Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Супер што ќе има пренос, да видиме младичиве како ќе изиграат =) ...
Иначе ја мислам дека дека наредиве утакмици што ни идат ќе стаиме све на курац =))) :tv:
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
солиден состав имаме ако ништо друго средниот ред ни е коска...во одбрана Силва и нема мрдање...ќе има добар фудбал денес...Форца Милан!:salut:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Денес во 14:30 се игра 1/4 финале од примавера тим купот помеѓу Милан и Цитадела (или Китадела, како и да се...)

еве ги повиканите

These are the 21 called for Mr. John Stroppa for the match: Albertazzi, Aquilante, Barbini, Beretta, Bertoni, De Scigliano, Di Lauro, Donnarumma, Gaeta, Ghiringhelli, Ikande, Meregalli, Motta, Novinic, Oduamadi, Pedrocchi, Carew, Romagnoli, Scampini, Schenetti, Sampirisi.

поради овој важен натпревар за примавера тимот, Албертаци не е повикан против Новара
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.259
Поени од реакции
8.365
Како ме фаќа страв кога играме против вакви екипи :) Дечкиве неможат мотив да најдат ... па подобро нека ги пуштат младите барем тие знам дека ќе бидат мотивирани!
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Како ме фаќа страв кога играме против вакви екипи :) Дечкиве неможат мотив да најдат ... па подобро нека ги пуштат младите барем тие знам дека ќе бидат мотивирани!
изјави Леонардо дека овој куп му е важен и би сакал копа италија да биде на исто ниво како и куповите во другите првенства каде се многу ценети. Тој исто така изјави дека му текнува и на него кога бил играч на Милан како пред натпреварот велеле дека е само куп на италија но кога излегувале на теренот тие заборавале какво натпреварување е и давале се од себе што и има логика според мене, сепак победа си е победа. Ќе видиме колку ќе бидат мотивирани овие
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.259
Поени од реакции
8.365
изјави Леонардо дека овој куп му е важен и би сакал копа италија да биде на исто ниво како и куповите во другите првенства каде се многу ценети. Тој исто така изјави дека му текнува и на него кога бил играч на Милан како пред натпреварот велеле дека е само куп на италија но кога излегувале на теренот тие заборавале какво натпреварување е и давале се од себе што и има логика според мене, сепак победа си е победа. Ќе видиме колку ќе бидат мотивирани овие
Ќе видиме сега за еден сааат :) Само да не има некоја повреда другото и не ме интересира многу многу и така сме тенки со клупа да не останеме без ич !
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Сакам да игра Бонера да видиме како се рехалибитирал од повредата нема играно долго време.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
PRIMAVERA TIM CUP: CITTADELLA-MILAN, LE FORMAZIONI UFFICIALI

13/01/2010

CITTADELLA: Cucinato, Zanvettori, Bonato, Trovò, Pedon, Zompa, Peruzzo, Busellato, Canton, Martignago, Vaccari.
MILAN: Perucchini, Ghiringhelli, Motta, Romagnoli, Pedrocchi, Meregalli, Oduamadi, Novinic, Beretta, Scampini, Schenetti.

Албертаци не е во први 11 кај копиљациве :)


Eве и за побитните што не интересираат прв состав

TIM CUP: LE FORMAZIONI UFFICIALI DI MILAN-NOVARA

13/01/2010

MILAN: Storari; Bonera, Kaladze, Favalli, De Vito; Flamini, Ambrosini, Jankulovski; Di Gennaro; Inzaghi, Huntelaar.
NOVARA: Fontana; Cossentino, Centurioni, Ludi, Gheller; Shala, Porcari, Tombesi; Rigoni; Bertani, Gonzalez.

Како и што кажав вчера Пипо и Хунтелаар заедно денеска од позадина со Ди Џенаро баш да видиме како ќе се прикажеме,кој е овој De Vito ? :)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Овој е некој младич изгледа ќе го видиме денес како ќе се престави,Хунтелар дава два гола ве уверувам :)

Одиме на МТВ 100 посто така?
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Супер што ќе има пренос, да видиме младичиве како ќе изиграат =) ...
Иначе ја мислам дека дека наредиве утакмици што ни идат ќе стаиме све на курац =))) :tv:
Сторари и Инзаги?(се зезам)Со среќа после па да се сретнеме понатаму во купот:smir:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
ми се свиѓа што Леонардо го игра Јанкуловски на неговата природна позиција (лево крило средина) за разлика од Анчелоти кој му ја наметна левата бековска позиција. Со среќа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom