателе а дали се распраша за брзината на нетот? Останува иста со соло10 (4МБ)? Уствари дали има некој промени од соло 10 освен 10ГБ повеќе интернет?
Брат веруј договор напраивме, нит знам кога ќе ги имам тие 20гб нит колку ќе биди брзината, се е хаос у пм нека иде, би требало иста да биди брзината :toe:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.564
Поени од реакции
22.328
Јас денеска напраив нов договор со нив, имав 10гб и морало да се напраи нов договор за да имам 20гб, и ми рекоа дека ќе плаќам 599ден+10ден од претходното:toe:

...а некои шпекулираат дека ќе се плаќа плус 200ден :toe:


Аман бе друже што можеш да направиш со тие 20гб?? Јас имам неограничен и за еден месец симнувам преко 80гб..:toe:А да го имам оптичкиот интернет каков што има во Скопје под 200гб нема да сум..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom