Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
П

Паспарту

Гостин
А да го оставите сите џоинтот и да не кроите капа на нероден Петко!? :) Во моментов треба сите (управа, играчи и навивачи) да се сконцентрираат на тоа да се освои 4тото место, а не да се замара(те)ат дали Интер ќе ги казнат или не... Доколку не се пласира Јуве во ЛШ, тешко дека ќе дојдат некои звучни имиња. Па дури и кога би биле на 4то место, ќе треба да се мине едно коло од квалификациите, каде што противник ќе ни биде екипа од Франција, Германија, Шпанија, Англија, што значи и тоа 4то место не гарантира дека ќе игра Јуве во ЛШ следната година.

Бенитез колку и да е добар тактичар, сепак станува збор за најлошиот тренер кога станува збор за трансферите. Купува анонимус играчи од 20мил евра и после 1 година седење на клупа ги продава за 4-5, на една рака му се бројат успешните трансфери. На Јуве му треба тренер како Капело, кој ќе знае да викне на играчите, нешто што ниту еден тренер после него немаше дупе да го направи :) И на крај, на Јувентус очајно му е потребен целосен ремонт, бидејќи од моменталниов тим само Киелини и уште 1-2 заслужуваат да останат :smir:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
де бе само кажав шо пиша Трач.ком.Ќе видиме што ќе биде исходот:toe:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
агентот на бенитез изјави дека се сретнал во милано со Жан-Клод Блан и дека бенитез сака да остани во ливерпул до 2014 но со оглед на финансиската состојба на ливерпул не се исклучува можноста да дојде во јувентус од наредната сезона линк тука
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Дунга ја остава вратата отворена за преселба во Јувентус

Мене ми се допаѓа дунга како тренер,не знам на вас.Со бразил направи одлични игри,без респект кон звездите и неработниците.:smir:
Каков Дунга гледај какви играчи зема за во репрезентација а какви остава и не ги зема :toe:
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Каков Дунга гледај какви играчи зема за во репрезентација а какви остава и не ги зема :toe:
глеам дека тебе ти е битно какви играчи ќе имаме,а не какви резултати.:toe:

Зема непознати играчи,ама па резултати му се беспрекорни.Не знам колку ги пратиш бразил,ама ја зашто сум за бразил од селекциите,знам какви натпревари играат од кога е дунга дојден.А марадона шо зима звезди,гледам многу добри резлитати има со аргентина.:smir:
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
глеам дека тебе ти е битно какви играчи ќе имаме,а не какви резултати.:toe:
Па друже најбитни се играчите тоа е јасно, ако немаш играчи џабе каков било тренер да имаш, со овие играчи Мело, Брацо, баба Легроталица, дедо Канаваро, и 100 Дунги да донесеш нема резултати :toe:
 
Член од
28 август 2008
Мислења
184
Поени од реакции
11
Еве една изјава на Моџи после судењето во вторникот:
"I was never the black sheep of football. I was placed in a certain situation so that others could stay there and do what they wanted," he told Canale 5.
"I was accused because my team was a winning one, and they were the strongest. If the team had lost a few times then all of this would not have happened.
"People claimed that everything Juventus did had an influence on results, but if you look at the phonecalls then the latest are the most problematical." :pos2:


 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Па друже најбитни се играчите тоа е јасно, ако немаш играчи џабе каков било тренер да имаш, со овие играчи Мело, Брацо, баба Легроталица, дедо Канаваро, и 100 Дунги да донесеш нема резултати :toe:
брат,ја мислам дека е повеќе од јасно дека 7-10 души ќе си добијат шут карта летово.само да се остави новиот тренер да си избере играчи,без мешање на челниците,да не биде после овој сакаше него да го земеме,оној сакаше него да го земеме. :smir:
 
Член од
13 април 2010
Мислења
368
Поени од реакции
219
Да се фокусираме на натпреварот со интер ! доста со трансфери, трењери и слично !
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
според газета дело спорт можни формации би биле овие
-------буфон------
---зебина---канаваро----киелини----гросо----
-----сисоко----мело-----маркисио
---------диего--------
------амаури--------дел пиеро
а додека на клупа се Manninger, Legrottaglie, Salihamidzic, Poulsen, Candreva, Camoranesi, Iaquinta
мислам дека на местото од зебина да игра брацо :toe: кажете свое мислење
 
Член од
13 април 2010
Мислења
368
Поени од реакции
219
според газета дело спорт можни формации би биле овие
-------буфон------
---зебина---канаваро----киелини----гросо----
-----сисоко----мело-----маркисио
---------диего--------
------амаури--------дел пиеро
а додека на клупа се Manninger, Legrottaglie, Salihamidzic, Poulsen, Candreva, Camoranesi, Iaquinta
мислам дека на местото од зебина да игра брацо :toe: кажете свое мислење

Се чудам цела сезона нешто... Јас знам дајмонд формација 4-3-1-2... 4ца одбрана, 1 деструктивец, 2 крила, полушпиц и 2 шпица... не ми е јасно како може да игра жак диамонд со 2ца деструктивци ???
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
според газета дело спорт можни формации би биле овие
-------буфон------
---зебина---канаваро----киелини----гросо----
-----сисоко----мело-----маркисио
---------диего--------
------амаури--------дел пиеро
а додека на клупа се Manninger, Legrottaglie, Salihamidzic, Poulsen, Candreva, Camoranesi, Iaquinta
мислам дека на местото од зебина да игра брацо :toe: кажете свое мислење
Остај Зебина нека игра инаку СУПЕР е составот :smir:
 
F

FuckYouAll

Гостин
според газета дело спорт можни формации би биле овие
-------буфон------
---зебина---канаваро----киелини----гросо----
-----сисоко----мело-----маркисио
---------диего--------
------амаури--------дел пиеро
а додека на клупа се Manninger, Legrottaglie, Salihamidzic, Poulsen, Candreva, Camoranesi, Iaquinta
мислам дека на местото од зебина да игра брацо :toe: кажете свое мислење
Подобро да игра Зебина затоа што Брацо понекогаш се губи на терен.
Се чудам цела сезона нешто... Јас знам дајмонд формација 4-3-1-2... 4ца одбрана, 1 деструктивец, 2 крила, полушпиц и 2 шпица... не ми е јасно како може да игра жак диамонд со 2ца деструктивци ???
Оваа не е диамонд:smir:
 
Член од
28 август 2008
Мислења
184
Поени од реакции
11
Се чудам цела сезона нешто... Јас знам дајмонд формација 4-3-1-2... 4ца одбрана, 1 деструктивец, 2 крила, полушпиц и 2 шпица... не ми е јасно како може да игра жак диамонд со 2ца деструктивци ???
Tоа е зашто одбраната ни е ко Француско сирење,фуче од сите страни па потребни ни се 2 деструктивци да и попунуваат дупки назад.А со таква поставеност во средниот ред секој меч се мучиме акција да напраиме,нема кој да ги храни со топки напаѓачите и затоа не даваме ни голови,а редовно си примаме по 2-3.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom