Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Најпаметно е да се врати Екдал не е ништо послаб од Кандрева или Гугу Гага, но поскапото е послатко. Бидејќи Кадрева е новопечен репрезентативец Липи најверојатно ќе се одлучи за него ...
 
H

^HITMAN^

Гостин
Tими е луд! :pos:

Него, жабариве на Скај шушкаат за трансфер на Кандрева во Јуве. Кандрева е еден од најдобрите млади играчи на неговата позиција и многу добро би ни дошол :zlo:

Најверојатно утре се враќа Микеле Палоучи од Сиена.

Други потенцијални трансфери се: Гаго, Екдал, Озил.
Добро бе што стана од Јувентус, а? Треба да се радуваме на Озил, Палоучи и на Екдал? Во Јувентус играа Виали и Раванели, Зидан и Ибрахимович и јас сега треба да се радувам на ЕКДАЛ... а? СЕ ДА ИМ ЕБАМ.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Најпаметно е да се врати Екдал не е ништо послаб од Кандрева или Гугу Гага, но поскапото е послатко. Бидејќи Кадрева е новопечен репрезентативец Липи најверојатно ќе се одлучи за него ...
Сиена не сака да го даде Екдал пред да заврши Шампионатот. (нешто слично како Парма со Ланзафаме) линк
 
С

сашенко

Гостин
Добро бе што стана од Јувентус, а? Треба да се радуваме на Озил, Палоучи и на Екдал? Во Јувентус играа Виали и Раванели, Зидан и Ибрахимович и јас сега треба да се радувам на ЕКДАЛ... а? СЕ ДА ИМ ЕБАМ.

Абе младиве се доста јаки dont worry.Сега пари немаме за светска класа игра4и моментално ама овие ке можат да изиграат многу подобро од она што го имаме во средината ние моментално.Млади се, ке се борат на терен и имаат квалитет плус тоа...А за на лето Торес е 4овекот кој го бараме и верувам дека ке имаме пари да го купиме.
 
H

^HITMAN^

Гостин
Абе младиве се доста јаки dont worry.Сега пари немаме за светска класа игра4и моментално ама овие ке можат да изиграат многу подобро од она што го имаме во средината ние моментално.Млади се, ке се борат на терен и имаат квалитет плус тоа...А за на лето Торес е 4овекот кој го бараме и верувам дека ке имаме пари да го купиме.
Ако Торес дојде во Јуве јас гол на плоштад ќе одам. Дај боже, но не ми се верува. Не ми се излегува на кафе со другарите после последниов пораз од Милам и претходните неколку, зашто ми е срам. Секогаш бев најгласен во навивањето и сега што да им кажам? И кога сме губеле сум се вадел со зборови од типот, еј абе ќе видите на лето кој ќе го земеме... А сега што да им кажам, ќе видите што ќе ви направиме со Екдал? Се смее светот со нас веќе. А за Торес пак ќе кажам ,дај боже али нема шанси. А и патем ова шпекулација ви е од вас извадена или ?
 
M

mercenary

Гостин
Добро бе што стана од Јувентус, а? Треба да се радуваме на Озил, Палоучи и на Екдал? Во Јувентус играа Виали и Раванели, Зидан и Ибрахимович и јас сега треба да се радувам на ЕКДАЛ... а? СЕ ДА ИМ ЕБАМ.

Да,треба да се радуваш за Озил зашто е боље од сите играчи што ги имате.
 
M

mercenary

Гостин
Не се нервирај бе па и ти.
Еве на пример да кажат сеа дека Озил иде во Интер ја би скокал од радост.Ама добро вас од Јуве тешко некој да ве свати што сакате.
а и бтв се покајав што напишав во овој фан клуб,нема више да се повтори!
 
С

сашенко

Гостин
Ако Торес дојде во Јуве јас гол на плоштад ќе одам. Дај боже, но не ми се верува. Не ми се излегува на кафе со другарите после последниов пораз од Милам и претходните неколку, зашто ми е срам. Секогаш бев најгласен во навивањето и сега што да им кажам? И кога сме губеле сум се вадел со зборови од типот, еј абе ќе видите на лето кој ќе го земеме... А сега што да им кажам, ќе видите што ќе ви направиме со Екдал? Се смее светот со нас веќе. А за Торес пак ќе кажам ,дај боже али нема шанси. А и патем ова шпекулација ви е од вас извадена или ?

Абе за тоа дека Торес ке замине од ливерпул доколку не се засили тимот со некој светска класа игра4 зимава или на лето е НЕГОВА ИЗЈАВА.ТОј ре4е дека не треба да дозволат добрите игра4и да си одат од клубот но доколку некој отиде(маскерано сигурно) и не доведат некое засилување газдите(кои освен него и празните ветувања за нов стадион и продажбата на алонсо ништо не направија) само 4удо би го задржало Торес во ливерпул.А и ливерпул нема шанси да се квалификува за лига на шампиони следната сезона и тоа уште повеќе гарантира дека Торес летово си иде.Ако го кикнат бенитез, тој кај и да иде ке го повле4е со себе а гледам за кај нас го спремаат.Бенитез не ми се свиѓа многу ама имаме големи шанси за торес.А на лето ке имаме и пари така да.....get ready for El Nino....:vozbud::vozbud::vozbud:
 
H

^HITMAN^

Гостин
Абе за тоа дека Торес ке замине од ливерпул доколку не се засили тимот со некој светска класа игра4 зимава или на лето е НЕГОВА ИЗЈАВА.ТОј ре4е дека не треба да дозволат добрите игра4и да си одат од клубот но доколку некој отиде(маскерано сигурно) и не доведат некое засилување газдите(кои освен него и празните ветувања за нов стадион и продажбата на алонсо ништо не направија) само 4удо би го задржало Торес во ливерпул.А и ливерпул нема шанси да се квалификува за лига на шампиони следната сезона и тоа уште повеќе гарантира дека Торес летово си иде.Ако го кикнат бенитез, тој кај и да иде ке го повле4е со себе а гледам за кај нас го спремаат.Бенитез не ми се свиѓа многу ама имаме големи шанси за торес.А на лето ке имаме и пари така да.....get ready for El Nino....:vozbud::vozbud::vozbud:
Ма Бенитез во споредба со Чиро ти е Бог. И Канатларовски да го доведат би се радувал, само кретенов да го сменат. А за El nino, од твоја уста во божи уши, но се сомневам, затоа што официјално нема ништо, а тоа "за кај нас го спремаат" си ебале мајката. Како и да е, дај Боже нешто да се смени зашто вака веќе не иде.

Не се нервирај бе па и ти.
Еве на пример да кажат сеа дека Озил иде во Интер ја би скокал од радост.Ама добро вас од Јуве тешко некој да ве свати што сакате.
а и бтв се покајав што напишав во овој фан клуб,нема више да се повтори!
Што е до мене, земете си го и со здравје да си одите. И Чиро ќе ви го дадам гратис во пакет за да ви го упропасти тимот.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Сиена не сака да го даде Екдал пред да заврши Шампионатот. (нешто слично како Парма со Ланзафаме) линк
добро ајде да речиме нека седи. Не е проблемот во то шо нема да го добиеме играчот туку проблемот е шо секој клуб во италија почнува да ни оди контра за вакви преговори. Па досега од ова живееја бе сите тие клубој. Прашање е дали сме доволно моќни да не им позајмуваме играчи нив. Еве да речиме секо му вика ба тој од сиена ок ќе се снајдам без екдал некако ама ти мисли шо ќе прајш на лето ко ќе не ти давам дечиња вотимот и оп сите имобилевци и даудовци завршват во бари место во сиена и парма. Проблемот е шо тикваров секо изгледа нема на шо да се потпри за да ги вози директорчињава.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Juve, повторно се појавува Гаго. Исто така може да се врати Ekdal.
Препреки за Candreva, клубот мисли на Мадрид и Јувентус на враќање на шведски играч од средниот ред, сега во сопственост на А со Сиена. Разговори со Лацио за Ledesma, но продолжува да бара Lotito десет милиони за играч кој би можело наскоро да биде бесплатно---------------TUTTOSPORT

Ne samo Paoulucci : Dembele i Rafinja moze da preminuvaat vo JUVE
 
С

сашенко

Гостин
А колку бара Реал за Гаго?Дефанзивец ни е у преден план мислев па не верувам дека би дале многу пари за него или одеднаш се премислија и повеќе ни треба некој од средина да земеме?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom