Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.006
Поени од реакции
393
И јас од тоа се плашам брат ... некако ми мириса на лошо работава со Диего.

--- надополнето ---



Добро бе така е зборот, па и два дена се многу :smir:

--- надополнето ---

Колку пари можеме да му земе на Трезеге ?? 3 - 4 милиони можеме ? Ах како се заебавме кога пред две години не го продадовме за 20 милиони, одтогаш човекот пет гола дали даде за Јуве.
Да го телеја два дена, ќе го отелеја до сега:)
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Ди Натале во Јуве за 6 милиони евра, ќе потпише тригодишен договор според кој ќе заработува 1,8 милиони евра по сезона ... наскоро ќе биде официјализирано, од сигурни извори :D
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Ди Натале во Јуве за 6 милиони евра, ќе потпише тригодишен договор според кој ќе заработува 1,8 милиони евра по сезона ... наскоро ќе биде официјализирано, од сигурни извори :D
Одувек ми се свиѓал Ди Натале само да не биде место Диего ,е тогаш ќе биде партали,Ди Натале 32 год. Дел Пиеро 36. и др. над 30:)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Правиме Урнебесен Тим Дечки , ке газиме следната година ...

П.С Ако има хајлајтс некој од денешнава пријателска нека тури да глеаме :)
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Марота е луд бе, тригодишен договор за 33 годишен играч, ненормална работа.
Уште Диего да го продадеме и ќе биде



ова
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Правиме Урнебесен Тим Дечки , ке газиме следната година ...

П.С Ако има хајлајтс некој од денешнава пријателска нека тури да глеаме :)
стварно дај турете да видиме.А работава со Каморанези до кај е знае некој?
 
F

FuckYouAll

Гостин
Ди Натале ин - Трезеге аут би било добра опција и се надевам дека не е голема разликата во парите за кои го даваме Трезеге и парите кои ги даваме за Ди Натале...Диего не верувам дека ке си оди тој ке си игра со Дел Пиеро на едната позиција во нападот(ке се мењаат) а другата ке биде на Амаури и Ди Натале кој засужи ке игра.Германциве го сакаат Диего тоа е очигледно ама мислам дека Марота ке биде зафатен со поважни работи деновиве а тоа се уште тие неколку трансфери што ни останаа да ги направиме.А околу коментарите на Морати :pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk:

Kaкви коментари?
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Ukoliko se Di Natale večeras ne pojavi na prezentaciji Udinesea za ovu sezonu završit će u Juventusu. Vrijednost? 7 miliona eura, manje-više... Više će se znati u narednim satima. Sve zavisi od Juventusa
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Да го телеја два дена, ќе го отелеја до сега:)
Добро,мора да се внимава на вакви работи - посебно со човек кој цела сезона ја преседе на клупа поради повреди. Не ме чуди да го вратат во Англија ако нешто не е во ред физички со него ...
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.730
Поени од реакции
3.741
Одговорот на Андреа Ањели после коментарите на Морати:

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“First of all he ought to start learning how to enjoy his own victories. I think his words were completely pointless.”[/FONT]
Pure class. Културно шамарање у Ањели style :wink:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Добро,мора да се внимава на вакви работи - посебно со човек кој цела сезона ја преседе на клупа поради повреди. Не ме чуди да го вратат во Англија ако нешто не е во ред физички со него ...
Аквилани мораа детално да го прегледаат цел ради повредите посебен третман :)
 
С

сашенко

Гостин
Добро,мора да се внимава на вакви работи - посебно со човек кој цела сезона ја преседе на клупа поради повреди. Не ме чуди да го вратат во Англија ако нешто не е во ред физички со него ...

Па многу нормално.Мора да се провери тоа детално 4 милиона дадовме за да дојде на позајмица и што ако се повреди пак ако не е добро заздравен?Тие пари за што сме ги дале?Да ги делиме со Ливерпул трошоците за неговата плата? Не сме социјално ние, ние сме тим и сакаме играчи кои можат да дадат 200% на терен...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom