Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Па ти мене си ме цитирал и јас те цитирам тебе Моџи Јувентус го направи институција и страв и трепет у италија последните сезони пред 2005
Ок а што неаме асална титула освоено пет години тоа не е битно побитен е моџи да жалиме за моџи во моментов.Имам предлог земи постер од него и стај си го у соба да се потсеќаш мене сега ми требаат титули
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
Ок а што неаме асална титула освоено пет години тоа не е битно побитен е моџи да жалиме за моџи во моментов.Имам предлог земи постер од него и стај си го у соба да се потсеќаш мене сега ми требаат титули
Бог нема да е жив со Марота, Дел Нери и звездите у тимот да дочека титула не па ти, дечко ти се молам изнесувај си твое мислење јас не се палам на Моџи него Моџи го направи Јувентус бренд у Италија како шо на некој начин Абрамович го направи Челзи, за џабе не го тераше и Морати и Берлускони на Моџи
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
јас колку шо знам моџи не летово со измина пред него имаше понуда од бологна и од рома а за јуве мислам дека има забрана до животно во сите клубој можи да оди во италија само во јуве ако знае некој повеке нека ме демантира
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
коа сум напишал?Тоа беше за бетега и не мешај сеа за моџи зборевме што може Секо да оправи тоа што го направи моџи?И оваа управа тешко оправа
Па, Моџи е причинита поради која јас , ти и останативе на форумов сме слушнале за Јувентус во 90тите и сме почнале да навиваме , во спротивно сеа ќе пишувавме во некои од останативе фан клубови ... јас не знам шо сакаш повеќе да направи за клубот ...
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
Па, Моџи е причинита поради која јас , ти и останативе на форумов сме слушнале за Јувентус во 90тите и сме почнале да навиваме , во спротивно сеа ќе пишувавме во некои од останативе фан клубови ... јас не знам шо сакаш повеќе да направи за клубот ...
Па фала богу кој ли само играчи не заиграа за Јувентус благодарение на него, човекот е цар нема шо тука и искрено само во него е спасот според мене, Дел Нери не е некоја класа од тренер ништо повеке од просечен, можеби е рано уште но почетокот на сезоната не ветува ништо добро
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
па и сите екипи поголеми шо се не имресионираја освен челзи сите имаа 2 3 кикса и реал би го ставил во тие шо покажаја повеке

--- надополнето ---

а да и ова сеа баш читав де чеље ке паузира 2 недели поради повреда тоа е одлична вест ама од друга страна немаме никој на негова позиција ке мора или григера или мота да игрет на негова позиција
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
*тука нема ништо добро,очигледна е довербата кон Де Чеље и надеж дека ќе фати некаква форма-подобро ќе беше да игра и да напредува(ако е тоа можно)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
*тука нема ништо добро,очигледна е довербата кон Де Чеље и надеж дека ќе фати некаква форма-подобро ќе беше да игра и да напредува(ако е тоа можно)
точно е тоа ... имаш право
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78

одбраната освен Киело е на скратено работно време,а за третиот гол на полјаците-уууууффффффффф,ремек дело-нема збор.....значи иако нерешено Јувентус покажа дух и од 0-2 со малку среќа ќе победеше да не беше онојј специјалниот од Полска со неговиот хеттрик
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
па и сите екипи поголеми шо се не имресионираја освен челзи сите имаа 2 3 кикса и реал би го ставил во тие шо покажаја повеке

--- надополнето ---

а да и ова сеа баш читав де чеље ке паузира 2 недели поради повреда тоа е одлична вест ама од друга страна немаме никој на негова позиција ке мора или григера или мота да игрет на негова позиција
Groso is back Мислам дека е вратен во првито тим на Јуве а беше во резервниот или Б тимот (незнам како се вика) Колку што разбрав оти на Италијански беше
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.801
Поени од реакции
5.464
Groso is back Мислам дека е вратен во првито тим на Јуве а беше во резервниот или Б тимот (незнам како се вика) Колку што разбрав оти на Италијански беше
Гросо и Салихамиџич нема да заиграат за Јувентус повеќе.

И Дел Нери изјави дека и покрај повредата на Де Чеље смета дека Гросо и Салихамиџич не се кондиционо спремни да бидат повикани во првиот тим.линк
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
вистина е дека не се спремни,ниту поседуваат некоја брзина,но секако би допринесле за конкуренцијата во тимот.....ДеЧеље е брз,ама џабе кога трча како некоја мува без глава,дечкото сосема разочара иако имаше добар старт во Јуве:toe:
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Гросо и Салихамиџич нема да заиграат за Јувентус повеќе.

И Дел Нери изјави дека и покрај повредата на Де Чеље смета дека Гросо и Салихамиџич не се кондиционо спремни да бидат повикани во првиот тим.линк
Гросо колку и да не е спремен сигурен сум дека можеда изигра подобро од Де Чеље, но сепак други се мотивите за нивното изоставување од тимот, тоа што несакаа да прифатат трансвер во друг клуп. На некој начин ова е одмазда и ке скапат во тој втор тим, според мене нема ништо да се постигне со тоа, управата оди со глава во ѕид.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Гросо колку и да не е спремен сигурен сум дека можеда изигра подобро од Де Чеље, но сепак други се мотивите за нивното изоставување од тимот, тоа што несакаа да прифатат трансвер во друг клуп. На некој начин ова е одмазда и ке скапат во тој втор тим, според мене нема ништо да се постигне со тоа, управата оди со глава во ѕид.
и двајцата се при крај со кариерите и очигледно не им е многу до играње фудбал,требаше да ги следат останатите кои го напуштија клубот,вака само останаа на терет на буџетот без никаков допринес,иако и јас мислам дека бавниот Гросо моментално е подобар и од Де Чеље(се чека дебито на Траоре за кој се сомневам дека би покажал нешто:toe:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom