Челзи - Манчестер Јунајтед (Недела 17:00h)

Дербито ќе заврши со:


  • Вкупно гласачи
    170
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
T

the Carpenter

Гостин
Fair enough. Мислиш дека ми е тешко дека Ливерпул губи на велико. Нека биде така :)
Можеби ми е тешко, можеби и не, но верувај, тоа и не ми е баш најголем животен проблем деновиве. Ниту месециве. Ливерпул е фудбалски тим, а фудбалот е игра. Затоа - без нервози молам. Јас сакав да се разберам најфино што можам. Тоа со постерот и женењето требаше да се сфати како мека заебанција помешано со ироничен хумор :) Ама добро, затоа пишаниот збор е скапан :)
Друга работа. Ливерпул нема да ги помине групите, може нема да биде ниту четврти во Англија, нема да освои ништо оваа година. Добро добро. Нека го биде. Барем јаас ќе бидам со тимот кој го сакам од детството засекогаш. Победувал, губел, нема разлика. Ја знаеш онаа You'll never walk alone?
Ти не, ама и кај вашиот „табор“ има “навивачи“ што се „уз“ Ман Јун само кога победува. Кога губи - друга работа. Секаде е атка, дури и кај навивачите на Реал Сосиедад :))

трета работа. Првиот мој пост беше дека Челси ќе тепа, дека манчестер ќе помине низ пекол и дека Анчелоти е главниот „виновник“ за тоа. Можеби да, можеби сето тоа беше измиксано со омраза, ама нели воопшто навивачките групи постојат за провокација, нели? Не знам што беше толку остро во мојот коментар, па толку ниско да ми се возвраќа, но добро. Ќе се женам, кај да е сега за брзо, нели озбилен ќе станам, па потоа моите коментари нема да бидат со омраза и гнев кон светиот Манчестер јунајтед. Тим за кој речиш дека ќе загуби, одма си пешко, идиот, неителегентна инвестиција, ...
Peace to you brother и не биди во ист кош со другите од вашиот табор :)
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Off topic:

Момци уживајте во очајот и омразата која ја има Carpenter спрема Јунајтед, доказ дека му е кошмар на Лузерпул на финансиска, играчка и трофејна страна. :)
Иначе не паѓајте на така ефтини провокации од напатени пешлачиња шо онанираат на човекот кој ја косе тревата на таа бедна дефиниција на стадион.
Случајов со малиов наш е тоа што една и пол недела има мн страдано на нервен план и јас го разбирам до негде, имаше огромни очекувања после ланското рекордно 2 место :) и сигурно не ни му идело на памет дека неговиот драг Ливерпул за кој не дозволуваат никогаш да оди сам по лузерските патеки ке нема теоретски шанси за да ги помине групите.
Згора на тоа е што повторно бедната дефиниција на стадион е посакувана дестинација за екипички како Астон Вила и Лион и шо е уште поголем сеирот борбата за титулата ке ја гледа по рекорден 20 пат(theoreticaly) како се води помеѓу екипи меѓу кои не е неговата најомилена. But what the heck: он повторно ке си навива за Ливерпул, толку предвидливо што дури и очајно станува кога ке го прочитам.

On:
Челзи некако сезонава не ми внел страв како шампионски претендент, дали е нешто до мене ама не е тој шампионски Челзи на Мурињо. Ни малце не беа убедливи со Ливерпул и тепаа оти ги искористија шансите, додека играта против Виган и Вила покажува дека се далеку од непобедливи како што мислат поретардиранките членови на форумот.
Сетете се лани кој беше во полоша форма пред дербито на Стемфорд па Челзи се вадеше во 88 мин со Калу за 1-1.
Мој тип:
Челзи-Манчестер 1:2 со гол на Овен во 84 минута. :)
Само се надевам дека ке победи подобриот, а не посреќниот.
Подобро ти е да се надеваш да победи посреќниот тим, пошо подобриот сме ние!
Тешко е да си фан на Ливерпул деновиве а? :) Го прочитав твојот коментар за жал и не прочитав ништо асално, напротив видов погрдни зборови упатени кон мојот тим без ни малце трошка интелегенција како резултат на веќе знаеме зошто.!. :)
Стасавме и до постери делење оти ја опишав твојата (а и сечија) црна недела за фанови на тимот шо ке ја освои ПЛ следната сезона? До кога со вие лејм реплики ке те молам, се умешуеш на тема Челзи-Манчестер и место да образложиш како секој интелегентен неутралец мислење за утакмицава ти ги искажуваш комплексите од Манчестер(за кои зборуев претходниот пост) со пост полн со омраза спрема тимот кој буквално го силуе твојот тим на сите фронтови(ама три пати не тепавте за една ипол сезона :) That preety sums it up the despair of Liverpool fans) и после сакаш да не ти реплицирам за твојата омилена екипа која ке повторам НЕМА ДА ГИ ПОМИНЕ ГРУПИТЕ!!! :)
Сакаш да се ебеш а нејкеш да ти влезе.
Веќе кога зборуеме за женење(патетичен обид за мењаање на тема) ако ти сметаш дека 22 години се години за женење ти имаш сериозен проблем со личноста и самодовербата, или па сакаш да земеш женичка додека има на лагер а? Ти и коа ке се ожениш лузерите твои пак нема да имаат ПЛ освоено, па затоа обезбеди си се уште сеа. :)

Јас си кажав мое мислење за утакмицава и исто како момаков над мене не ни сакам да се повторуам.


Не може ја траума да имам од 2 години бе бачко. Нема логика, ми надоместиле Манчестер за да иам трауми и од 10 години без титула, фин човек е Ферги.
Напротив траумата е кај сите фанови на останатите екипи во ПЛ, траумата се вика ФЕРГУСОН и таа траума ке продолжи да си игра со психата ваша барем уште три години. И тоа со тим ослабен со еден светски играч и еден феноменален напаѓач. Дури сега гледам дека претходниве години сме биле три скалила погоре од останативе екипи во Англија.
Никогаш нема да ви помине омразата, тоа е факт. Али ве молам не префрлајте трауми, нервози, шизофрении кај фан на Манчестер. Барем фан на Челзи(вечно ке го памтите тоа финале во Москва) на Ливерпул(Манчестер екипа која имаше 7 шампионски титули кога дојде Ферги а сега има 18 ист број на славниот ливерпул, таканаречениот најдобар клуб во Англија, well guess what Luzerpool fans your time is over, get over it)и да не заборавиме на Арсенал единствениот клуб кој има барем малце слична игра (ако не и поубава)со Манчестер ама сепак го јадат од нас кога највеќе ни треба, да не спомнуам и за фактот дека ние им ја прекинавме серијата од 49 без пораз, не треба да мисли дека ние иаме "трауми".
Значи заклучокот е дека некој друг има трауми, а не ние фановите на најуспешниот англиски клуб во светот. UNITED!!!
Малце слична игра? :pos2:
Вашата игра во споредба со онаа на Арсенал е срање бе друже!
Топџиите моментално играат најубав фудбал во ПЛ, атрактивен со многу шанси и голови, разновидни акции, нафрлени топки и се друго.
Е сеа шо немаат доволно искуство играчите тоа е друго.


Он топик:

Типувам на Челси, и мислам дека ќе победиме со оглед на многу подобрата форма од Манчестер. Но многупати досега се покажало дека во вакви големи дербиња формата не е пресудна, туку мотивацијата, среќата, и расположението на играчите за надигрување.
Според мене 2:1 :toe:


Поздрав до сите фанови на обете екипи и среќно утре! :helou:





П.С. Добра најава, особено на крајот Дрогба :)
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
35
Гледајте во Недела и ке прајме муабет. Остајте тие трамуми, па тоа не се клубови од лиги како нашиве. Европски клуб знае да се дигне и од најтешките моменти а не како нашиве овде (Вардар пропадна). Така да гледајте во Недела мислам дека би било 1:1.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Кец ко кула, нема Манчестер тим кадарен за да му се спротивстави на се помоќниот Челзи, последниве неколку утакмице Челзи гази.

Манчестер го ксна од еден аут од форма Ливерпул, судиите и среќата ги спасија со Сити и Арсенал, сега ни кралицата елизабета да дојде нема да ги спаси.

3-0 за Челзи
 
M

Mario Gómez

Гостин
Фудбалот ќе биде вонсериски, Челзи вонсериско ќе напаѓа, Манчестер ќе се брани.

Типуем и навивам за Челзи утре:smir:
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
35
Кец ко кула, нема Манчестер тим кадарен за да му се спротивстави на се помоќниот Челзи, последниве неколку утакмице Челзи гази.

Манчестер го ксна од еден аут од форма Ливерпул, судиите и среќата ги спасија со Сити и Арсенал, сега ни кралицата елизабета да дојде нема да ги спаси.

3-0 за Челзи
Нема шанси баш 3-0. Па бидете реални малку и Челзи не е којзнае што мислам..
 
T

the Carpenter

Гостин
Нема шанси баш 3-0. Па бидете реални малку и Челзи не е којзнае што мислам..
Немаше шанси и 1:4 да биде на Old trafford, ама како што се сеќавам беше. Со ова не сакам да речам дека дефинитивно ќе биде 3:0, ама зошто да не би било? Секој од големата четворка може да прими 3 па и 4 гола кога играат меѓусебе. До денот е секогаш.

:)
 
N

navivacka

Гостин
Немаше шанси и 1:4 да биде на Old trafford, ама како што се сеќавам беше. Со ова не сакам да речам дека дефинитивно ќе биде 3:0, ама зошто да не би било? Секој од големата четворка може да прими 3 па и 4 гола кога играат меѓусебе. До денот е секогаш.

:)
Цццц само од историја се живее:uvo:...ај кога веке сме за минатото кај бевте минатите години кога Јунајтед комотно ве плескаше?или пак ке речеш оставете го Ливерпул настрана:nesum:ама џабе не победиле кога пак Јунајтед беше првак.

Зашто сите (не баш)сте убедени дека Челзи ке победи а највеке фановите на Челзи?заради моменталната форма или заради нешто друго,па и Ливерпул беа во никаква форма па пак не победи....па како веке еднаш не можете да разберете ова е дерби натпревар,се може да се случи...Манчестер бил среклија,па добро, можеби...но среката ги прака храбрите.А зашто па Манчестер не мже да победи?зашто нема играчки кадар,дека Роналдо повеке не игра за Јунајтед,дека одбраната е ослабена?Дрогба ваков дрогба онаков,може е јак со блекбурн ама ке го видеме против Јунајтед како ке изигра.

Подобро ти е да се надеваш да победи посреќниот тим, пошо подобриот сме ние!
Ке видеме утре кој е подобар,може сте силни против екипи како Блекбурн,Болтон ама со Јунајтед е друга приказна.

Внимавајте што зборете...Кој високо лета ниско пага:smir:
 
В

Вори

Гостин
Е вакви коментари..
Е добро вие може сте силни со Блекбурн исто така,со ЦСКА,со Бешикташ,ама со Челси е друго..
Ц.ц.ц.ц.ц.
 
N

navivacka

Гостин
Е вакви коментари..
Е добро вие може сте силни со Блекбурн исто така,со ЦСКА,со Бешикташ,ама со Челси е друго..
Ц.ц.ц.ц.ц.
Aj ако сте толку сигурни дека ке победи Челзи и ако победи ке носам аватар по желба на фан на Челзи,па може и тајтл и потпис а ако победи Манчестер јас бирам...

Кој сака кладба?

Давор ова го зборам за оние што велат Челзи има толку скор ова она имат подобар играчки кадар,Јунајтед е ослабен?нели е многу потценување?:smir:

Утре е вистинскиот тест за Челзи колку се силни
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Aj ако сте толку сигурни дека ке победи Челзи и ако победи ке носам аватар по желба на фан на Челзи,па може и тајтл и потпис а ако победи Манчестер јас бирам...

Кој сака кладба?

Давор ова го зборам за оние што велат Челзи има толку скор ова она имат подобар играчки кадар,Јунајтед е ослабен?нели е многу потценување?:smir:

Утре е вистинскиот тест за Челзи колку се силни
Јас сакам кладба може? И потпис и аватар и тајтл да одиме на се:helou:
 
T

the Carpenter

Гостин
Aj ако сте толку сигурни дека ке победи Челзи и ако победи ке носам аватар по желба на фан на Челзи,па може и тајтл и потпис а ако победи Манчестер јас бирам...

Кој сака кладба?
Јас не сум за Челси, ама утре ќе сум нивен „ватрен“ навивач. Затоа, еве ако прифаќаш, јас сум ЗА. Колку сакаш и што сакаш ќе ставам од манчестер, во случај да победите. Ако не, создравје да си носиш, тоа што ќе ти речам јас. Бива?
 
N

navivacka

Гостин
Прифакам кладба: бидејки dj exit беше прв барам од него аватар а од тебе The Carpenter потпис а од друг тајтл, може така?:)

Пишете на профил:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom