Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 април 2010
Мислења
178
Поени од реакции
69
:pos2: Sekakov igrac sega bi bilo dobro da dojdi . Ama jas mislam deka preteruvaat malku samo igraci na vakvo pozicii baraat imame vakvi Melo , Sissoko ... da zemat odbranbeni toa e primarna cel na primer Kjaer ama ne veruvam i napad Dzeko bi bil odlicen
 
Член од
12 април 2010
Мислења
178
Поени од реакции
69
Najglupi direktori vo istorijata na klubot jas mislam . Katastrofa totalno razocaruvanje . Mislev deka so Bettega ke se podobrat rabotite ama nishto :toe:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Лелелелел смрдлиња еј, ако го шитнат Џовинко не гледам Јуве 1 година жими мајка.Најјак играч у средина е може, он ја размрдува цела игра, иднината у него е овие не знаат да проценат.:pop::pop::pop:
 
Член од
12 април 2010
Мислења
178
Поени од реакции
69
Лелелелел смрдлиња еј, ако го шитнат Џовинко не гледам Јуве 1 година жими мајка.Најјак играч у средина е може, он ја размрдува цела игра, иднината у него е овие не знаат да проценат.:pop::pop::pop:

Nishto posle nema koj da ja kreira igrata samo trcat a nikoj ne moze akcija da napravi

Neznam za vas ama na pocetokot na sezonata jas ocekuvav premnogu od Diego . Si mislev ja imame slednata zvezda ama me ocigledno razocara :toe:

http://goal.com/en/news/11/transfer-zone/2010/04/15/1879412/failure-to-attain-champions-league-football-may-see-juventus

Eve so citam sea . Ako ne uspeeme da se kfalifikuvame vo Liga na Sampioni Benitez tesko deka ke dojdi
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Другар, ај ако сакаш пишувај на кирилица.:)
Иначе Диего јас мислам си е супер, плус прва година е тука од една лига во друга доаѓа не е лесно да се адаптираш.Он не може сам да игра треба и другите малку.Сите очекуваа дека сам ќе решава утакмици ама не може сам.Ќе видиме следната година, оваа отиде јабана.:toe:
 
Член од
12 април 2010
Мислења
178
Поени од реакции
69
Барем да се кфалификуваме за Лига на Шампиони . Така е мора да има барем уште двајца поддршка за Диего .
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Кога не му даваат шанса на Џио незнам тогаш шо да се каже освен да си оди.Па ако решиле да го шиткаат нека лапнат некој играч од Наполи или 2ца има квалитетни :)

Нова понуда од интер и Морати да се реши калчополи за циганите да не идат у 2ра лига да ни дале 200 м.Па не е лошо а?ајде на пазар у лето :):tv:а ќе го купат фабрегас на куров може ние да им ги земеме со тие 200 м :)
 
С

сашенко

Гостин
Кога не му даваат шанса на Џио незнам тогаш шо да се каже освен да си оди.Па ако решиле да го шиткаат нека лапнат некој играч од Наполи или 2ца има квалитетни :)

Нова понуда од интер и Морати да се реши калчополи за циганите да не идат у 2ра лига да ни дале 200 м.Па не е лошо а?ајде на пазар у лето :):tv:а ќе го купат фабрегас на куров може ние да им ги земеме со тие 200 м :)

Жити све...хаххахааа.ДАај линк кај го прочита ова?Абе 200 милиона не е малку ама кејф ке ми беше да си отидат у серија Б..
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Кога не му даваат шанса на Џио незнам тогаш шо да се каже освен да си оди.Па ако решиле да го шиткаат нека лапнат некој играч од Наполи или 2ца има квалитетни :)

Нова понуда од интер и Морати да се реши калчополи за циганите да не идат у 2ра лига да ни дале 200 м.Па не е лошо а?ајде на пазар у лето :):tv:а ќе го купат фабрегас на куров може ние да им ги земеме со тие 200 м :)
ова ти е мала шала:pos2::pos2::pos2: секој нека си го добие заслуженото-Јуве има пари на претек,не се проблем...
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.006
Поени од реакции
393
Некои работи не се купуваат со пари! За се друго постои мастеркард!! :pos2:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
хах...па меѓу 200 милиони и интер во серија Б, секој навивач на Јуве би одбрал да одат во серија Б. Како најголема причина би ја навел, тоа што, во тој случај сите играчи на интер би сакале да си заминат од таму (само Занети можеби би сакал да остане, друг не верувам да има толкава љубов према клубот за да игра во серија Б.), а тоа значи дека ќе можат за евтини пари да се купуваат, и аналогно на тоа, ќе останат многу други играчи од другите екипи, слободни на пазарот, и Јуве би можел да ги купи без некои проблеми. Така да, не 200, и 400 да нудат, Благодарам, не!:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom