Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782






Презентацијата завршила ! на официјалната ги имаше само овие 3 слики ако има повеке ке ги ставам.. :)





Еве и на тренингот xD
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Мансини нема италјански пасош? Игра и Италија од 2004 нели?
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.928
Поени од реакции
486
Мансини нема италјански пасош? Игра и Италија од 2004 нели?
Јас мислам дека има, ако не сум во право слободно нека ме поправи некој.

Инаку се надевам дека Мансини ќе игра онака како што тоа го правеше во Рома. Иако нема да игра во Лигата на шампионите сепак мислам дека ќе биде корисен за екипата во италијанското првенство.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782




Сеуште немаат ставено во црвено-црниот дрес... : Д:vozbud:

Се мислам дека ке се покаже во милан како што беше во рома ! x П
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Следна утакмица гостуваме кај Болоња која очајно и требаат поени ќе има колежи :)
се надевам ќе проба Леонардо со Бонера доколку не е опоравен Неста сеуште и десен бек со Фламини како што играше Анчелоти,добро се покажа минатата година и на таа позиција кога дојде од Арсенал имаше играно и лев бек :)
Средината мора да се раздрма само Амброзини игра со срце другиве како без мотив се затоа што немаат конкуренција од клупата.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
На Берлускони не му се допаднал трансферот на Мансини во Милан


сметал дека Милан немале потреба од играч на таа позиција и незадоволството му го искажал на Галијани. Колку што успеав да разберам, мислам дека рекол и дека доколку Милан воопшто требале да земат некој, тоа требало да биде играч од одбраната


ЕДИТ - сепак не мислел на играч од одбраната туку на некој што може со еден потег да го заврши натпреварот и да донесе победа (најверојатно мислел на играч од калибарот на Кака, или пак Шева/Ибрахимович стил). Епа Берлу за таков играч ќе треба ќесето да го одврзеш :)
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
“Во неделата, на стадионот видов луѓе како плачат. Замислете како јас се чувствувам – не само што треба да плачам, исто така треба да плаќам за овој тим.” Berlusconiii :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
I не знам дали сте и вие со истото мислене како и јас дека подобро да играт замброта и одо отколку абате и антонини (јанкуловски)
 
P

PewDiePie

Гостин
На Берлускони не му се допаднал трансферот на Мансини во Милан


сметал дека Милан немале потреба од играч на таа позиција и незадоволството му го искажал на Галијани. Колку што успеав да разберам, мислам дека рекол и дека доколку Милан воопшто требале да земат некој, тоа требало да биде играч од одбраната
OMFG! Уште не бил изматуфен до крај,али сепак мислам дека си играат good cop bad cop као Галијани усрал и сеа у лето Берлу ќе глуми супермен со тоа што ќе донесе играч од одбрана,well daaa прецедателе се разбира дека ни треба човек од одбраната и не само ти цел e. свет може да види! :tapp:
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Епа ајде момци, нека ви е со срека Мансини се надевам дека ке пружи добра игра хехе! како што беше и во Рома.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Добро засилување според мене ни требаше некоја свежа крв која ќе го размрда тимот и ќе сака повеќе да се докаже во тимот да обезбеди место во стартниот состав. Берлускони може да збори колку сака кога знаеме дека тоа го вика само заради парите што ги дава за ништо друго ама ајде нека зборува стариот :)

Пато како што слушнав имал нешто проблеми со забите и во текот на утрешниот ден ќе имал некаква интервенција на истите, ја незнам што толку проблем им прават за забите исто така заебаа нешто и кога требаше Сисоко да дојде кај нас се некои глупи проблеми им прават.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Пато утре заминува на операција на забите
- Бразилскиот интернационалец, Александре Пато утре ќе замине на извшување на оперативен зафат на забите.

хехехехе, може ли в лето да се оприрараш бре Патка не сега :sekss:

( Медиумите од Италија велат дека најверојатно забите се причина за проблемите со мускулот што ги имаше Пато во последно време. )

пс: А Мансини на која позиција игра ?
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
FORZA-MILAN

Bravo za potegot sto go zemaa Mancini mnogu mi se sviga igracot uste vo Roma dodeka igrase i stvarno mislam deka ne e los kolku sto go pravat sega Interasi deka ne fatil mesto ili nesto drugo,kolku igraci od svetska klasa propadnale vo toj maler tim ni sami oni neznaat ama mislam deka ke im pokaze deka ne e los i sam po izjavite rekol deka mnogu sakal da igra vo Milan zasto imalo taktika i slicno igrane ko vo Roma.
A sto se pravat Interasi sega mnogu gordi i mnogu jaki ke gi vidime so Celzi vo liga na sampioni,poentata mi bese deka vikaat vi davame igrac vi davame igrac da ste pojaki niv ne im bil vo plan a jas ke im kazam sega ko preska sto pisav i na idividi dase setat malku kako postanal timot Inter,ako ne se sekavaat da gi potsetam deka postanal od vtorite i tretite postavi na Milan sto nemozele da izborat prvotimski status nego da ne se zamaram so toa.
Mnogu mi e merak sto dojde covekov,a i baska mnogu me raduva sto ne go pustija Huntelar na pozajmica.Ima uste mnogu igrane do krajot na prvenstvoto mada mislam deka de bide mnogu tesko ama sepak nema dase predademe lesno.
Golem pozdrav do site Milanezi i mnogu sreka na narednata utakmica so Bolona...FORZA-MILAN-FOREVER.....:helou::helou:
 

Alexandre_Pato

Шева 7
Член од
13 февруари 2009
Мислења
132
Поени од реакции
36
Bravo za potegot sto go zemaa Mancini mnogu mi se sviga igracot uste vo Roma dodeka igrase i stvarno mislam deka ne e los kolku sto go pravat sega Interasi deka ne fatil mesto ili nesto drugo,kolku igraci od svetska klasa propadnale vo toj maler tim ni sami oni neznaat ama mislam deka ke im pokaze deka ne e los i sam po izjavite rekol deka mnogu sakal da igra vo Milan zasto imalo taktika i slicno igrane ko vo Roma.
A sto se pravat Interasi sega mnogu gordi i mnogu jaki ke gi vidime so Celzi vo liga na sampioni,poentata mi bese deka vikaat vi davame igrac vi davame igrac da ste pojaki niv ne im bil vo plan a jas ke im kazam sega ko preska sto pisav i na idividi dase setat malku kako postanal timot Inter,ako ne se sekavaat da gi potsetam deka postanal od vtorite i tretite postavi na Milan sto nemozele da izborat prvotimski status nego da ne se zamaram so toa.
Mnogu mi e merak sto dojde covekov,a i baska mnogu me raduva sto ne go pustija Huntelar na pozajmica.Ima uste mnogu igrane do krajot na prvenstvoto mada mislam deka de bide mnogu tesko ama sepak nema dase predademe lesno.
Golem pozdrav do site Milanezi i mnogu sreka na narednata utakmica so Bolona...FORZA-MILAN-FOREVER.....:helou::helou:
RESPECT brat4ee FORZA _ MILAN FOREVERRR :smir:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Мене потегов со Мансини појше ми изглеа као паничен потег во последен момент и тоа затоа што не се ич сигурни до кога ќе го немаме Пато...
Јас стварно не знам што се дешава со докториве кај нас во тимот...Не памтам дека еднаш ја погодија точната дијагноза и не памтам кога последен пат точно предвидоа колку ќе отсуствува повреден играч.
Ако се сеќавате и со Кака имаше слични проблеми како и сеа со Пато.Прво као една утакмица нема да игра,па после испаднаа 2 недели,па еве сеа читаме дека не е сигурен ни за против Манчестер.
Мислам дека Мансини е земен за Леонардо да се врати на старата формација која ја смени коа се повреди Пато.Немавме човек што може да биде замена за Пато или Роналдињо и затоа е земен Мансини.
Се надевам дека ќе игра добро! :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom