Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
G

Gray Foxx

Гостин
Премногу осеќате,пазете вистински да не го осетите кога ке би биде збрцан.
Не очекувам премногу но очекувам Милан со цврста игра и со стабилен среден ред да иде даље у Лига Првака:)Па пичка му матерна ваљда бољи се нашиве од Керик,Флечер,Сколс и Гигс
Гигс нема да игра. :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
Премногу осеќате,пазете вистински да не го осетите кога ке би биде збрцан.
Не очекувам премногу но очекувам Милан со цврста игра и со стабилен среден ред да иде даље у Лига Првака:)Па пичка му матерна ваљда бољи се нашиве од Керик,Флечер,Сколс и Гигс

Нани го забрае

Една утакмица изиграло циганчето и на глава ми се качи колегата. Греотицата му се погодил денот, Кварезма попрво ќе стане играчиште него овја :pos2:

И Валенсија замената за Роналдо, прима топка, оп со ногичето десно и центаршут. Само не ми е јасно како одбранбениве у Англија не го научија више :toe:
 
G

Gray Foxx

Гостин
Нани го забрае

Една утакмица изиграло циганчето и на глава ми се качи колегата. Греотицата му се погодил денот, Кварезма попрво ќе стане играчиште него овја :pos2:

И Валенсија замената за Роналдо, прима топка, оп со ногичето десно и центаршут. Само не ми е јасно како одбранбениве у Англија не го научија више :toe:
Не се јаки као у Италија одбрамбените. Не знам страв ме фаќа кај Абате или Антонини како ке помине. :icon_lol:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
Незнам дал ќе игра Антонини, мада ја би го стаел Замброта со Манчестер лево.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
мое мислење е ако не играе неста готови сме.јас бев најрадосиниот шо ни падна манчестер ама вака каа а гледам одбраната без неста се плашам и тоа ногу!!!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.483
Поени од реакции
5.455
мое мислење е ако не играе неста готови сме.јас бев најрадосиниот шо ни падна манчестер ама вака каа а гледам одбраната без неста се плашам и тоа ногу!!!
Би требало да игра Неста, карпа човек е...
Сеа со Удинезе се најавуе дека ќе биде у стартен состав.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Можен состав! :toe:

бтв: Нема да не даваат на Телма?
Нема да не даваат еве сега проверив...http://www.telma.com.mk/
Него сите што немаат сателитска или не фаќаат од програмите на кој ке се дава милан ви препорачувам да глеате преку СопКаст сликата е океј,и не сецка ич

И официјално Fly Emirates на нашите дресови,нека е со среќа
Milan-Fly Emirates: it's official.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Уф....што сакам во вторник да ги дупнеме оние пиздине од манчестер...
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.732
Поени од реакции
1.065
за составот вечер доколку некој мене би ме прашал ја би го извадил гатузо и би го стаил бекам.Другите се добри само малце би подразмислил дали вреди да му се даде шанса на фавали пред јанко или бонера
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.483
Поени од реакции
5.455
Пазите вечер Ди Натале кршење кичма на Абате :)
У куп го направи лом Замброта што е многу подобар од Абате дефанзива, можем да замислим на овој што ќе му се деси, само да не му е денот на Ди Натале и ќе биде добро :)
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
добар е составов само може Лео на место на Гатузо да го стави Бекам...ипак може да намести подобро некоја топка за Хунтелар:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom