Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 февруари 2009
Мислења
162
Поени од реакции
17
Со ваков замор прашање на време е кога Ибра ќе се повреди
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Задоволен сум од 3те бода и од играта на Неста, Абиати и пред се Ибра =)
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Џенова моментално ја игра една од најглупите формаци шо сум ги видел во животот, 3 стопери 2 бека. Муабетот иначе ми беше друг, како можи во Џенова да играт бекој Рафиња и Кришито, а во Милан Бонера и Замброта. Очигледно во супер односи е Милан со Џенова, со оглед на милионот трансфери и позајмици помеѓу двете екипи. Мислам дека вреди и цела младинска екипа да му ја пушти Милан во Џенова на позајмица, за барем еден од овие двајца да го земи во Милан, по можност Кришито.

И зошто Џенова го пуште Амелија на позајмица во Милан, а за нив брани онај патетичен изговор за голман Едуардо а.к.а Харибо, ко гумени бонбони е во рацете.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Џенова моментално ја игра една од најглупите формаци шо сум ги видел во животот, 3 стопери 2 бека. Муабетот иначе ми беше друг, како можи во Џенова да играт бекој Рафиња и Кришито, а во Милан Бонера и Замброта. Очигледно во супер односи е Милан со Џенова, со оглед на милионот трансфери и позајмици помеѓу двете екипи. Мислам дека вреди и цела младинска екипа да му ја пушти Милан во Џенова на позајмица, за барем еден од овие двајца да го земи во Милан, по можност Кришито.

И зошто Џенова го пуште Амелија на позајмица во Милан, а за нив брани онај патетичен изговор за голман Едуардо а.к.а Харибо, ко гумени бонбони е во рацете.
Формацијата на Катанец ја игра :)
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Ако имат фудбалска федерација во Италија рашунајте дека Ето ке бидит минимум 2 утакмуци казнет за гестот....
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.660
Ако имат фудбалска федерација во Италија рашунајте дека Ето ке бидит минимум 2 утакмуци казнет за гестот....
Тоа му иде дека Интер нема да даде гол наредни 2-3 па и 4 утакмици :)
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Ако имат фудбалска федерација во Италија рашунајте дека Ето ке бидит минимум 2 утакмуци казнет за гестот....
Да бидиме реални, сепак се работи за Интер.

Досега многу симптоматично ми е судењето, најмалку 1 непостоечки офсајд во 100% шанса и евидентниот црвен картон за Ето, а да не спомнувам колку лесно ги вади жолтите картони кога се работи за Киево.

Кордоба и Сантон?! Јас мислев Бонера и Антонини се слаби.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Со ваков замор прашање на време е кога Ибра ќе се повреди
Како намерно да прави жолт секоја утакмица за да паузира една, не е машина ебаго. :toe:

Нема да киксне Киево што ви е на вас. Него Лацио го гледам јас, тешко Парма да земе бодови.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
2 - 0 !!!!!!! хехехехехе :drk:

--- надополнето ---

Во Интер е ладно моментално -9 :)

--- надополнето ---

ах овој Ето :) Нека го казнат !!!

--- надополнето ---

Јееееее ! :)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.491
Поени од реакции
5.465
го добија на магарешки начин... иако ми е жал, ептен комшии =)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom