Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Балотели и Ибра = Чак Норис :tv:

Напаѓаа Лацио цело второ, можеше лесно да биде 1-3 ама ете полека но сигурно се одлепуваме.
Не ми се верва дека некој е заинтересиран за резултатите на Лацио. Дај не ме смејте, Лацио во најдобар случај ќе се борат за 6то место, шо значи недај боже да се тие некакви конкуренти на Милан.

Интер, Рома и донекаде Јувентус имат реални шанси да му се доближат на Милан.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
чекајте бре луѓе, долга е зимата. Уште ќе паѓа температурата кај комшииве. Слушнав на вести дека до кај -15 се очекувало крајот на Јануари.
 
F

fantomX

Гостин
Анчелоти ке си оди од Челзи !!!
линк: http://sportdenes.com/index.php?option=com_content&view=article&id=14955:2010-11-21-09-34-55&catid=2:2009-12-26-20-22-46&Itemid=4 ( Колку е точно ова, незнам :( )

--- надополнето ---

Абрамович незнае или неке да слушне за криза во тимот
Точно е, само не за брзо. В лето.
Само не е точно дека имало некакви преговори со Анчелоти за нов договор, Челзи нема преговори со играчи ко Иванович и Босингва за нови договори чии постојани истекуваат в лето, па не со Анчелоти кој има договор до наредното лето.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Коа виде дека поред Ибра нема утакмица да види,си ја врти опашката на др место,исто ко Красиќ што направи.

Инаку во Јануари мора напаѓач да се земе,Ибра нема да може цела сезона сам!
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Коа виде дека поред Ибра нема утакмица да види,си ја врти опашката на др место,исто ко Красиќ што направи.

Инаку во Јануари мора напаѓач да се земе,Ибра нема да може цела сезона сам!
искрено јас сакам Џеко да дојди кај нас. Мислам дека е класа напаѓач. Толку веќе ко нејќи сега, кој го еба има подобри и од него.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
искрено јас сакам Џеко да дојди кај нас. Мислам дека е класа напаѓач. Толку веќе ко нејќи сега, кој го еба има подобри и од него.
За тие пари што Милан ке ги фрли за него(а испод 25 мил нема да бидат) ке си земе еден КЛАСА БЕК,каде што е и најтенок,и нема да се нервираме!

А за тоа дека е класа,ке потврдам ако се снајде во било кој друг појак европски тим од Англија/Шпанија/Италија бидејќи после тоа со Диего ич не ми се сигурни овие...
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Во црвениот крај на Милано температурата е +9,а во плавиот дел -9 ...
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
А замисли Ибрахимович и Џеко во тандем, то нешто да го видам и не гледам појќе фудбал се сум видел. Можи не е најпаметно да имаш двајца исти напаѓачи во тимот, ама па замисли ова шо го прај сега Ибрахимович само помножено со 2.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
За тие пари што Милан ке ги фрли за него(а испод 25 мил нема да бидат) ке си земе еден КЛАСА БЕК,каде што е и најтенок,и нема да се нервираме!

А за тоа дека е класа,ке потврдам ако се снајде во било кој друг појак европски тим од Англија/Шпанија/Италија бидејќи после тоа со Диего ич не ми се сигурни овие...
Во ред е за бек. Зборам за напаѓач ако се зема

Во црвениот крај на Милано температурата е +9,а во плавиот дел -9 ...
Голема е разликата...
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
А замисли Ибрахимович и Џеко во тандем, то нешто да го видам и не гледам појќе фудбал се сум видел. Можи не е најпаметно да имаш двајца исти напаѓачи во тимот, ама па замисли ова шо го прај сега Ибрахимович само помножено со 2.
Ипак повеќе сакам бекови да земеме,баш сакам да ископаат 2 добри бека па да видиме колку ке биде подобра играта,поефикасен нападот,посигурна одбраната!

Лев бек Коентрао,десен бек нека увезува Браида од Бразил!
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Ипак повеќе сакам бекови да земеме,баш сакам да ископаат 2 добри бека па да видиме колку ке биде подобра играта,поефикасен нападот,посигурна одбраната!

Лев бек Коентрао,десен бек нека увезува Браида од Бразил!
Абе си прам филм не дека има реални шанси да се трошат пари безвеза на Џеко.

Иначе бек од Бразил увезен да не се лажиме, на секоја друга позиција можи играч без искуство да игра, ама бек е специфична позиција. Бек е најдобро да се купи некој од Серие А, а има најмалку 10 шо играт во екипи шо ќе бидат во подолниот дел од табелата и се далеку поквалитетни од то шо има Милан моментално на располагање. Еднаш набројав една уба листа да не се повторвам.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.524
Поени од реакции
47.867
Абе си прам филм не дека има реални шанси да се трошат пари безвеза на Џеко.

Иначе бек од Бразил увезен да не се лажиме, на секоја друга позиција можи играч без искуство да игра, ама бек е специфична позиција. Бек е најдобро да се купи некој од Серие А, а има најмалку 10 шо играт во екипи шо ќе бидат во подолниот дел од табелата и се далеку поквалитетни од то шо има Милан моментално на располагање. Еднаш набројав една уба листа да не се повторвам.
Варгас ја баш вчера си помислив, се мачи ко грешен ѓавол, само од клупа влегува последно време. Не игра ко шо играше, цената му е падната и не би требало да кошта многу и само мало гланцање му треба да се врати во форма. Со него ќе си завршиме голема работа на лева страна, има цела да ја ора уздуж и попреку.

edit.. овде на клипов имаме се што ни треба моментално..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom