Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Абе доста плукате по Алегри, човекот не е крив што Силва е ко од шеќер праен едно развигорче да дувне он бронхит фаќа...И мене ми е криво,столб на одбраната е али јбг тоа е тоа...Ние сме МИЛАН И НЕЗАВИСИМЕ САМО ОД ЕДЕН ИГРАЧ ТОА Е ФАКТ!!!
ПС. Можда нетребаше вчера Алегри да го пушта у стартни 11,али можеше да се случи дебакл па денес ќе пишувавте срамота е ова на Сан Сиро што се случи мораше да игра барем еден од Неста или Силва
ППС. Човекот зема милиони за тоа што игра, зашто би го чувал Алегри кога и онака не играше на сите утакмици и беше повреден и нема од што да биде заморен,заразлика од Ибра што ги изигра скоро сите секунди од кога е во Милан?
 
Член од
22 ноември 2010
Мислења
384
Поени од реакции
11
leleleeeeeee neka ode se u picku mater! :tapp::tapp:

najdobriot defanzivec zaedno so nesta ni otide cela sezona jabana gotivi sme

ja gubam nadezi i za serie a, a taman mislev da stavam na milan pogolema para u kladionica na 2 u 2 ali sea so bonera eden kiks i di vajo strela :jaj:


sea nemam idei za defanzivci :S
sakho ne znam kolku e spremen da igra prv tim vo golem tim kako milan

edinstveno sto e spremen mislam deka e toa david luiz ali on ima igrano u lsh :nesvest::tapp:

sea izgleda i transferot na lamela ke propadne :(

alegri konj glup! ne znam koj pisa tuka so sokratis yepes bonera i antonini ke pocneme na utakmicata i poarno so niv da se igrase :S
a i tiago silva i izminatite dve godini imase problemi so povredite ne mu tekna izgleda na ovoj konjot debilen?
pa so praime i ako se povredi nesta ko so alternativite ni se dupka a nesta e sklon na povredi :pusk:
 
Член од
22 ноември 2010
Мислења
384
Поени од реакции
11
leleleeeeeee neka ode se u picku mater! :tapp::tapp:

najdobriot defanzivec zaedno so nesta ni otide cela sezona jabana gotivi sme

ja gubam nadezi i za serie a, a taman mislev da stavam na milan pogolema para u kladionica na 2 u 2 ali sea so bonera eden kiks i di vajo strela :jaj:


sea nemam idei za defanzivci :S
sakho ne znam kolku e spremen da igra prv tim vo golem tim kako milan

edinstveno sto e spremen mislam deka e toa david luiz ali on ima igrano u lsh :nesvest::tapp:

sea izgleda i transferot na lamela ke propadne :(

alegri konj glup! ne znam koj pisa tuka so sokratis yepes bonera i antonini ke pocneme na utakmicata i poarno so niv da se igrase :S
a i tiago silva i izminatite dve godini imase problemi so povredite ne mu tekna izgleda na ovoj konjot debilen?
pa so praime i ako se povredi nesta ko so alternativite ni se dupka a nesta e sklon na povredi :pusk:
 
Член од
22 ноември 2010
Мислења
384
Поени од реакции
11
leleleeeeeee neka ode se u picku mater! :tapp::tapp:

najdobriot defanzivec zaedno so nesta ni otide cela sezona jabana gotivi sme

ja gubam nadezi i za serie a, a taman mislev da stavam na milan pogolema para u kladionica na 2 u 2 ali sea so bonera eden kiks i di vajo strela :jaj:


sea nemam idei za defanzivci :S
sakho ne znam kolku e spremen da igra prv tim vo golem tim kako milan

edinstveno sto e spremen mislam deka e toa david luiz ali on ima igrano u lsh :nesvest::tapp:

sea izgleda i transferot na lamela ke propadne :(

alegri konj glup! ne znam koj pisa tuka so sokratis yepes bonera i antonini ke pocneme na utakmicata i poarno so niv da se igrase :S
a i tiago silva i izminatite dve godini imase problemi so povredite ne mu tekna izgleda na ovoj konjot debilen?
pa so praime i ako se povredi nesta ko so alternativite ni se dupka a nesta e sklon na povredi :pusk:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.258
Поени од реакции
8.363

Oва со тиагито е дел од плановите на Алегри :icon_lol:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.258
Поени од реакции
8.363

Oва со тиагито е дел од плановите на Алегри :icon_lol:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.524
Поени од реакции
47.863
Полека бе, ко прво нема конечна прогноза до кога ќе биде повреден, овие 6 месеца не знам од кај ги извадивте. Второ, ако ја гледавте утакмицата ќе видевте дека прво полувреме имаше еден воздушен дуел, овој рипна, падна незгодно и лежеше едно минута време и после продолжи да игра. Можел фино да каже дека не може да продолжи, место да ја докомплицира работава.
Грешката основна е на Алегри, што воопшто излезе со скоро прв тим вклучително и Силва, ама и овој можел да покаже малце памет.

Трето, се дешава во лош момент, ама сигурно не најлош. Има уште две утакмици до паузата, од кои резултатот во едната ама ич од Силва не зависи, а ако се победи таа втората и да се киксне не е трагедија. После си има пауза па време да се пазари ако се утврди дека е лошо итн итн...

Лошо е да се деси како лани во фебрурари кога се исповредија сите нагло, ехее ...ова е топ тајминг дури.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Во најлош можен момент дојде оваа повреда.
Ахх бе Силва Силва...

Get well SOON WE NEED YOU!

Дефанзивец во Јануари мора,иако нема некој што ке го замени Тиаго,а за Лш сега шансите за помин на 1/8 финале се 0,00001%.
 
Член од
16 октомври 2008
Мислења
120
Поени од реакции
10
ne znam sto da vi kazam isgleda ne se interesireta mnuga pa da otforite webovi pa da videte nesto povece za povredata na silva 6 meseci od kaj go izvadivte ova ne znam pred 1 cas zboruvav so eden moj prijatel vo eden forum vas navivac italianec i mi rece deka silva ke odmora 1 mesec taka sto ako se gleda rasporedot pa i tajmingot koga se povredi moze da se kaze sreca vo nesreca samo so roma ke se oseti negovoto otsusvo za so bologna moze i dedo yepes no problem
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Во најлош можен момент дојде оваа повреда.
Ахх бе Силва Силва...

Get well SOON WE NEED YOU!

Дефанзивец во Јануари мора,иако нема некој што ке го замени Тиаго,а за Лш сега шансите за помин на 1/8 финале се 0,00001%.
Станува збор за Милан братче увек постојат шанси =]!
 
Член од
22 ноември 2010
Мислења
384
Поени од реакции
11
јас слушнав дека насри имал иста повреда и отсуствувал еден месец
 
P

PewDiePie

Гостин
Станува збор за Милан братче увек постојат шанси =]!
Постојат како минатата година кога останавме со Бонера во одбрана ? :jaj:
Уффф тешка тешка ситуација а колку само можеше да се избегне,ама ај што е тука е,да се надеваме дека Силва нема да биде надвор од терените 6 месеци и ќе успее да фати евентуално 1/4 финале во Л.Ш. за Сериа А кажав,Јепес,Сократис кој и да игра во одбрана до Неста ќе освоиме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom