Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Кога Моџи не го убија за тоа што му го направи на Јувентус, Мело не е во опасност.
Мело не е во опасност точно , ама Јувентус е во опасност со играчи како него и со луѓе кои носат играчи како него :tv:
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Што се однесува до Мело ние не можеме исто и навивачите да очекуваат од него голови,атрактивни потези и незнам ти што,тој е класичен деструктивец кој ги сеча нападите,го затвора просторот пред одбраната,позиционирањето без топка,маркирањето на играчи итн.Кај него треба да се гледа играта без топка и неговото движење.Во многу случаи сум приметил кога Мело ќе ја одземе топката играчите од средината одат напред и Мело треба да ја води топката како плејмејкер да организира и се случуваат тие негови киксеви.Треба кога Мело ќе ја одземе топката некој од играчите од средината да биде близу него за да ја прими право и тој да повлечи напред.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
Мело не е во опасност точно , ама Јувентус е во опасност со играчи како него и со луѓе кои носат играчи како него :tv:
И од луѓе кои со своите постапки го однесоа Јувентус да игра во Првенство кое е еден ранг подолу од Сериа А.:toe:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Мело не е во опасност точно , ама Јувентус е во опасност со играчи како него и со луѓе кои носат играчи како него :tv:
море никола свестисе со зборвиш ало мене не ми се свигат един џеко и ке се упропастит во јувентус и кој к** сеа ??? и јас си иам мој желби на пример евра и маикон за во среден ред хави алонсо и за во напад тевез и белами а не един џеко
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
И од луѓе кои со своите постапки го однесоа Јувентус да игра во Првенство кое е еден ранг подолу од Сериа А.:toe:
Мислиш луѓе кои од Јувентус направија најдобар клуб на светот ...

снема аргументи за да го браниш Мело после катастрофалниве партии и вртиш на друга тема ... али уживај ќе ти помине и тоа свршувањето на нагоени бразилци ... :tv:
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Мислиш луѓе кои од Јувентус направија најдобар клуб на светот ...

снема аргументи за да го браниш Мело после катастрофалниве партии и вртиш на друга тема ... али уживај ќе ти помине и тоа свршувањето на нагоени бразилци ... :tv:
Како тоа заклучи дека од Јувентус направиле најдобар клуб на светот дај појасни молим те??? Кај тоа се покажа дека е Јуве најдобриот !!!!
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.006
Поени од реакции
393
Мислиш луѓе кои од Јувентус направија најдобар клуб на светот ...

снема аргументи за да го браниш Мело после катастрофалниве партии и вртиш на друга тема ... али уживај ќе ти помине и тоа свршувањето на нагоени бразилци ... :tv:
А ти па си е фатил кој пијан за плот, Мело та Мело! Штета (си) голема!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
Мислиш луѓе кои од Јувентус направија најдобар клуб на светот ...
Јувентус според мене е најдобар клуб на Светот од самото основање во 1897 година па наваму. Како најзаслужни за тоа ја сметам Ањели фамилијата, а не некој си исфрустриран човек по име Лучијано Моџи, кој во моментов ниту една Салернитана не го прима во своите редови, и од фрустрации ,немоќ и параноја поради што во моментов е никој и ништо освен обичен колумнист во нискобуџетен дневен весник,дава по 10 изјави во денот.:icon_bigg
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Јувентус според мене е најдобар клуб на Светот од самото основање во 1897 година па наваму. Како најзаслужни за тоа ја сметам Ањели фамилијата, а не некој си исфрустриран човек по име Лучијано Моџи, кој во моментов ниту една Салернитана не го прима во своите редови, и од фрустрации ,немоќ и параноја поради што во моментов е никој и ништо освен обичен колумнист во нискобуџетен дневен весник,дава по 10 изјави во денот.:icon_bigg
Значи Јувентус и сега е најдобар клуб на светот? ееее мајко мила шо не ќе прочиташ :pos2:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.006
Поени од реакции
393
Значи Јувентус и сега е најдобар клуб на светот? ееее мајко мила шо не ќе прочиташ :pos2:
Браво.. Ако се читаш самиот до сеа диареа гарант ќе добиеше!! Мислам браво за ова!!:toe:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
Значи Јувентус и сега е најдобар клуб на светот? ееее мајко мила шо не ќе прочиташ :pos2:
Па за мене Јуве секогаш ќе биде најдобар клуб на светот (независно дали е прв дали е последен на табела), бидејќи тој е клубот за кој навивам, и бидејќи навивам за Јувентус а не за Моџи,Џираудо,Бетега,Блан,Секо и компанија, бидејќи тие доаѓаат и си одат,а Јувентус секогаш останува, бил и ќе биде најтрофеен тим во Италија. Ако ти смета тоа што јас мислам дека Јуве е најдобар клуб во Светот, тогаш тоа е твој проблем а не мој.:)
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Па за мене Јуве секогаш ќе биде најдобар клуб на светот (независно дали е прв дали е последен на табела), бидејќи тој е клубот за кој навивам, и бидејќи навивам за Јувентус а не за Моџи,Џираудо,Бетега,Блан,Секо и компанија, бидејќи тие доаѓаат и си одат,а Јувентус секогаш останува, бил и ќе биде најтрофеен тим во Италија. Ако ти смета тоа што јас мислам дека Јуве е најдобар клуб во Светот, тогаш тоа е твој проблем а не мој.:)
Значи ти у ствари си го сакаш Јуве и нормално велиш дека енајдобар клуб у свет нели :smir: Нешто слично како мајките за своите деца секогаш нивните деца се најдобри нели ? А јас прашувама како резултатски Јуве стои во последните 2 децении не повеќе во Европа?
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Значи ти у ствари си го сакаш Јуве и нормално велиш дека енајдобар клуб у свет нели :smir: Нешто слично како мајките за своите деца секогаш нивните деца се најдобри нели ? А јас прашувама како резултатски Јуве стои во последните 2 децении не повеќе во Европа?
Во европа во последниве 2 децении : Титула во куп Уефа , Титула во ЛШ и уште 3 финалиња во ЛШ ...

Јуве, Милан , Реал , Барса и Манчестер се најдобрите клубови во последниве 2 децении ако се успесите во Европа некакво мерило :wink:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Во европа во последниве 2 децении : Титула во куп Уефа , Титула во ЛШ и уште 3 финалиња во ЛШ ...

Јуве, Милан , Реал , Барса и Манчестер се најдобрите клубови во последниве 2 децении ако се успесите во Европа некакво мерило :wink:
неќам да се мешам ама ова е најглупото нешто што го споменува секој навивач на јувентус....Ова ви е исто како аврам грант кога беше тренер на челзи пред две години Almost is nothing:toe:...Свака част за титулите на јуве ама овај говор со финалињата ви е лузерски:toe:..стварно не ве разбирам.............П.С. Кико за мене Пелистер е најдобар клуб во светот бидејќи од бт сум и за него навивам:smir:
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
неќам да се мешам ама ова е најглупото нешто што го споменува секој навивач на јувентус....Ова ви е исто како аврам грант кога беше тренер на челзи пред две години Almost is nothing:toe:...Свака част за титулите на јуве ама овај говор со финалињата ви е лузерски:toe:..стварно не ве разбирам.............П.С. Кико за мене Пелистер е најдобар клуб во светот бидејќи од бт сум и за него навивам:smir:
Токму така за болдираното:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom