Геј парада во Скопје (анкета)

Дали ја поддржувате идејата за одржување геј парада во Скопје?

  • Да, апсолутно го поддржувам слободното изразување на сексуалната ориентација преку таква форма, па з

    Гласови: 25 5,5%
  • Да, апсолутно го поддржувам слободното изразување на сексуалната ориентација преку таква форма, но н

    Гласови: 45 9,9%
  • Не ја поддржувам идејата, но не би се ни спротиставувал доколку се одлучат да ја одржат

    Гласови: 143 31,4%
  • Не, баш напротив, би излегол на „контра-протест“ доколку се одржи парадата

    Гласови: 242 53,2%

  • Вкупно гласачи
    455
Статус
Затворена за нови мислења.

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Туку имаше крвопролевање на протестов?Како помина?Гледам крв до колена на улица,викам ова антигејците со палки имаат испаднато :)
Нема причина за крв, уставно право му е на секој да протестира.

Во случајот, протест против дискриминација на маргинализирани групи,а овде се даваја завети за поход против педерска парада, не против „граѓански марш против нетолеранција на маргинализирани групи“.
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Нема причина за крв, уставно право му е на секој да протестира.

Во случајот, протест против дискриминација на маргинализирани групи,а овде се даваја завети за поход против педерска парада, не против „граѓански марш против нетолеранција на маргинализирани групи“.
Педерски изиграја педерите
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
239
Поени од реакции
16
Dali zborot Tolerancija postoi vo Makedonskiot Recnik? Sto loso Vi napravile tie lugje koi ne gi ni znaete, za da custvuvate tolkava odbivnost, i omraza???
Sto ako nekomu mu se slosi na ulica i personata koja mu pomogne e Gay? Dali seuste bi plukale?
Sto ako nekoj nema egzistencija i rabota, i personata koja ke mu ponudi rabota e bas Gay? Dali bi ja odbile pomosta, vodeni od omrazata, i na dobro bi vratile so zlo????
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Не DiesIrae, никој не би плукал ако некој геј му помогне на некого. Ниту пак, ако му стане колега на некого. Повеќето тука се против парадирањето, а не против хомосекуалноста.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.183
Поени од реакции
4.822
Не DiesIrae, никој не би плукал ако некој геј му помогне на некого. Ниту пак, ако му стане колега на некого. Повеќето тука се против парадирањето, а не против хомосекуалноста.
Точно!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Граѓански марш на толеранција на маргинализирани групи, под мотото “Љубов е љубов” се одржа денеска по повод 16 ноември Меѓународниот ден на толеранцијата, во организација на Хелсиншкиот комитетот за човекови права, здруженија и невладини организации.
Целиот настан бил под мотото,идејата и визијата на хомосексуалната заедница во Македонија „Љубов е љубов“ .
Добро е што целиот невладин сектор е заедно на марш против дискриминацијата по било кој основ.И за прв пат во постоењето на Македонија хомосексуалците испаднаа јавно да искажат протест.И по кој знае кој пат локал мачо балканците останаа да лаат само по дома :)

мала провокација :kez:
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Целиот настан бил под мотото,идејата и визијата на хомосексуалната заедница во Македонија „Љубов е љубов“ .
Добро е што целиот невладин сектор е заедно на марш против дискриминацијата по било кој основ.И за прв пат во постоењето на Македонија хомосексуалците испаднаа јавно да искажат протест.И по кој знае кој пат локал мачо балканците останаа да лаат само по дома :)

мала провокација :kez:
Настанот беше „марш против нетолеранцијата кон маргиналните групи“, балканските мачо ебачи тепат педери само на паради,тука немаше подвижни разголени газој со мета и опис „натепај ме“.
 
S

smart ass

Гостин
Настанот беше „марш против нетолеранцијата кон маргиналните групи“, балканските мачо ебачи тепат педери само на паради,тука немаше подвижни разголени газој со мета и опис „натепај ме“.
ЕЕ ти викаше дека ќе ги тепаш...асасинот исто хеха кај сте бре мужишта со мудааа...да тепате феминизирани и нефеминизирани гејови..ахаа страв да не ви е...ќе ве заразат:)

Како организатори се појавуваат повеќе невладини,меѓу кој е и МАССО,да не шириме дезинформации:smir:
На работа сум,првично беше закажан кај 17 часот,штета,баш сакав да ги видам тепачите.

Еве...и коче бил:toe:
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
И за прв пат во постоењето на Македонија хомосексуалците испаднаа јавно да искажат протест.И по кој знае кој пат локал мачо балканците останаа да лаат само по дома :)
И за прв пат во Македонија 10 педери испаднаа на "протестен марш", нормално педерски скриени под неутрално име, придржувани од повеќе новинари и ЕУ педери. Се разбира без музика, без играње, без цркање.

Ако бе. Секоја година нека прават вакви маршеви од по 15 минути.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Dali zborot Tolerancija postoi vo Makedonskiot Recnik? Sto loso Vi napravile tie lugje koi ne gi ni znaete, za da custvuvate tolkava odbivnost, i omraza???
Sto ako nekomu mu se slosi na ulica i personata koja mu pomogne e Gay? Dali seuste bi plukale?
Sto ako nekoj nema egzistencija i rabota, i personata koja ke mu ponudi rabota e bas Gay? Dali bi ja odbile pomosta, vodeni od omrazata, i na dobro bi vratile so zlo????
Види сега лично за себе не мразам искрено, има еден тип што сигурно знам дека е педер него го сожалувам, затоа што покрај тоа што е педер и љубител на хероин е, еднаш некој будала дилер му го измешал хероинот со бетон па му пукнала вената и едвај го спасиле.
Прже, не можам да го мразам него секогаш кога ќе го видам се смеам ги крши колковите како италијанска уличарка од 80-сеттите години, жени не можат да одат така :icon_lol:.
Не мразам педери ниту лезбејки, ама не можам да прифатам нешто што ни е наметнато со сила бу бу ќе се сменува свестта на народот. Си знае народот што е природно, а што не. И мој личен став е дека хомосексуалноста е грев како сакаш да го погледнам од филозовска или од религиозна причина.
И не се плашам како демек фобија-хомофобија сум со широко отворени погледи, ако сум религиозен го имам читано и Маркиз Де сад човекот плука против Господ против религија налудничаво :icon_lol:, слушам дури и анархо-панк песни и во нив се случува слично нешто.
Ама сепак си го имам мојот став кој што е изграден лично од мене преку набљудување и учење :toe:.

Целиот настан бил под мотото,идејата и визијата на хомосексуалната заедница во Македонија „Љубов е љубов“ .
Добро е што целиот невладин сектор е заедно на марш против дискриминацијата по било кој основ.И за прв пат во постоењето на Македонија хомосексуалците испаднаа јавно да искажат протест.И по кој знае кој пат локал мачо балканците останаа да лаат само по дома :)

мала провокација :kez:
Не провоцирај после забава да не има афтерпарти им ги видоа лицата :smir:.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Настанот беше „марш против нетолеранцијата кон маргиналните групи“, балканските мачо ебачи тепат педери само на паради,тука немаше подвижни разголени газој со мета и опис „натепај ме“.
Немој да се жустриш :icon_lol:
Блаканските мачо фраери тепаат само на форум и меѓу другари,а на само плачат како пи*ки.
Баш денес читав за еден „фраер“ тепачиште или незнам како назив да им дадам :
http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=116324
Кога он тепаше не пиздеше по весници,кога него го прекршија плаче како пи*ка.А овие што тепале,тројца мавале,јаки се нема шо :)Е такви се нашите мачо фраери.Среќа што се во изумирање,па нашите внуци нема да слушаат глупости.

bucio напиша:
Не провоцирај после забава да не има афтерпарти им ги видоа лицата :smir:
Аман те молам прекини,аман.Статијава како за тебе да jа ставив :icon_lol:
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
ЕЕ ти викаше дека ќе ги тепаш...асасинот исто хеха кај сте бре мужишта со мудааа...да тепате феминизирани и нефеминизирани гејови..ахаа страв да не ви е...ќе ве заразат:)




Еве...и коче бил:toe:

Ко зедов да коментирам прв пат на темата, педерите имаја најавено дека ќе шетат по улица со голи газој.Јас обеќав дека ќе мавам.

По неколку дена, педерите ја откажаја парадата, јас немам причина да мавам.

Парада не се одржа, јас не мавав,а за да одам да тепам кој било, фала Богу умот уште ме држи,ни ми е гајле дали е некој педер,уште помалку дали е феминизиран или не.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
И за прв пат во Македонија 10 педери испаднаа на "протестен марш", нормално педерски скриени под неутрално име, придржувани од повеќе новинари и ЕУ педери. Се разбира без музика, без играње, без цркање.

Ако бе. Секоја година нека прават вакви маршеви од по 15 минути.
Десет,десет важно испаднаа.Тепачиве ги виде ли негде барем една минута?:kez:




Ke si go dobijat kako tie vo belgrad sto si go dobija kotekot...
„Ќе си“ идно време од глаголот лаам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom