Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Па добро тај има ли 2 грама мозок http://www.football-italia.net/jan12p.html до вчера беше капетан сега е Роки , пазар си права на сметка на клубо. Може легенда на клубо ама невиден простак. :tapp:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
мело сам призна кој е виновникот за слабата форма нека го стави чиро на природна позиција па ке прајме тогаш муабет ;) само сететесе првите неколку кола пред да почвит чирката да формации
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Па добро тај има ли 2 грама мозок http://www.football-italia.net/jan12p.html до вчера беше капетан сега е Роки , пазар си права на сметка на клубо. Може легенда на клубо ама невиден простак. :tapp:
Абе Роки Балбоа е он нема шала :pos2::pos2::pos2:, си прават мајтап на сметка на клубот, клуб со околу 200 милиони фанови во светот да падне на вакво ниво еден ферара да си прави мајтап, не легенда што сака нека е одма лета, ќе му дадам 10 милиони само да си замине, се додека се Секо, Блан и Елкан во управата не очекувам ама баш ништо, крај краева за ЈУВЕ навиваме не за нив, и во добро и во лошо, само ми е криво што такви неспособни дојдоа да го водат најтрофејниот италијански клуб :toe:

мело сам призна кој е виновникот за слабата форма нека го стави чиро на природна позиција па ке прајме тогаш муабет ;) само сететесе првите неколку кола пред да почвит чирката да формации
Друже Чирката нема поима од животот не пак формации да прави, дур сега видов дека за пари човек заборава се, не сака да даде оставка зошто фактички ќе остане без планираните пари кој му се обеќани во договорот, не очекував такво нешто од човек кој играл поголемиот дел од својата кариера во ЈУВЕ, единствена надеж ми е Бетега, доколку и тој се уклопи со слепциве,дефинитивно сме осудени на пропаст :toe:
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
СПОРЕД МЕНЕ НА ЈУВЕ ИМ ПРЕОСТАНУВА ДА ЧЕКААТ ДА СЕ ВРАТАТ БУФОН,КАМОРАНЕЗИ,СИСОКО,ЏОВИНКО,ЈАКИНТА, КОГА КЕ СЕ ВРАТАТ МИСЛАМ ДЕКА КЕ ИМА КРЕАТИВНОСТ ВО ИГРАТА(среден ред и напад)
------СИСОКО------МЕЛО-------
КАМОРАНЕЗИ--ДИЕГО--ЏОВИНКО
-------------ЈАКИНТА----------
МНОГУ Е ПОИНАКУ ВАКА НЕГО ЛИ
САЛИХАМИЏИЧ---МЕЛО---ПОЛСЕН--МАРКИЗИО
------------------ДИЕГО-------------------
-----------------ДЕЛ ПИЕРО---------------
 

Були

Giorgio Chiellini
Член од
11 јануари 2010
Мислења
38
Поени од реакции
2
Филипе Мело ко прво е измислен за сисоко само сто не е во форма(т.е цел тим е тапа) а врати си го филмот од прво коло па навака формата на мело падна против баерн минхен тој натпревар постојано пагаше беше за нигде а ке му тргне и на добар пат е тоа го покажа со милан на почетокот но напраи кикс заради него примивме гол:toe:

сисоко за да одземе топка е мајка и да скрати акција на противничката екипа а мело ја има и таа карактеристика +знае да даде одлична топка
Се кажа сега немам зборови:tapp:
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
Се кажа сега немам зборови:tapp:
добро ако не сум у право напраи анализа сисоко и мело да ги видиме нивните карактеристики :wink:

според мене мело е боље има и креативност и знае да крати топки и да крши по терен сисоко го има само второто (да крати и крши што го праи тоа мн вешто) а мело мн повешто дава топки и плус крати акции (патрик виера на времето) значи мое мислење го чекам твоето :D
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
На мело местото му е на психијатрија , не на терен . Таа креативноста негова , пасовите и дефанзивната способност никако да ја видиме (со исклучок на еден натпревар). Па не е Ферара крив шо 2 месеци нема точен пас дадено , не е Ферара крив шо 90% од топките ги губи и шо пропадна ко жетон. Значи тоа дека играл на неприродна позиција е мижи да те мамам. Можда треба да има одредено негативно влијание , али кај Мело е претерано. Моментално на која позиција да го ставиш само ќе му штети на тимот. за поголем дел од поразите е директен виновник ... и чудно сеуште има место за него во стартната постава... па мора јбг 25 милиони беа платени за него , не е вкусно да го седнеш на клупа

Крив е тој шо го донесе , а на таа позиција имавме многу подобар и покорисен играч и солидна замена. Да се продаде додека сеуште може да се вратат колку толку парите , бидејќи Јувентус не е клуб кој ќе се прилагодува како шо му одговара на некој психопат. од тоа прилагодување на целата екипа на сметка на 1-2 играчи огромни се шансите и вгодина да го гледаме Јувентус во Европа лига -само шо вгодина тоа ќе биде од септември...
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Не серете бе, пред да дојде Мело дркавте на него и се молевте да дојде за да газиме. И од кога дојде првите три кола се крстевте у него. Сега откако Чиро му дае улога како организатор да игра да дистрибуира топки (во која очигледно не се снајде) почнавте да пљукате. Мело е класа играч, само што тоа ќе го докаже кога ќе си ја добие правата улога, а тоа е DM (разбивач). Негова задача е да крати топки, а не да праи акции и да дистрибуира топки.
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Чиро многу глеа Амерички филмови, како само досега не научил дека тоа не поминува во реалниот свет.

Како и да е , ако Чиро е Роки Балбоа ја утре навивам за Иван Драго.
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
добро ако не сум у право напраи анализа сисоко и мело да ги видиме нивните карактеристики :wink:

според мене мело е боље има и креативност и знае да крати топки и да крши по терен сисоко го има само второто (да крати и крши што го праи тоа мн вешто) а мело мн повешто дава топки и плус крати акции (патрик виера на времето) значи мое мислење го чекам твоето :D

Во право си дека Мело знае многу повешто да дава топки само што тие топки завршуваат во нозете на противничките играчи а не таму кај што треба:toe:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
уште има такви шо го бранат Мело ?! срамота бе луѓе...сигурно влегува во еден од најморонските трансфери во историјата на Сериа А !
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
уште има такви шо го бранат Мело ?! срамота бе луѓе...сигурно влегува во еден од најморонските трансфери во историјата на Сериа А !
ај ако дојде Хидинк за менаџер, и секако Мело да си остане во екипата, ќе видиме на крајот од сезоната кој бил во право, дали тие што го бранат Мело или тие што го напаѓаат?
Јас стојам зад тоа, дека на Мело му требаат многу мали измени во формацијата за да биде меѓу најдобрите три играчи на Јувентус.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.671
Поени од реакции
5.352
2 Caceres
3 Chiellini
4 Felipe Melo
5 Cannavaro
6 Grosso
7 Salihamidzic
10 Del Piero
11 Amauri
12 Chimenti
13 Manninger
15 Zebina
21 Grygera
28 Diego
29 De Ceglie
33 Legrottaglie
35 Esposito
36 Giandonato
37 Rossi
40 Immobile

Повиканите за натпреварот во Купот на Италија против Наполи.
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109

:pos2: Ако му ја ѕвекнат една во цвикериве ќе неможе да си ги најде



Еве уште една :tv:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
2 Caceres
3 Chiellini
4 Felipe Melo
5 Cannavaro
6 Grosso
7 Salihamidzic
10 Del Piero
11 Amauri
12 Chimenti
13 Manninger
15 Zebina
21 Grygera
28 Diego
29 De Ceglie
33 Legrottaglie
35 Esposito
36 Giandonato
37 Rossi
40 Immobile

Повиканите за натпреварот во Купот на Италија против Наполи.
Зошто го нема Мароне ?!?! Во ваква ситуација тој најмногу ни помогнил, незнам Чиро како ја направи средината најверојатно со тројца играчи а пред нив Диего и после двајца напаѓачи друг спас нема.

Дел Пиеро - Имобиле

Диего

Де Чеље --- Мело --- Салихамизиќ
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom